9 грудня за рекомендацією діючого голови і виконавчого директора компанії Мухтара Кента Рада директорів Coca-Cola Company оголосила про зміну структури вищого керівництва компанії та обрала нового CEO - Джеймса Квінсі.

Він вступить в свої обов’язки 1 травня 2017 року. Мухтар Кент залишиться головою Ради директорів.

Ми поговорили з Кентом і Квінсі про ці новини, а також про нові можливості і проблеми, які постали перед ними.

По-перше, вітаємо вас обох. Як почуваєтесь?

Кент: Це один з найвизначніших днів за мою 38-річну кар'єру в системі компаній Coca-Cola. Я почуваю себе чудово, бо знаю, що неможливо було обрати нікого кращого на цю роль, ніж мій діловий партнер Джеймс Квінсі.

Я мав задоволення тісно співпрацювати з Джеймсом близько половини його 20-річної кар'єри в Coca-Cola. І я знаю, що його глибокі галузеві знання, досвід роботи з нашими брендами, розуміння цінностей і глобальної системи розливу, а також того, як змінюються смаки споживачів, роблять його ідеальним кандидатом на роль того, хто вестиме компанію вперед.

Якщо поглянути на кар'єру Джеймса, стане очевидним, що він глибоко розуміє прагнення споживачів та докладав чимало зусиль, щоб розбудовувати нашу справу, саме він форсував зменшення цукру в наших напоях. Я думаю, що будь-хто із наших колег скаже вам, що Джеймс - надійний та надихаючий лідер. Я радий, що ми партнери та будемо продовжувати досягати наших спільних цілей разом.

Квінсі: Дякую за ці слова. Я ціную вашу підтримку і сподіваюся, що зможу продовжити ту велику роботу, якій ви присвятили останні вісім років у якості голови і головного виконавчого директора. Якщо говорити про те, що я почуваю, то це гордість та збентеження. В рамках системи компанії Coca-Cola існують міцні традиції лідерства, і це хвилюючий досвід - бути обраним для ролі, яка належала Мухтару та також багатьом іншим постатям, вартим наслідування.

Мене надихають ті численні можливості, що відкриваються для нашого бізнесу. Я з нетерпінням чекаю на продовження роботи з Мухтаром, щоб забезпечити плавність змін у компанії.

Ми знаходимося на середині шляху до важливої еволюції компанії, фокусуючись на створенні сильних глобальних брендів та сильній системі франчайзингу, - Мухтар Кент

Чому саме зараз вдалий час, щоб зробити ці зміни?

Кент: Ми знаходимося на середині шляху до важливої еволюції компанії, фокусуючись на створенні сильних глобальних брендів та сильної системи франчайзингу. Наша команда зробила великий прогрес на цьому шляху протягом останніх кількох років. І я рекомендував Раді використовувати для зростання бізнесу наше партнерство з Джеймсом вже зі скоригованим фокусом роботи кожного з нас, що дозволить нам застосовувати наші найкращі уміння.

Що ще потрібно зробити, щоб успішно виконати поточний план трансформації компанії?

Квінсі: Ми повинні продовжувати слухати людей, які люблять наші бренди та напої. Ми повинні постійно запитувати, чого вони хочуть. Які напої хвилюють їх? Якщо ми робитимемо це, то зможемо пропонувати їм більше інновацій та варіантів, ніж коли-небудь раніше. Наприклад, ми знаємо, що споживачі хочуть менше цукру, тому ми розширюємо вибір продуктів з низькою калорійністю. Ми запускаємо сотні нових продуктів щороку, але ми будемо ще прискорюватись, враховуючи швидкий темп нашого бізнесу.

Ми будемо й надалі поважати нашу велику історію, що спирається на більш ніж 130 років традицій, але в той же час ми повинні продовжувати дослухатися до наших споживачів та клієнтів, - Джеймс Квінсі

Мухтар, оглядаючись назад, на період вашого перебування на посаді генерального директора протягом останніх восьми років, що б ви назвали найбільшою зміною в Coca-Cola?

Кент: Я б сказав, що це перетворення, які ми втілювали, щоб повернути компанію до її коренів - становлення її як видатного світового бренду та франшизи. Ймовірно, це одна з найзначніших змін, яка відбулася не просто за час моєї роботи, але і в останню чверть століття взагалі. Азарт від цієї трансформації приніс нам багато ідей для бізнесу. І упорядкування нашої системи розливу, ймовірно, це найкраще, що було за ці роки. Джеймс, ви б погодилися?

Квінсі: Так. Але я б також хотів назвати монументальні зрушення в системі, ініцийовані Мухтаром, які змістили фокус компанії з нарощування об’ємів на ріст прибутків. Завдяки сегментованій стратегії доходів наш бізнес став більше зосередженим на стійкому і прибутковому зростанні, що вигідно не лише акціонерам, але й споживачам, ботлерам та нашим партнерам.

Я також не можу не згадати, що серед основних змін, які ми бачили за останні роки, було зміщення фокусу компанії на вирішення соціальних та економічних проблем. Під кервництвом Мухтара ми почали створювати можливості для розширення економічних прав 5 мільйонів жінок завдяки іниціативі 5by20; ми вже відновлюємо 100% води, яку використовуємо у всьому світі; і ми продовжуємо розширювати можливості вибору, що є основною цінністю в нашому бізнесі. Наша участь у розв’язанні цих проблем стала можливою завдяки  цілеспрямованому керівництву Мухтара.

Джеймс, що б ви сказали людям, причетним до Coca-Cola у ​​всьому світі, з огляду на те, що компанія починає нову главу в своїй історії?

Квінсі: Ми не можемо боятися ризикувати і в той же час продовжувати трансформувати нашу компанію в цьому мінливому світі. Коротше кажучи: треба бути сміливими та хоробрими. Ми будемо й надалі поважати нашу велику історію, що спирається на більш ніж 130 років традицій, але в той же час ми повинні продовжувати дослухатися до наших споживачів та клієнтів.

Плани перетворень, які вибудувалися за час головування Мухтара, слугуватимуть нам і надалі, але ми маємо виводити їх на наступний рівень. Я з нетерпінням чекаю на початок роботи, щоб використовувати можливості та втілювати зміни, які чекають нас попереду.