Автор: Zherty 

Звичайно, є список місць, які одразу ж приходять на думку, згадуючи Франківськ, наприклад URBAN space, та ми вирішили взяти більш колоритні та менш відомі заклади. В URBAN і у Києві сходите.

Для сніданку обрали місце біля ратуші, в самому центрі міста – кафе «Говорить Івано-Франківськ» з бейглами. Особливості: тут у меню разом із їжею можна обрати вінілову платівку на будь-який смак – і її одразу ж програють на ваше замовлення. 

Треба відмітити, що бейгли величезні, на всю тарілку. Багато начинки і смачні булки, таке комбо зустрінеш рідко.

Найкращий вибір – це бейгл з куркою, карамелізована цибуля та овочі дають незабутній смак, дуже радимо. Бейгл з лососем не вразив – нічого особливого. А ось паштет нам не сподобався, сам він був з характерним присмаком.

«Говорить Івано-Франківськ» відмічаємо топ-місцем для сніданків.

Так виглядає бейгл у кафе

Для вечері ми обрали «Десятку», назва не найкраща. Сюди ми пішли за справжньою західноукраїнською кухнею. Ввечері вихідного дня усе зайнято, нам пощастило знайти столик. Дизайн перенасичений картинами та маленькими деталями, та ми не бідкаємось, адже головне – їжа!

Ми замовили:

Класичний справжній український банош 47.95 грн – лише на західній Україні можна насолодитися справжнім баношом, тут він дуже ніжний. Здавалося б, просто каша, та вдома такого не приготувати. Маст трай у цих краях.

Печений дерун «Циганський барон» за 64.95 грн – яскрава назва, яку ми не могли оминути. Насправді це велика сковорідка, де намішано всього підряд, а щось подібне на картопляний дерун лише внизу. Та думаємо, саме таку їжу вживають справжні барони.

Стейк з телячої вирізки (190 грн) – тут на нього стоїть смішна ціна. Нас запитали рівень прожарки і ми як порядні люди відповіли медіум, але принесли нам 100% вел дан. Було смачно, та просили ми іншого. Вирішили не скандалити, проте було неприємно. Для Франківська – це немалі гроші.

Запечені вареники «Мізинчик» – 75.95 грн – насправді дуже схоже за смаком на лазанью, але українську, тісто тоненьке, грибний соус ідеальний. Однією стравою можна більш ніж наїстися, порції величезні.

Незважаючи на різноманітність страв, запивали все Coca-Cola, бо разом смачніше!

Запечені вареники «Мізинчик»

Окрім цього, спробували традиційний канадський стрітфуд. Хто-б знав, що саме в Івано-Франківську він є, ще й дуже смачний. 

Головне блюдо - путин. Ні, це не те, що ви подумали. Насправді це національна страва Квебеку, в яку входить картопля фрі з начинкою та соусом. Виглядає лякаюче, але ми ризикнули. Можемо рекомендувати королівську версію з двома соусами та м’ясом. Нічого особливого, але разом усі інгредієнти поєднуються чудово. Рекомендуємо – 78 грн. 

Асорті з корн-догів (класичний, сирний та мисливській) - 47 грн. за три. У столиці за таку ціну й одного не знайдеш. Але смак не сподобався, тіста багато, сосиски не смачні. 

Млинці з беконом та канадським сиропом – такий собі фьюжн з українською кухнею, 38 грн. І це дійсно шматок сала политий варенням – нам дуже сподобалось. Млинці надзвичайно м’які, а солодко-солений соус їх ідеально доповнює – 38 грн.

Ціни приємно дивують, а як тільки від'їжджаєш від туристичних місць – одразу перетворюєшся на мільйонера. Тому обов’язково радимо вам спробувати це незвичне місце.

путин

Підсумовуючи, в Івано-Франківську є де поїсти, є навіть кілька цікавих закладів, але більш ніж вихідні тут їсти нічого. Поїхали далі?