Осінь гостинно пропонує нам свої щедрі дари, щоб з початок холодів ми могли зустріти в бадьорому настрої та з запасом енергії. Тому пропонуємо взяти максимально вітамінні подарунки, щоб залишатися здоровими протягом усього сезону.

7 наших фаворитів:

Яблука

Яскраві та смачні осінні яблука не просто роблять ідеальним пиріг. Вони також багаті антиоксидантами, зокрема вітаміном С, що допомагає зміцнити імунну систему і може навіть знизити ризик виникнення раку. Крім того, яблука наповнені пектином, що може зменшити ризик серцево-судинних захворювань.

Гарбуз

Ніщо так не піднімає настрій, як яскравий помаранчевий гарбуз. Але він годиться не лише для різьблення: гарбуз ‒ відмінне джерело вітаміну А, що покращує зір. Також бета-каротин захищає від вільних радикалів, що дошкуляють нашій шкірі. Але і це не все: гарбуз наповнений фітостеролами, які знижують рівень поганого холестерину.

Інжир

Плоди інжиру настільки компактні, що є ідеальною закускою для профілактики осінньої хандри. Цей важливий осінній фрукт є надійним джерелом клітковини, що може допомогти знизити рівень холестерину та реглювати цукор в крові. Окрім цього, інжир містить калій, який допомагає контролювати артеріальний тиск. І, звісно, плоди цього дерева наповнюють силами і енергією.

Буряк

Смачний, теплий та барвистий буряк ‒ must have в осінньому сезоні. І якщо є якийсь коренеплід, що не можна пропустити, то це саме він. Адже в ньому містяться фітонутрієнти, які ще називаються беталінами. Саме ці речовини наповнені антиоксидантними та протизапальними властивостями. Буряк також є гарним джерелом фолієвої кислоти, калію та марганцю, що допомагають з засвоєнням кальцію та згортанням крові.

Груша

Груші можуть зробити будь-який осінній рецепт смачнішим і поживнішим. Ці плоди є гарним джерелом клітковини, що дозволяє контролювати рівень цукру в крові та знижує холестерин. А ще груші забезпечують організм вітаміном С, також в них міститься бор ‒ поживна речовина, яка приходить на поміч організму у зберіганні кальцію.

Цвітна капуста

Не дозволяйте білим кольорам обманювати вас: цей вегетаріанський сезонний овоч так само поживний, як і інші з темно-зеленим листям. Цвітна капуста ‒ це зоряне джерело вітамінів С і К, що допомагають регулювати імунний захист. Цвітна капуста багата клітковиною та фолатом, що має важливе значення для майбутніх матерів.

Брюсельська капуста

Цей зелений овоч може здатися важким у приготуванні, але зараз саме час навчитися. Адже брюссельська капуста є чудовим джерелом заліза, що допомагає організму утворювати еритроцити. Також в ній міститься вітамін К, що може покращити здоров'я кісток. До того ж. міні-капуста насичена вітаміном С ‒ ключовою поживною речовиною для імунної системи.

 

Фото: Pixabay.com