Доповідь Брента Вілтона, директора по правам людини в компанії Coca-Cola.

Всесвітній день боротьби з дитячою працею дає нам можливість поміркувати над серйозністю цієї проблеми в світі та тим, що ми робимо, аби вирішити це питання.

Міжнародна організація праці (МОП) надає такі цифри:

  • До дитячої праці по всьому світу залучено близько 152 мільйонів дітей у віці від 5 до 17 років.
  • 73 мільйони дітлахів виконують небезпечну для життя і здоров’я роботу.

Цього року Міжнародна організація праці зосереджена на питаннях охорони здоров'я та безпеки, пов'язаних з дитячою працею. За даними МОП, юні працівники отримують на 40% більше професійних травм, ніж дорослі. Це ще раз є нагадуванням того, що дітям належить вчитись в школі, а не на робочому місці.

У компанії Coca-Cola прикладають максимальні зусилля, аби переконатись, що особи молодше 18 років не причетні до роботи в компанії. Наша політика в галузі прав людини та принципи роботи з постачальниками суворо забороняють використання дитячої праці, а незалежні аудити підтверджують дотримання цих вимог. Щороку ми проводимо приблизно 2500 незалежних перевірок у нашій системі збуту напою.

Починаючи з 2013 року ми працюємо над процесом відстеження всіх процесів у ланцюгу постачання з метою недопущення дитячої праці. Ми залучаємо незалежні організації, щоб перевірити 28 найбільших країн з виробництва цукру щодо вивчення реалій примусової праці, проблем дитячої праці та прав на землю.

На сьогоднішній день було опубліковано 15 досліджень постачальників цукру, які доступні на нашому сайті. Хоча в доповідях немає даних про системне залучення дитячої праці, однак є окремі інциденти, що свідчать про існування постійного ризику залучення дітей до роботи. Загалом це пов’язано з соціально-економічними реаліями країн.

Співпрацюючи з нашими заводами з виробництва цукру, ми прагнемо того, щоб вони були обізнані про ризики та заборону дитячої праці. Ми підтримуємо їх зусилля у місцевих громадах задля створення альтернатив для дітей.

Наша ціль – зосередитись на припиненні всіх форм дитячої та примусової праці до 2025 року. Дитяча праця, особливо в найнебезпечніших формах, огидна для багатьох з нас. Але, розглядаючи цей виклик, ми повинні визнати, що жодна людина, бізнес чи організація не можуть з цим впоратись самостійно.

Ключовим у вирішенні цієї проблеми – є співпраця. Ось чому ми є членами Платформи дитячої праці (CLP). CLP надає механізм, за допомогою якого компанії, працівники та їхні представники, уряди та інші можуть об'єднуватися, вивчати належну практику та започаткувати ініціативи щодо боротьби з дитячою працею. Останнім часом CLP підтримала розробку нової юридичної бази, яка містить перелік усіх професій, які заборонені дітям до 18 років законодавством 149 держав-членів МОП.

На жаль, це не останній рік, коли ми відмічаємо Всесвітній день боротьби з дитячою працею, але, об'єднавшись, ми можемо покінчити з цим. І наша мета – зробити це до 2025 року, і вона реальна.