Протягом багатьох років я багато думав на тему лідерства та робив усе, щоб вибудовувати культуру лідерства, яка є сталою перевагою компанії Coca-Cola.

На мій погляд, лідерство завжди означає створення цінностей, – чим би конкретно ви не займалися і яку б роль на себе не взяли, – це завжди історія про те, щоб залишити по собі щось краще, ніж те, з чого ви почали.

Найкращі лідери продовжують вчитися на своїх помилках та успіхах, причому не тільки тоді, коли вони молоді, але й протягом всієї кар'єри.

Звичайно, я теж намагався це робити. І абсолютно природнім було при цьому дослухатися до інших. Незалежно від того, як далеко ви підете у своєму кар’єрному зростанні, важливо продовжувати дослухатися до хороших порад та шукати підтримку.

Лідерство завжди означає створення цінностей, – чим би конкретно ви не займалися і яку б роль на себе не взяли, – це завжди історія про те, щоб залишити по собі щось краще, ніж те, з чого ви почали.

На самому початку своєї кар’єри я отримав цінні уроки про те, як важливо розвивати лояльність споживачів та поважати гроші. Пізніше я співпрацював з іншими людьми та вибудовував стосунки, що ґрунтуються на довірі.

А зовсім недавно я займався плануванням майбутнього, розстановкою пріоритетів, а також розвитком командного духу.

Також важливим завданням для мене було вибудовувати перспективу створення цінностей для всіх зацікавлених сторін. Багато хто думає, що це все відбувається природно в бізнесі з 130-річною історією. Але ніщо не трапляється саме по собі.

Минулого року під час зустрічей з акціонерами я пояснював, що ми будуватимемо цей бізнес не лише увесь наступний квартал, а й наступну чверть століття.

Для мене це означає, що зараз слід чинити так, щоб наші майбутні перспективи не лише не постраждали, а навіть зросли.  

По своїй суті Coca-Cola це бізнес, зав’язаний на бренді, а наші бренди – це ніщо інше, як обіцянки. І якщо хороший бренд – це обіцянка, то великий бренд – це дотримання цієї обіцянки. Виконувати обіцянки – значить ніколи не бути зарозумілим та самовпевненим, завжди лишатися відкритим до змін та вдосконалення.

Останні кілька років ми аналізували наш бізнес, щоб зрозуміти, як ми можемо працювати стати швидше, завзятіше й ефективніше.

І якщо хороший бренд – це обіцянка, то великий бренд – це дотримання цієї обіцянки

І ми досягли прогресу. Ми розширили наш асортимент, щоб задовольнити все зростаючі потреби наших споживачів, оновили наш маркетинг, покращили глобальну систему розливу, трансформували наш бізнес в Північній Америці та домоглися зростання доходів. Але ж покращення – це нескінченна історія.

Протягом майже 40 років у бізнесі я часто говорив про те, що робити свою роботу відмінно – це лише відправна точка. Далі йдеться про створення умов для повторення успіху. І в цьому випадку успіх – це обіцянка, яку ми даємо на майбутнє, а потім робимо усе, щоб виконати її.

У травні я передам естафету новому CEO Coca-Cola Джеймсу Квінсі. Це саме той лідер і саме той час час, які потрібні, щоб рухати наш бізнес уперед. Я продовжу свою роботу в якості голови нашого ради, а також буду підтримувати Джеймса.

Джеймс зі своєю командою писатиме нову главу в історії Coca-Cola, яка не лише відповідатиме на виклики, що постають перед нами, але і розкриватиме потенціал наших брендів, нашої команди та системи.

Зрештою, лідерів судять по тому, що вони залишають по собі. І я впевнений у перспективах процвітання Coca-Cola як ніколи раніше.

Для мене це і є найвищою  точкою моєї кар’єри та великої справи “освіжати” світ.

Оригінальна версія матеріалу опублікована на Fortune.com