Коли я народилася, на Землі було усього 4,2 мільярди людей, які надсилали один одному справжні, паперові листи та користувалися стаціонарними телефонами. Ці 4,2 мільярди спілкувались між собою, зустрічались, одружувались, робили великі й маленькі відкриття, купували книги й газети, обговорювали новини у курилках, на автобусних зупинках, у церкві або черзі у магазині.

Не знаю як, але навіть за такої складної системи обміну інформацією, населення Землі перетнуло позначку у 7 мільярдів всього за 36 років мого життя. У цьому світі семи мільярдів, майже кожен третій має доступ до мережі Інтернет, практично кожен має мобільний телефон і майже кожен третій, включаючи немовлят, осіб, яким більше 90 років, німих, незрячих та глухих, має екаунт в одній з соціальних мереж. 

Ми забули номери наших стаціонарних телефонів, але телефонних розмов стало більше; ми рідше купуємо газети, але читаємо більше новин; ми рідше бачимось з друзями, але тепер більше знаємо про них; ми втратили звичку зберігати фотографії у альбомах, але знаємо, хто і в що був одягнений на вечірці, хто чим снідав вчора, сьогодні і навіть завтра.

Оля Руднєва

Ольга Руднєва, Директор Фонду Олени Пінчук «АнтиСнід»

Ми живемо у світі, де 600 мільйонів осіб не мають власної зубної щітки, зате мають мобільний телефон, а можливо, навіть два. А 25% людей віком від 18 до 44 років не можуть пригадати, коли їх телефон був не під рукою востаннє. І я – одна з цих 25%. А ще я одна з 800 мільйонів користувачів Facebook, і моє щоденне фото у Instagram – лише одне з 45 мільйонів фото користувачів Instagram з усього світу. Я також маю екаунт у LinkedIn, і поки ви читаєте цей текст, у LinkedIn’і зареєструвалися ще 120 нових користувачів, адже щосекунди до LinkedIn’у приєднуються ще дві особи.

Але і це ще не все! Я маю екаунти на YouTube, Google+, пошту на Yahoo (і не тільки), і усе це я можу прочитати, переглянути або завантажити у будь-який момент з мого мобільного. До речі, за його місцезнаходженням я стежу уважніше, ніж за ключами від мого дому, адже у ньому ВСЕ і ВСІ. І ще одне: збираючись у відрядження, я можу забути зубну щітку, але мобільний телефон – ніколи. Я можу прожити день без зубної щітки, але без телефону – навряд чи.

Ще 20 років тому цей текст видався б просто набором слів…

Але чим більше моє життя, і життя моїх колег і друзів переміщалося з реального простору у віртуальний, тим яскравіше ми уявляли собі ідею Safe Connection – майданчика, де ми ділимося з молодими людьми інформацією про виживання у сучасному світі.

Ідея дуже проста – якщо світ став проводити більше часу у соціальних мережах, ніж на порносайтах, час створити ресурс, на якому можна знайти поради, які допоможуть жити яскравіше. Але існує одна проблема – більшість молодих людей вільно говорять про секс, але теми контрацепції та СНІДу для них «незручні»; всі хочуть бути стрункими і спортивними, але не готові відмовитися від піци та замінити чіпси та серіал на вечірню пробіжку; всі хочуть стосунків «як у кіно», але бояться запитати, що буде, якщо стосунки з кіно перенести у реальне життя.

Safe Connection

Ідея порталу Safe Connection – це відверта розмова про СНІД через розмови про секс; діалог про красу через історії про спорт; дискусія про стосунки через розповіді про кіно та музику. Все просто – береш цукерку у яскравій обгортці, розгортаєш – а там пігулка для різних життєвих випадків. Як часто ви викидаєте цукерку, яку вже розгорнули? Частіше ви все ж таки з'їдаєте її, чи хоча б пробуєте на смак :) 

Нам пощастило – нашу ідею підтримала The Coca-Cola Foundation, і у 2010 році народилася сторінка у Facebook, яка пізніше перетворилася на портал. Сьогодні до роботи над порталом залучені фахівці в різних областях: ВІЛ/СНІД, здоровий спосіб життя, правильне харчування, консультанти з фітнесу та просто чудові люди, що знаються на музиці, кіно і приготуванні смачних і корисних страв за 15 хвилин.

На будь-яке питання про секс, СНІД та здоровий спосіб життя дадуть відповіді експерти гарячої лінії, на допомогу яким час від часу приходять українські селебріті. Якщо ви не бажаєте задавати питання, для вас є статті і форуми на найгостріші теми. Для тих, хто не любить читати, є відео. Для тих, хто не любить читати, дивитись відео і взагалі що-небудь шукати, є щоденні апдейти у Facebook. Для того, щоб бути в курсі всіх новин, потрібно просто стати фаном сторінки.

Простота, ненав'язливість та доступність проекту просто вражає! Хочеш – читай, цікаво – запитуй, набридло отримувати новини – відпишись, хочеш виділитись у компанії – шукай цікаві факти на сторінці. Для цього тобі знадобиться лише твій телефон (а статистика стверджує, що кожен п'ятий житель Землі тримає його на відстані витягнутої руки).

Нам часто задають питання: «А що далі? Одного разу на всі питання будуть знайдені відповіді, ми охопимо усіх підлітків, розповімо усі історії і опитаємо усіх експертів». У таких випадках ми відповідаємо, що за 36 років населення Землі виросло на 3 мільярди, і кожного для комусь виповниться 15, 45 мільйонів фото будуть завантажені до Instagram. І кожного дня завдяки нашим зусиллям чиєсь життя не обірветься через те, що у світі, який перенавантажений інформацією, цій людині просто не вистачило відомостей про те, як себе захистити.