В наш час звичайним коворкінгом або антикафе, де можна подивитись кіно, послухати лекцію чи попрацювати за комп’ютером, нікого вже не здивуєш. Інша річ – індустріальний простір. Куди ти можеш прийти і зробити меблі своїми руками, спаяти мікросхему або надрукувати футболку з власним логотипом в єдиному екземплярі на подарунок другу. Адже це так круто – спробувати себе в новій якості.

Ми дослідили майстерні Києва й дізнались, що вони пропонують відвідувачам. Сподіваємось, що наш дайджест стане тобі у нагоді.

Hacklab_Kiev

“ХакЛаб” ще з 2013 працює як клуб однодумців. Тут збираються інженери, винахідники, електронщики й ті, хто просто люблять щось попиляти чи повирізати на станках. Причому долучитись до спільноти може кожен бажаючий. Для цього не потрібні спеціальні рекомендації членів клубу чи плата за вхід. Якщо не вмієш працювати з якимось приладом чи станком, тобі нададуть технічну консультацію, а ще тут постійно проходять воркшопи і вечори електроніки.

У “ХакЛаб” можна знайти: фрезерний, свердлильний та токарний верстати, 3-D принтер, паяльне приладдя, фотолабораторію і безліч ручних інструментів.

Звісно, також дружнє коло однодумців, з якими можна втілити в життя будь-які технічні ідеї, навіть найбільш безглузді.

FabLab Fabricator

Зовсім недавно після тестового режиму простір відкрився для всіх бажаючих на Воздвиженці.

У тебе є класна ідея, яку ти хочеш спробувати реалізувати? FabLab допоможе тобі з цим. Це платформа для винахідників, в якій спілкуються, обмінюються досвідом, створюють інноваційні продукти. Для цього є всі умови.

FabLab Fabricator пропонує різноманітне сучасне обладнання: тут можна надрукувати будь-що на 3D-принтері, скористатися лазерним різаком, фрезерним верстатом та іншим обладнанням. Якщо є потреба попрацювати з мікропроцесорною чи цифровою електронікою  – будь ласка.

Користування обладнанням – платне, ціна залежить виду інструменту. До речі, його слід бронювати заздалегідь. Однак, раз на тиждень в лабораторії роблять дні вільного доступу, коли ти можеш скористатись обладнанням безкоштовно. До того ж тобі допоможуть розібратись в тому, як воно працює, теж безкоштовно.

І звісно в FabLab постійно проводяться майстер-класи, лекції, ворк-шопи як для дорослих, так і для школярів.

"Шити легко"

Бажаєш пошити спідницю чи здивувати подруг ексклюзивним маскарадним костюмом? А може,хочеш підготувати ялинкові прикраси з тканини, але не маєш необхідного обладнання? Не біда, в швейному коворкінгу “Шити легко” є все необхідне: швейні машинки, оверлок, розкрійний стіл. Реєструйся, приходь і працюй.

Майстерні Києва

Фото: pixabay.com

Користування обладнанням платне, але ціна достатньо помірна.

Всім, хто хоче шити, але не вміє, запропонують курси, де досвідчений майстер зробить з тебе справжню швачку. Ну а якщо немає часу ні на перше, ні на друге, а хочеться мати ексклюзивну річ з картинки, тоді можна скористатись послугами ательє безпосередньо в коворкінгу. До речі, простір ще й у центрі розташований – на Михайлівській.

IZONE

IZONE – це своєрідне творче ком’юніті, де ти можеш надихнутись креативними ідеями чи втілити свою розробку у життя. Тут можна нанести оригінальний малюнок практично на будь-яку тканину, зробити авторську обкладинку чи надрукувати сумку з власним принтом.

Є обладнана фотолабораторія, де можна проявити чорно-білу плівку і надрукувати фотографії. А ще у фотолабі є кращі в своєму класі фотозбільшувачі, які надають величезні можливості всім, хто захоплюється фотографією.

Звісно, у майстерні ти знайдеш фрезерний станок, за допомогою якого можна створити будь-що: від дерев’яного стільця до лонгборду.

Кожною з майстерень керують спеціалісти, які завжди прийдуть на допомогу. А для початківців пропонують майстер-класи і воркшопи, де можна оволодіти всіма необхідними навичками. Щодо оплати, то в кожній з майстерень свої умови, і краще їх обговорювати безпосередньо з майстрами.

Звісно, якщо вже потрапите на територію “Ізоляції”, де і знаходяться майстерні, обов’язково поцікавтесь, чи проходять там зараз якісь цікаві виставки чи лекції. Адже це творчий простір, де постійно щось відбувається.

IZOLAB

IZOLAB ‒ це справжня цифрова міні-фабрика на базі IZONE, яку хочеться виділити окремо. Вона дозволяє виготовити практично будь-яку річ за допомогою верстатів з числовим програмним управлінням (ЧПУ), а також ручними та електроінструментами, що працюють з деревом, пластиком і металом.

Головна мета IZOLAB ‒ створювати унікальні речі і розвивати науку. Одна зі сторін діяльності майстерні ‒ проведення майстер-класів і воркшопів на різні теми: від виготовлення мікро-роботів з зубних щіток до програмування мікроконтролерів. Особливою популярністю користується воркшоп “Макаронна архітектура”, на якому всі охочі можуть побудувати фантастичну споруду за допомогою звичайних макаронів і клею.

Knitting Space

Новий рік наближається, тому традиційно постає питання: “Що подарувати друзям на свято?” А як щодо в’язаних ялинкових прикрас? Не турбуйся, якщо ти не вмієш в’язати і з острахом дивишся на спиці. В майстерні Knitting Space тебе навчать всьому, потрібне лише твоє бажання. А вже після в’язаних сніжинок та зірочок можна перейти до капелюхів чи навіть светрів. Лише спробуй, впевнені ‒ тобі сподобається.

Майстерні Києва

Фото: pixabay.com

А ще тут є можливість поспілкуватись з іншими фанатами в’язальної спільноти і обмінятись досвідом. За потреби можна купити готові реч, чи замовити у майстра свою власну модель.