Формула спасіння від стресу добре знайома. Солодке! Однак шоколадні цукерки у якості антидепресантів не завжди працюють. Адже ефект від солодощів дуже короткочасний, а от зайві кілограми приходять надовго. Але що ж може допомогти під час нервового перевантаження?

Ділимося порадами.

Горіхи


Волоські горіхи, мигдаль, фісташки володіють таємною зброєю − вітаміном групи В, тим самим, що забезпечує витривалість в критичних ситуаціях. Окрім цього, фісташки і волоські горіхи знімають напруження і знижують тиск. Це саме те, що треба в моменти хвилювання: перед виступом на презентації чи під час здачі тесту. Горіхи в цьому випадку найкраще допомагають повернути серцевий ритм в норму. Тож їж жменю горіхів кожного дня чи клади їх в подрібненому вигляді в салат.

Авокадо


Для шанувальників заїсти хвилювання чимось солоденьким ця порада особливо актуальна. Адже насичена текстура авокадо позбавляє від паніки в шлунку. Додаткову підтримку у вигляді зниження тиску дають мононенасичені жири та калій. І це важливо, тому що в моменти страху, щастя чи ейфорії адреналін активно бере тебе у свій полон, через що підвищується і тиск. До речі, половина авокадо забезпечує організм калієм не гірше, ніж банан.

Спробуйте авокадо у вигляді пюре з лимонним соком.

Молоко


Як і його похідні, містить триптофан − амінокислоту, що заспокоює нервову систему. Таку ж особливість має м’ясо курки чи індички. А кальцій допомагає зняти м’язові судоми і нервову напругу. Отже наша порада: перепади настрою, роздратованість, збудженість − лікуй склянкою молока. Молочний білок також покращує роботу мозку в важких ситуаціях.

Апельсини


Вся річ в аскорбіновій кислоті, вплив якої на організм людини під час стресу дослідили вчені. Доведено: вітамін С відновлює запаси сил, що безпосередньо впливає на захист організму від перевантажень.  

Банан

Раніше вважали, що мелатонін – гормон здорового сну, виробляє безпосередньо людський організм. Але зараз доведено, що існують і зовнішні ресурси. Банан, наприклад.

Вівсянка


Під дією вуглеводів мозок починає активніше виробляти гормон щастя серотонін. Подібне умиротворення ти відчуваєш, коли відкушуєш плитку шоколаду. Однак у випадку з кашею дія гормону щастя розтягується надовго – доки організм споживає вуглеводи. Зверху можеш полити вівсянку джемом ‒ для швидкого викиду серотоніну. Якщо тебе очікує важкий день, такий сніданок буде особливо доречний.

Шпинат


Магній, що міститься у темно-зелених листях шпинату, незамінний для будь-якого антистрес-комплексу. По-перше, він відмінно рятує від перевантажень у форс-мажорних ситуаціях. По-друге, допомагає зберегти спокій під час метушні. Нестача магнію в організмі призводить до мігрені і слабкості. В день достатньо 250-300 г шпинату ‒ це добова доза чудо-мінералу. Її можна частково замінити гарбузовим насінням і мигдалем.

Лосось


Давній рятівник від стресу ‒ ненасичені жирні кислоти омега-3. Вони не дозволяють кортизолу і адреналіну «переливатись» через край. І в той же час захищають серце. Тож включи в своє меню,хоча б два рази на тиждень 100 г риби жирних сортів: тунця, макрелі, лосося.

 

Фото: pixabay