Coca-Cola має секретний інгредієнт. Він завжди був. Він записаний у формулі, яка розбита на дві частини. Дві людини в компанії зберігають по половинці цієї формули. За цей секрет, схожий на легенду, Coca-Cola частенько дістається останнім часом, тому що світ прагне розкрити всі секрети. Ми перестали їх цінувати, розівчилися їх зберігати, почали звинувачувати їх у всіх наших лихах. Світ став будувати прозорі стіни, ми заселили своїх двійників у доступні усім соціальні мережі, змусили найкращих шефів світу розкрити свої рецепти. Ми хочемо знати все та про всіх, навіть, те, якого кольору шкарпетки у Президента США. А тут якийсь секрет у напої, який щодня п’ють мільйони людей.

Свій секрет Coca-Cola зберігає ревно, і у відповідь на всі вимоги поєднати дві половинки формули наживо – каже, що це неможливо. Секрет – це секрет.

Напевно, це один з небагатьох продуктів, якому вдалося зберегти свій секрет понад століття. До речі, разом зі смаком.

Coca-Cola на смак завжди однакова у будь-якому куточку планети. Куди би ти не приїхав і якою б дивною їжею тебе не годували, ти завжди знаєш, що в пляшці з Coca-Cola ти знайдеш порятунок. Майже дім. Там – все як завжди. Навіть вода буде відрізнятися на смак, а Coca-Cola не підведе. Я завжди цим користуюся, коли життя мене закидає до токсично-екзотичних місць. Але нещодавно я дізналася, що незважаючи на незмінний смак, «обличчя» у Coca-Cola завжди буде різним. Воно має національні риси. І зараз я не про рекламу. Я про те, що ти купуєш разом з пляшкою Coca-Cola з рук вуличного торговця у Стамбулі, в супермаркеті Лондона чи на вході до акваріуму в Кейптауні. Це не лише однаковий смак, який приховує в собі секретний інгредієнт, а й щось важливе, притаманне тільки цій країні та цьому місцю.

Slide show:Секретний компонент


В моїй Україні кожна пляшка Coca-Cola – це відновлені озера, це пацани, які бігають з м’ячем, сподіваючись одного дня стати відомими футболістами, це рідкісні птахи, які повернулися сюди тільки тому, що відродили їхнє природне середовище проживання; це здоровий спосіб життя та боротьба зі СНІДом, які стали обличчям Coca-Cola тут. Це те, що ти отримуєш безкоштовно з кожною купленою пляшкою Коли в маленькому кіоску в малесенькому селищі, назва якого навіть відсутня на мапі. Це твій бонус. Це бонус всієї твоєї країни.

Років п’ять тому в нас на порозі з’явився новий партнер. І ми з подивом питали людей з офісу Coca-Cola, для чого їм боротися зі СНІДом в Україні. У відповідь вони знизували плечима та казали: «Тому що ми працюємо в Україні, тому що Україна перша в Європі за темпами приросту нових випадків ВІЛ, тому що Coca-Cola в кожній країні вирішує найгостріші проблеми. Ми хочемо допомогти Україні вирішити проблему СНІДу».

За п’ять років нашої спільної праці в нас зібралися гігабайти спогадів про наш спільний проект. Про поїздки на Z-Games, фітнес-марафони, ранкові руханки на музичних фестивалях, роздачі презервативів на вулицях та квести по всьому Києву в пошуках порятунку від СНІДу. Ми відбудували спільний майданчик в Інтернеті та заселили його постійними відвідувачами. На нашому сайті safeconnection.org обговорюють секс, спорт, відносини, наркотики та навіть подорожі на край світу. Тут немає незручних тем, тому що будь-яке питання може врятувати чиєсь життя. Ми розіслали тисячі упаковок презервативів по всій Україні тим, хто вів особливо активне спілкування на сторінках нашого ресурсу. Ми створили та перевдягли у добрі футболки творчих тинейджерів і не тільки. Весь минулий рік ми прожили під слоганом #яцезможу. Ми навчилися правильно пити воду, бігати марафони, робити добрі справи, встановлювати спортивні та особисті рекорди. Ми змогли зламати стереотипи про те, що є теми, на які незручно говорити відкрито. І нам вдалося це зробити тому, що в нас був крутий партнер, який разом із незмінним смаком напою розливає ще й інше життя.

Ми часто озираємося назад із вдячністю до нашого партнера. Але частіше ми дивимось вперед. А попереду в нас ще один рік здорового способу життя, безпечного сексу, позитиву та постійної комунікації зі всіма нашими героями та учасниками.

Не знаю, що там написано у формулі секретного інгредієнту, яка розбита на дві частини та ретельно зберігається у двох різних людей у різних куточках планети, але мені здається, що це формула того, як шиплячий солодкий напій може змінити життя цілої країни на краще. Кожної країни світу, від Аляски до України. І в нас все тільки починається.