У 2012 році команда компанії Coca-Cola запустила корпоративне медіа Journey. З 2013 року локальне відділення цього сайту з’явилося й у нас.

Головний редактор глобального Journey Джей Мойє розпов детальніше про те, як корпоративний сайт компанії перетворюється на потужний медіа-канал. Тож, давайте знайомитися ближче з великою родиною Journey.

Як би ви описали Coca-Cola Journey?

Це корпоративний сайт, що перетворився на динамічний цифровий журнал та наш власний медіа-канал. Натхненна підходом провідних інтернет-видань та соціальними медіа, наша новаторська платформа розповідає цікаві історії про компанію та бренд.

Про те, хто ми, що ми робимо і чому – все це транслюється з метою інформувати, надихати та спонукати до дії.

Ми зробили ставку на цифровий контент ще в 2012 році. Ми вважали й досі вважаємо, що справжні історії мають вагу, що створення глобальної мережі ньюзрумів та постійна робота з інформацією та PR можуть повністю змінити наші стосунки з аудиторією.

Які канали ви використовуєте?

Матеріали Journey публікуються на нашому головному сайті, але також уся інформація транслюється за допомогою безлічі каналів: наших блогів, Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter і Snapchat. Крім того, існує вже більше 25 місцевих Journey у різних країнах. Таким чином, Journey є глобальною платформою.

Як розвивався Journey піся запуску?

За чотири роки сім'я Journey зросла до 30 сайтів, що охоплюють більше 40 країн по всьому світу та створюються 20 різними мовами. Усі сайти мають схожий дизайн та стиль, але наповнюються місцевими командами на різних мовах для локальних читачів. Це і була найбільша зміна з 2012 року. Ми побудували таку інтернаціональну платформу з єдиним центром та міжнародним масштабом за допомогою наших колег та партнерів.

Яка головна мета Journey?

Ми використовуємо Journey, щоб повідомляти про новини Coca-Cola, тим самим розповідаючи історію наших брендів та бізнесу. Ми озвучуємо та посилюємо наші маркетингові кампанії та спонсорські проекти. Ми підтримуємо нашу культуру, гуманізуємо нашу компанію, а також знаходимо нові способи розповідати історії про наші інновації та стабільний розвиток. Ми говоримо про наше минуле, сьогодення і майбутнє. Наша цільова аудиторія – це і журналісти, і співробітників компанії, і споживачі та шанувальники напою, а також партнери й зацікавлені сторони, а іноді навіть критики.

Якими публікаціями ви найбільше пишаєтесь?

Ми намагаємося більше вкладати в історії про бізнес, бренд, лідерство та інновації. Враховуючи це, на думку спадають наші матеріали про запуск маркетингової кампанії “Спробуй… Відчуй”, повернення після 15-річної перерви напою C Ecto Cooler, матеріали про Олімпіаду. Також ми постійно намагалися знаходити свіжі рішення та теми, робити ексклюзивні інтерв’ю. Пишаюся я і активним впровадженням аудіо- та відео-контенту в наші матеріали.

Чи були якісь помилки, на яких ви вчилися?

Це не зовсім помилка, але через декілька років роботи ми зрозуміли, що у нас немає проблем зі створенням контенту, але є проблеми з його розміщенням. Ми випускали по 10-12 матеріалів щотижня, а потім зрозуміли, що ми надто сфокусовані на продукті, але недостатньо – на розвитку.

Тоді наша команда зосередилася на тому, щоб публикації читали та поширювали якомога більше читачів завдяки соціальним медіа та іншим каналам.

Як ви шукаєте теми?

Тут, в Атланті, де знаходиться штаб-квартира компанії Coca-Cola, ми налагодили ряд процесів, щоб тримати руку на пульсі. Ми в курсі великих історій, над якими працюють наші колеги, але ми не обмежуємося корпоративними новинами, піаром брендів, глобальним маркетингом, амбасадорами та іншим. Ми намагаємося налагодити зв’язок з усіма редакторами, щоб ми могли обмінюватися ідеями та історіями.

Як ви вважаєте, більше людей тепер очікують від бренду контенту та новин?

Ми вважаємо, що так. Як уже згадувалося, ми були першопроходцями в галузі журналістики бренду. Але ми більше не самі. Колеги тепер мотивують нас посилювати нашу гру. Брендованого контенту зараз набагато більше, ніж було, коли ми лише запускали Journey. А це значить, що ми тепер серед багатьох брендів, які зустрічаються з викликом вирізнятися не лише за рахунок контенту, а й за допомогою стратегії присутності у соціальних мережах.

Яке майбутнє у Coca-Cola Journey?

Ми продовжуємо досліджувати нові способи розповідати важливі історії Coca-Cola не тільки на Journey, але і за допомогою соціальних медіа. За останні два роки ми підібрали той необхідний тон, яким ми спілкуємося через різноманітні канали, що допомагають нам доносити історії Journey до максимальної кількості читачів. Це може бути, наприклад, Instagram, навіть Snapchat та LinkedIn.

Завдяки зростанню ролі соціальних медіа історії об’єднують світ. І люди очікують того ж від своїх улюблених брендів. Тому ми продовжуємо шукати нові способи подачі контенту – від відео і GIF-файлів до подкастів, інфографіки та блогів. Ми будемо активно розвивати нові інструменти, ще багато роботи попереду. Ми постійно вчимося з наших успіхів і невдач, досліджуємо нові способи залучення читачів, щоб вибудовувати прихильність до бренду та довіру до кампанії.