Споживачі, а не компаніїї, є рушієм змін, — цю тезу обговорювали голови американських компаній на зустрічі в Технологічному університеті Джорджії. Зокрема, у дискусії взяли участь Крейг Менаер, СЕО мережі магазинів товарів для ремонту Home Depot; Іона Перетті, засновниця та СЕО BuzzFeed; Грег Коулман, президент BuzzFeed; а також Мухтар Кент, голова і головний виконавчий директор Компанії Coca-Cola.

Ключові цитати з виступу Мухтара Кента про важливість інновацій у компанії ми і наводимо.

Про те, як Coca-Cola приймає рішення про впровадження інновацій

Вирішуєте не ви, а споживачі, тому варто уважно слідкувати за їх потребами. Інновації починаються і закінчуються саме завдяки бажанням споживачів.

Через це ми думаємо про інновації не з точки зору маркетингу: нас хвилює покращення продукту, упаковки, обладнання та процесів.

Про те, як важливо слухати свого споживача

Варто прислухатися до того, що говорять споживачі, адже саме люди створюють тренди. Технології змінюють світ блискавично, і за ними теж слід спостерігати.

Наприклад, у нас є спеціальний відділ, який відслідковує світові тренди, що можуть вплинути на вибір споживачів серед наших 550 продуктів. Важливо бути впевненими, що, якщо світ перевернеться, ми не прогавимо цей момент.

Innovation Starts With the Consumer

Зліва: Greg Coleman, Craig Menaer, Jonah Peretti, Muhtar Kent, Walter Isaacson. Фото: coca-colacompany.com

Про очікування спроживачів

Вже недостатньо просто зробити хороший продукт. Ви маєте зробити продукт, який навіть перевершить очікування спроживачів.

І коли ми говоримо: “Ми повернемо всю воду, яку використали для виробництва своїх напоїв”, — споживачі впевнені, що так і буде. Це критично важливо.

Бренд — це обіцянка, яку ти даєш покупцям, і великі бренди свої обіцянки виконують. Це щоденна важлива робота — відповідати сподіванням.

Про персоналізацію

Ми рухаємося від масового виробництва до масової персоналізації. Кожен день споживач нам говорить: «Я хочу щось, що створено для мене особисто», і технології роблять це можливим.

Кампанія «Розділи радість з Coca-Cola» була реалізована як раз завдяки технології, що дозволяє друкувати імена на банках. І проект буде розвиватися й далі: наприклад, фанати футбольної команди у випадку її перемоги зможуть отримати кастомізавані баночки Coca-Cola, присвячені цій перемозі, вже в той же вечір. Це — майбутнє.

Innovation Starts With the Consumer

Фото: coca-colacompany.com

Про важливість вибору

Наш звичайний автомат, що розливає напої Coca-Cola, пропонує на вибір 6 смаків. Якось ми подумали, що ще можна зробити для того, щоб розширити вибір. Так з’явився проект Coca-ColaFreestyle — автомат, яким можна управляти з допомогою смартфону й який пропонує споживачам на вибір 130 смаків. А міленіали як раз люблять різноманітні мобільні додатки.

Логіка мала б підказувати, що не варто цього робити, адже у споживачів буде надто багато варіантів вибору, серед яких Coca-Cola може загубитися. Але час показав, що вона не втрачає своїх позицій навіть коли на екрані є 130 різних смаків. Можна зробити висновок, що ключ до успіху — давати споживачам вибір. Адже всі люблять обирати та експериментувати.

Innovation Starts With the Consumer

Учасники Global Shapers на Міжнародному економічному форумі в Давосі. Фото: coca-colacompany.com

Про партнерство та свіжі ідеї

Ми впевнені, що чудові ідеї знаходяться не лише в стінах нашої компанії, а й за їх межами. Я називаю це «Силою партнерства» — партнерства з нашими ботлерами, з нашими споживачами, з громадськими організаціями.

Суть у тому, щоб створити систему, яка народжуватиме іновації, і впроваджувати їх разом з молодими людьми. Звичайно, доведеться бути готовими до усіх супутніх ризиків, тому треба мати відвгу, щоб наважитись на таке партнерство.

Наприклад, ми співрацювали зі Світовим економічний форумом та перші серед компаній підтримали їх програму Global Shapers, що об’єднує молодих успішних людей віком від 19 до 25 років.

Діалог про економічні, соціальні та політичні питання змініється, коли в ньому беруть участь молоді люди. Особисто я завжди вчуся у них чомусь новому.

Про особисту відповідальність у побудові бренду

Коли мене запитують, у чому полягає моя робота, я відповідаю — «Щодня, чим би я не займався, я намагаюся виконувати лише те, що зробить наші бренди ще яскравішими». Знання, що це вдається, допомогає мені засинати спокійно.