Богдана Чумак (13 років)
dana_chumak

Коли мені випадає можливість десь побувати, я намагаюсь зробити для себе висновки, винести щось особливе з події чи ситуації. І ось нещодавно я мала нагоду не з книжки чи чиїхось розповідей, а зі щоденного життя спортивного  табору  зрозуміти, хто такі лідери. Я не переписала, я сама для себе склала визначення лідера, бо тиждень спостерігала з своїми однолітками, яких сміливо можу назвати лідерами. Лідер має віру, хоробрість, відвагу, ентузіазм, повагу до інших, домагається своєї мети та враховує думку команди. Лідер готовий сприймати поразки, але налаштований на перемогу; прагне стати кращим і змінити все на краще.
Children
Джерело зображення: noc-ukr.org

У вересні мені випав шанс побути волонтером у спортивному таборі Всеукраїнського проекту #ТиЛідер: Твори! Вивчай! Перемагай! Спортивний табір – це виховання олімпійських цінностей, а це значить, що саме тут діти розуміють, що таке дружба, взаємоповага, солідарність. Ну і, звісно, який же олімпійський табір без занять спортом та фізичною культурою! Допомагаючи організаторам, я відчуваю, що побувала за лаштунками табору; поспостерігала за усім, що відбувається зі сторони. З упевненістю можу сказати, що дорослим вдалося пробудити у дітей бажання до самовдосконалення та наполегливо працювати над собою. Я бачила, як щиро діти підтримують одне одного під час змагань; як різні команди знаходять між собою спільну мову, як росте та здійснюється бажання «перемогти».
TiLider
Джерело зображення: noc-ukr.org

Буквально у другий день перебування у таборі я дізналась, що після офіційного відкриття заходу кожна команда (а це 300 дітей з усієї України) повинна зробити презентацію: придумати назву, девіз, емблему, а ще показати гарний виступ. Це був справжній концерт за участю 25-ти команд з усієї України. Я лише можу уявити, як сильно працювали команди над своїми презентаціями, адже репетиції та тренування тривали, тривали і тривали. Ну і дорослим у журі потім було не просто обрати переможців.
Roger
Джерело зображення: noc-ukr.org

Наступного дня на дітей чекала Естафета. І хочу відмітити, що я ніколи не бачила такого шаленого вболівання – кожен хотів, щоб виграла саме його команда. Мені сподобалась така підтримка, а вразило, що вболівали не лише за «своїх». Потім була і рухлива гра, і олімпійська вікторина, і всі ці конкурси та змагання давали дітям можливість проявити свої лідерські якості. Вони прагнули бути першими у спорті, змаганні, різноманітних знаннях,  а також через якийсь час на них чекала активність на екологічну тематику. Команди повинні були зібрати пластикові пляшки з території табору. Звісно, що ці пляшки попередньо згідно узгодженого плану розкидали організатори, але в процесі наполегливого збирання діти точно засвоїли, що смітити на природі не можна.
LiderUkraine
Джерело зображення: noc-ukr.org

Учасники табору зустрічались з відомими спортсменами та Олімпійськими чемпіонами. Справжні Олімпійці прокидались рано та приїжджали до табору і робили  разом з дітьми олімпійську зарядку. Після такої зарядки спати вже не хотілось.
Неочікувано - нове завдання! Кожна команда має розробити і подати на розгляд журі проект, який, з одного боку, можна самостійно  реалізувати, а з іншого - допоможе вирішити якусь посильну екологічну проблему. І тоді найкращий проект має отримати грошову підтримку від організаторів проекту #ТиЛідер на те, щоб втілити все задумане в життя. Проекти придумані і подані - засідання журі ще має відбутись. Мені вже так хочеться дізнатись, у кого ж буде найкраща пропозиція, і що діти зможуть зробити своїми силами.
jump
Джерело зображення: noc-ukr.org

Отже кожен день життя у таборі був насичений подіями, і мені було приємно усвідомлювати, що я також трошки допомагаю, щоб все тут працювало добре.
Останній день табору настав, як завжди, неочікувано. Це був і день урочистих нагороджень команд, а разом з тим і закінчення усіх випробувань.
Протягом тижня в таборі я краще зрозуміла – що значить бути лідером.  Лідери змінюють світ навколо себе, і всім від цього стає краще. А головне, що дітям не треба чекати, щоб вирости, бо міняти можна вже сьогодні.
gold
Джерело зображення: noc-ukr.org

Довідка про проект:  Проект #ТиЛідер реалізується у співпраці між Програмою розвитку ООН у партнерстві, Національним Олімпійським Комітетом та за підтримки Фундації Кока-Кола в рамках міжнародної програми New World. Проект долучається до всеукраїнського заходу «Олімпійське Лелеченя», який навчає школярів жити за олімпійськими цінностями.
Проект #ТиЛідер спрямований на розвиток лідерських якостей та навчання молоді захисту своїх громадянських прав, в тому числі права на чисте довкілля. Промо-кампанія охопила більше 1 мільйона школярів віком від 12 років у 4000 шкіл. У школах по всій Україні пройшов інтерактивний конкурс #ТиЛідер. Конкурс допоміг школярам проявити свої фізичні та інтелектуальні здібності. Більше 300 учасників - переможців всеукраїнського конкурсу - отримали унікальну можливість поїхати в  Олімпійський табір.