Олімпійський вогонь здавався нам часточкою справжньої магії ще у дитинстві, коли ми зачаровано дивилися урочисту церемонію відкриття Олімпіади по телевізору. Спочатку була вона, естафета олімпійського вогню, овіяна легендами Стародавньої Греції, а після цього спортсмени з усього світу боролися із силами природи та законами фізики, встановлюючи нові світові рекорди.

І кожен з нас хоч на секундочку уявляв себе якщо не спортсменом на п’єдесталі то, принаймні, факелоносцем.

Естафета Олімпійского вогню крокувала Україною 10 років тому, у 2004 році. Завдяки Компанії Кока-Кола у ній змогли взяти участь 48 по-своєму унікальних особистостей.

Цьогорічна ж естафета Олімпійського вогню була наймасштабнішою у історії Олімпійських ігор: вона тривала з 7 жовтня 2013 до 7 лютого 2014 року – 123 дні. За цей час за допомогою 14 тисяч факелоносців Олімпійський вогонь подолав більш ніж 65 тисяч кілометрів, подорожував автомобілями, поїздами, літаками, на кінній трійці і навіть у санчатах, запряжених оленями.
Окрім того, Олімпійський вогонь побував на Північному полюсі, на дні озера Байкал, на вершині Ельбрусу, а один з олімпійських факелів - на Міжнародній Космічній Станції, саме цим факелом було запалено чашу вогню на церемонії відкриття.

Дві чарівні співробітниці Компанії Кока-Кола Україна – Жанна Ігнатюк та Ксенія Булгакова, отримали можливість стати учасницями естафети. Пробігши свій відрізок дистанції під поглядами сотень зачарованих глядачів та серед спалахів фотокамер, дівчата діляться своїми враженнями.

Жанна, юрист Компанії:

Жанна Ігнатюк

Коли Компанія Кока-Кола розпочала конкурс по відбору факелоносців, я не покладала на нього великих надій, бо рахунок учасників на момент заповнення моєї заявки на участь уже йшов на тисячі.

Але це сталося! Перше відчуття: «Це не могло статися зі мною, мабуть, помилилися…» :)
Але це було диво, моє диво!

Все що, відбувалося під час естафети, було схоже на сон. До забігу я перечитала все, що знайшла, про Олімпійський вогонь, і відчуття серйозності та важливості моменту призвело до того, що мені було геть не до сну напередодні. Я переймалася, чи донесу факел (а він досить важкий), чи буде він справним на морозі, чи не послизнуся, чи буде форма мого розміру… багато думок крутилося в моїй голові. 

Нарешті цей день настав! Вранці нам видали чудову форму і вона підійшла!
Перед забігом я дуже хвилювалася через ожеледицю та навіть не чекала такої кількості глядачів, камер та апаратури. Поки я чекала на факелоносця, який передавав мені вогонь, зі мною фотографувалися люди, мами в рядок вишикували малюків переді мною, вони трималися за факел і раділи так, що захоплювало дух. Люди підходили, обіймали, говорили підбадьорюючі слова, посміхались так щиро, що коли настав час бігти, волонтеру довелося нагадати мені, що час іти до відправної точки згідно інструктажу. 

На інструктажах нам говорили: «Вас фотографуватиме шалена кількість людей під час забігу, тож посміхайтеся – нехай усі фото будуть найкращими та святковими». Позитивний заряд від глядачів, їх емоції зробили своє діло – я бігла не просто посміхаючись, а сміючись і радіючи всьому: тому, що мені випав цей шанс, що Естафета Олімпійського вогню – це така чудова нагода всім мешканцям міста вийти на вулицю з дітьми, сім’ями, друзями, сусідами, що всі вони стоять вздовж маршруту, з прапорцями та фотоапаратами, щоб зберегти спогади про цю визначну подію в їхньому місті, що йде сніг і дітлахи навколо червонощокі, але усім весело і тепло, що Естафета найдовша за час свого існування саме зараз – і її побачать найбільше людей, що всі навколо посміхаються, емоції яскраві і життя прекрасне. І що на 200 метрах я була часточкою цієї прекрасної події. Зі справжнім Олімпійським вогнем в руках. І все це завдяки Кока-Кола. 

Це була чудова подія, яка ще раз нагадала, що мріяти не шкідливо, а навіть необхідно. Тому що навіть неймовірні мрії збуваються!

Ксенія, бухгалтер Компанії:

Ксенія Булгакова

Я до кінця не вірила, що стану факелоносцем... І коли назвали моє ім'я, моє серце завмерло від радості. Це ж незабутні спогади, заради яких ми і живемо на світі. У такі моменти розумієш, що ти стаєш часточкою чогось значного, що зробить світ бодай трохи кращим.

Я навіть не здогадувалась що таке бути учасником естафети – я здогадувалась, що потрібно бігти, посміхатися, але навіть не уявляла які відчуття несе з собою Олімпійський вогонь. Дуже переживала, щоб не впасти, тому, звичайно, тренувалась перед пробігом :)

Факел важить близько 2х кг разом з газовим балоном, тому для більшої «бойової готовності» я брала 1.5 л пляшку Кока-Коли і бігла з нею! З тренуваннями дуже допомагав мій чоловік.

Перед естафетою я дуже хвилювалась, адже так хотілося, щоб все пройшло «як по маслу». З погодою не підфартило – йшов мокрий сніг, а я була в кросівках і боялась, що буде слизько. Але усі хвилювання розсіялися, і під час свого двохсотметрового відрізку естафети я відчула себе справжньою зіркою. Навколо було дуже багато людей, які мене підтримували, фотографувалися зі мною або просто хотіли доторкнутися до факелу… Це незабутні відчуття!

Ksenia Bulgakova

Ксенія зі своїм чоловіком після пробігу

Коли повертались додому, я дуже хотіла відпочити, адже за 2 дні ми проїхали на авто 1200 кілометрів і були зовсім виснажені від хвилі емоцій. Але вже наступного дня я знову відчула всі емоції, які мене переповнювали під час естафети і зрозуміла, що це був один з найважливіших днів у моєму житті! Це те, про що я буду розповідати своїм дітям та онукам...

Я хочу побажати кожному натхнення на добру справу. Не забувайте, що потрібно завжди жити в мирі та злагоді з оточуючими людьми та з природою у цілому. Не забувайте і про спорт, адже це – запорука здоров'я!

Дівчата доводять – мрії збуваються! А з Кока-Кола збуваються навіть найзаповітніші бажання :)