Глобальний бізнес і некомерційні організації повинні працювати разом, щоб вирішувати найбільш насущні світові проблеми та допомогти тим, хто найбільше цього потребує.

Це послання Джеймс Квінсі, президент і головний виконавчий директор The Coca-Cola Company, проголосив на з'їзді Rotary International у World Congress Center в Атланті.

Зі сцени, де виступали Білл Гейтс, посол Ендрю Янг, гольф-легенда Джек Ніклаус, актор Ештон Катчер, губернатор Джорджії Натан Діл і мер Атланти Касім Рід, Квінсі розказував, що бізнес і некомерційні організації, такі як Rotary, мають унікальні можливості для зміцнення громад і поліпшення гуманістичних ідеалів в епоху стрімких перетворень і невизначеності.

“Сьогоднішні заголовки – це суцільний град проблем, які впливають на кожного в цьому залі та на суспільство взагалі, – сказав Квінсі. – Проблеми з нашим навколишнім середовищем. З правами людини. З конфліктами і війною. З освітою, верховенством права, охороною здоров'я – цей список можна продовжувати довго”.

“Ясно одне: жодна компанія, жоден народ або організація не можуть вирішити ці проблеми самотужки. Більш ніж будь-коли це буде вимагати нашої співпраці та відповідальності”, – промовляв Квінсі перед більш ніж 23000 ротаріанцями.

У нас є так багато спільного. Ротарійці завжди ретельно дбали про те, що формує їхні міста та народи.

“Щоб зміни були реальними, підприємствам, таким як Coca-Cola, потрібно чітко розуміти потреби людей, для яких вони працюють”, – вважає Квінсі. Їм також потрібна структура і культура, які дозволяють їм діяти швидко і ефективно. І глобальний бізнес, і громадські організації, такі як Rotary, повинні знайти ту область, де їх унікальні можливості та цілі перетинаються".

Квінсі також зазначив, що зобов’язання Rotary по забезпеченню чистою водою матерів і дітей, підтримці освіти і боротьбі з хворобами, такими як поліомієліт, забезпечують загальний прогрес.

"У нас є так багато спільного. Ротарійці завжди ретельно дбали про те, що формує їхні міста та народи”.

Ротаріскьий фонд в Атланті виріс із першого внеску в 1917 році в розмірі $ 26,50 до $ 3 млрд, що йдуть на гуманітарні програми по всьому світу. У той же час Coca-Cola, яку тут почав продавати аптекар Джейкобс в 1886 році, тепер продається у більш ніж 200 країнах світу.

Квінсі додав, що саме підтримка людей, які люблять бренди через їх діяльність, спрямовану на розвиток і покращення соціуму, економіки та екології, веде до подальших інвестицій, інновації та стійкого розвитку бізнесу.

"Коли ми робимо щось правильно, ми не тільки краще працюємо для наших акціонерів та громад, але також зміцнюємо та робимо більш ефективним наш бізнес", – сказав Квінсі. "Ми є в більш ніж у 200 країнах світу. Без здорових і сталих спільнот ми не мали б здоровий і стійкий бізнес".

Коли компанія виросла, вона продовжувала уважно ставитися до свого рідного міста Атланти, наголосив Квінсі.

"Атлант має велике значення для нашої компанії," – нагадав він. – "Наша секретна формула була винайдена тут, 131 рок тому. Атланта – це місце, де ми вперше пустили наше коріння, перш ніж рости до глобального бізнесу. Атланта є нашим домом і джерелом творчості”.

Так, The Coca-Cola Company і Фонд Кока-Кола інвестували понад $ 160 мільйонів доларів в Атланті за останні десять років. У 2016 році компанія і фонд виділили більше $ 14 млн на приблизно 100 організацій в районі Атланти: близько 20% від їх загального обсягу внесків на глобальному рівні. Крім того, співробітники Coca-Cola десятки тисяч годин пропрацювали в Атланті як волонтери за останні десять років.

Вода, жінки і якість розвиток громад

Квінсі зазначив, що метою Coca-Cola є поєднання бізнес-інтересів компанії з інтересами громад, де вона працює. Компанія орієнтована на створення "спільних цінностей" в трьох ключових областях – вода, жінки і розвиток громад.

У 2007 році Coca-Cola взяла на себе публічне зобов'язання повернути усю використану для виробництва воду до 2020 року. Компанія досягла своєї мети у 2015 році, на п'ять років раніше запланованого.

Все більше і більше компаній розуміють, що у них є щось цінніше, ніж просто готівка, яку можна витрачати на благо громад. Це досвід, інновації. Це унікальні сильні сторони компанії.

Тим часом ініціатива 5X20 має на меті розширити економічні можливості 5 мільйонів жінок-підприємців до 2020 року. Вже зараз цей показник складає 1,7 мільйонів жінок, яким вдалося організувати бізнес-навчання.

Зобов’язання компанії Coca-Cola по розвитку громад включають в себе підтримку таких областей, як освіта, профілактика ВІЛ/СНІДу, доступ до чистої води, а також розподіл медикаментів та інших предметів першої необхідності.

Наприклад, проект Last Mile, базуючись на логістиці Coca-Cola, допомагає уряду Африки доставляти важливі медикаменти.

“Все більше і більше компаній розуміють, що у них є щось цінніше, ніж просто готівка, яку можна витрачати на благо громад. Це досвід, інновації. Це унікальні сильні сторони компанії”.

“Звичайно, ротаріанці вже є лідерами в галузі об'єднанні людей і партнерства заради побудови сильних спільнот, - зазначив Квінсі. – Тому використовуйте свій авторитет, щоб підштовхнути інших до дії. І ніколи не погоджуйтесь, що речі повинні бути лише такими, якими вони є”.