Зима – особлива пора року, яку ми вже давно не уявляємо без гірськолижного відпочинку. І якщо раніше любителі зимових видів спорту знали лише кілька українських курортів, то зараз карта наших Карпат може похвалитися багатьма новими місцями, привабливими і для лижників, і для сноубордистів.

Драгобрат  

Закарпатська обл., Рахівський район, смт. Ясіня

Унікальні природні ландшафти в поєднанні з кілометрами гірськолижних трас, найчистіше повітря українських Карпат, насичене неповторним запахом хвойних лісів, — все це робить курорт Драгобрат улюбленим місцем для тих, хто цінує активний зимовий відпочинок.

Траси гірськолижного курорту Драгобрат досить різноманітні, але найбільшу насолоду тут отримають екстремали. А взагалі місцевість в околицях Драгобрату привертає фрірайдерів: тут і стрімкі спуски і траси крізь ліс, по цілині і складних маршрутах. Саме цей курорт вибирають професіонали, які хочуть кинути виклик стихії.

Рахів 

Закарпатська обл., м. Рахів

Гірськолижні траси Рахова розташувалися майже в самому географічному центрі Європи (неподалік від міста знаходиться стела, яка вказує на цю точку). Для професійних райдерів вони навряд чи цікаві і підійдуть швидше новачкам. Їх тут всього дві, та й ті мають довжину 350 і 800 метрів.  Але не дуже круті лижні траси легко компенсуються прогулянками по горам пішки, на санях або снігоході. Любителі екстриму зможуть  підкорити неприступну Говерлу, а романтичні натури – зустріти  тут Новий рік, День святого Валентина чи відзначити 8 березня.  

Пилипець

Закарпатська обл., Міжгірський район, с. Пилипець

Завдяки досить пологим і красивим спускам цей курорт давно користується заслуженою любов'ю багатьох лижників і сноубордистів. Тут є траси різної складності — круті й рівні, а пологі схили — для звичайних любителів лижного спорту і «чайників».

Пилипець припаде до смаку і любителям природних та архітектурних цікавинок. Так, в Пилипці можна помилуватися одним з найкрасивіших водоспадів Закарпаття — Шипіт, піднятися на одну з вершин тутешніх гір (Стій, Гемба, Жид Магура) і насолодитися незабутніми місцевими краєвидами.

Плай

Закарпатська обл., Свалявський район, с. Плав'є

Один із гірськолижних курортів, який вже встиг завоювати довіру і любов багатьох лижників. Доглянуті траси, нові підйомники, зручне розташування та інфраструктура, що динамічно розвивається, роблять «Плай» відмінним місцем для зимового відпочинку, особливо на вихідних. На сьогоднішній день в арсеналі комплексу «Плай» шестеро лижних трас від пологих до екстремальних. Родзинкою курорту є музейний комплекс, що включає в себе краєзнавчий музей, діючі кузню, ткацьку і столярну майстерні, вітряк, власну ферму. А сам курорт справді має український дух — з динаміків звучить музика українських виконавців, у ресторанах подають продукти власного виробництва.

Красія

Закарпатська обл., Великоберезнянський район, с. Вишка

Якщо вам хочеться насолодитися пишністю природи, незайманою красою гірських вершин, чистим повітрям, гірськолижний курорт «Красія» те, що потрібно. Траси в основному середньої складності, для досвідчених лижників, але є траси і для початківців. Тут можна спробувати себе в слаломі, швидкісному спуску, у стрибках з трампліну. До того ж, курорт знаходиться в самому серці закарпатських пам'яток. Щоб урізноманітнити дозвілля, можна відвідати термальні джерела, мармурові печери, сироварню, виноградники, монастирі та старовинні замки.