В Атланті, в штаб-квартирі Coca-Cola, СЕО компанії Джеймс Квінсі на прес-конференції прозвітував про операційні результати за третій квартал 2017 року та розповів про фінансові перспективи на наступний рік.

Coca-Cola повідомила, що чистий дохід компанії зменшився на 15%, в той час як органічні доходи зросли на 4%. Що викликає цю різницю?

Ми задоволені нашими показниками у цьому кварталі, тому дозвольте мені пояснити, чому виникла така різниця. Наші доходи зменшились, переважно через рефранчайзинг. Поняття рефранчайзинг означає, що ми продаємо компанії, що займаються розливом напоїв в пляшки, сильним, незалежним місцевим партнерам, і цей процес відбувається у всьому світі. Це повертає Coca-Cola до її історичної ролі у якості лідера франчайзингу, а не власника франшизи. Доходи від операцій з рефранчайзингу вже не включаються до консолідованих результатів діяльності компанії, оскільки ми більше не володіємо цими активами.

Простіше кажучи, ми перетворюємося на менш доходну організацію, але більшу з точки зору прибутку і більш прицільно зосереджуємося на інноваціях, побудові брендів та створенні більш сильного, навіть більш орієнтованого на споживача портфоліо.

До тих пір, поки триває процес рефранчайзингу, наші доходи, що відображаються у звіті, будуть продовжувати зменшуватись порівняно з минулим роком. На разі ми досі перебуваємо в процесі рефранчайзингу, тому це буде тривати ще кілька кварталів, доки ми не отримаємо загальний звіт про доходи після всіх реорганізацій зі всіх наших підрозділів по всьому світу. Саме тому ми також повідомляємо про органічні надходження, що не є загальноприйнятою нормою міжнародного бухгалтерського обліку, вони виключають вплив від продажу операцій по розливу нашим ботлерам плюс будь-які інші структурні зміни, а також вплив валютних коливань. Це дає нам більше показників, щоб оцінити, як ми виконуємо роботу на верхній ланці. Важливо відзначити, що ми готуємося отримати фінансові результати, що були заявлені на 2017 рік, що важливо для такої публічної компанії, як Coca-Cola.

Яку роботу ще треба зробити для завершення процесу рефранчайзингу?

Є дві основні області: Північна Америка та Африка. Ми дуже близькі до завершення процесу в Сполучених Штатах та очікуємо завершення в найближчі тижні на двох основних територіях. Очікується, що Reyes Holdings, яка вже є дистриб’ютором Кока-Кола в районі Great Lakes на Середньому Заході, завершить процес рефранчайзингу на території Каліфорнії та Невади. Два ветерани по співпраці з компанією Coca-Cola, Paul Mulligan і Fran McGorry, створили новий бізнес з розливу, Liberty Coca-Cola. Очікується, що процес рефранчайзингу завершиться на територіях на Північному Сході, включаючи мегаполіс Нью-Йорк, Філадельфію та більшість штату Нью-Джерсі.

В результаті успішного процесу рефранчайзингу ми робимо висновок, що наша система в США є економічно та стратегічно вирівняною та побудованою для того, щоб обслуговувати зміни споживацьких потреб в наступній епосі. Це була велика робота, яка розгорнулася на початку 2013 році, але сила рефранчайзингу полягає в тому, що він передає нашу систему розливу у руки незалежних підприємців, де цей процес виконується на кращому рівні. Ми також старанно працюємо над рефранчайзингом у Канаді.

Нещодавно ми завершили перехід до нашої компанії пакету акцій Coca-Cola Beverages Африка від Anheuser-Busch InBev. Зараз ми працюємо над рефранчайзингом системи розливу, яку також очікуємо завершити в 2018 році. Раніше ми виконали ряд робіт з рефранчайзингу в інших частинах Сполучених Штатів, Китаї та Європі.

Ви часто згадували про інновації та розширення портфелю Coca-Cola. Які останні приклади можна навести?

Ми запустили безліч продуктів у всьому світі, такі як Coca-Cola Coffee Plus в Японії та Австралії. Я вже говорив про те, наскільки світ стає схожим на Японію, ‒ це ринок, де споживачі люблять експериментувати з новими продуктами. Приклад цього Coca-Cola Coffee Plus, який ми пропонуємо в Японії лише у торговельних автоматах. Тенденція до споживання напоїв, в яких міксується відразу декілька смаків, демонструє зростання у багатьох частинах світу. На початку цього року компанія Coca-Cola Іспанія представила лінійку таких преміальних мікс-напоїв у скляних пляшках під назвою Royal Bliss, які подають в ресторанах і барах. Бренд демонструє хороші стартові показники.

Світ стає схожим на Японію, ‒ це ринок, де споживачі люблять експериментувати з новими продуктами. 

Ми також придбали права в США на Topo Chico ‒ це преміум сегмент газованих мінеральних вод, які розливаються з унікального джерела в Мексиці з 1895 року. Кока-Кола має давню історію з Topo Chico. Перша пляшка напою Кока-Кола в Мексиці була розфасована на конвеєрі Topo Chico у 1920-х роках. Протягом останніх 30 років Topo Chico розливається та розповсюджується компанією Arca Continental, яка є однією з наших найбільших партнерів з розливу. Ми поважаємо історію та надбання бренду Topo Chico, цим напрямом буде займатись підрозділ Coca-Cola в Північній Америці Venturing & Emerging Brands, що має великий успіх у розвитку брендів. В США газована мінеральна вода є одним із найбільш швидкозростаючих частин бізнесу.

На які продукти ви націлились?

Ось один приклад: протягом третього кварталу компанія McDonalds оголосила про співпрацю з Coca-Cola по випуску готового напою McCafé Frappés. Ці напої будуть випускатися, розповсюджуватися та продаватися системою Coca-Cola, і в наступному році вони будуть доступні в роздрібних магазинах на всій території Сполучених Штатів.

На початку цього року дебютувала лінійка фірмових напоїв у пляшках Dunkin 'Donuts, які теж виробляє і розповсюджує компанія Coca-Cola. Ми також пропонуємо готові страви під марками Gold Peak і illy. Отже, у нас тепер є сильна мультибрендова стратегія, яка ефективно конкурує з швидко зростаючою категорією кофейних напоїв у пляшках на ринку Північної Америки.

Ми також придбали права в США на Topo Chico ‒ це преміум сегмент газованих мінеральних вод, які розливаються з унікального джерела в Мексиці з 1895 року.

Coca-Cola Zero Sugar дебютував у США у третьому кварталі. Як ви вважаєте, які перспективи цієї марки?

Глобальні показники бренду виросли в третьому кварталі, а в Сполучених Штатах, де він був представлений в середині кварталу, він збільшив свою частку у сукупному обсязі в порівнянні з попереднім кварталом вдвічі. Це чудовий приклад того, як ми інноваційно працюємо з нашими основними продуктами.

Coca-Cola Zero Sugar вперше був запущений у Великобританії в 2016 році. Ми продовжили впроваджувати його на більш ніж 25 ключових ринках у всьому світі, і до першого кварталу 2018 року компанія планує запускати цей напій на всіх ключових ринках по всьому світу.

Податки на напої були неодноразовою темою дискусій останнім часом. У Сполучених Штатах округ Кук, штат Іллінойс, проголосували за скасування податку на напої. Яке значення має це голосування?

У всьому світі, в ряді громад ми бачимо, що жителі говорять, що вони не підтримують податки на напої, які шкодять місцевим підприємствам, власникам робочих місць та споживачам. Це безумовно правда. Однак, ще більш важливим є те, що ми вважаємо, що усунення від податків дасть нам змогу краще допомогти людям зменшити споживання цукру. Ми визнаємо, що надмірна кількість цукру не є корисною для будь-кого, і ми постійно розвиваємо наш бізнес, щоб вирішити цю проблему.

Ми визнаємо, що надмірна кількість цукру не є корисною для будь-кого, і ми постійно розвиваємо наш бізнес, щоб вирішити цю проблему.

Незважаючи на те, що немає радикальної міри, що призведе до ліквідації ожиріння, ми вважаємо, що наші комбіновані продукти та маркетингові зусилля можуть бути більш ефективними для скорочення споживання цукру у довгостроковій перспективі ‒ і вони є правильними заходами для досягнення реальних та тривалих змін.

Наприклад, цього року ми збираємось переформовувати 500 продуктів. Крім того, у США ми робимо доступні для вибору напої з низьким вмістом цукру і без цукру, а також даємо можливість легше знаходити у місцевих магазинах, такі продукти як органічний несолодкий чай, молоко зі зниженим вмістом цукру Fairlife, кокосову воду Zico та очищені води, такі як Dasani. Ми даємо інформацію про калорійність та споживну цінність більш чіткими та доступними, щоб люди могли робити обґрунтований вибір без вагань.