Привіт!
Я Євген Якунін, переможець конкурсу «Волонтер року 2013» у номінації «Охорона навколишнього середовища».
Я народився та живу в українському місті Луганськ і хочу розповісти вам історію про те, як одна робоча подорож змінила мій світогляд та ставлення до навколишнього середовища. Мені тоді було вісімнадцять років, я працював водієм вантажівки і мав рейс до полігону побутових відходів в передмісті Луганська. Враження від того рейсу залишилось на все життя: я побачив палаюче море різного непотребу з хвилями смороду та справжніми чайками. Повертаючись до автобази я точно зрозумів, що цей важливий механізм життєдіяльності міста потребує повної реконструкції і вирішив, що змінюватиму світ, починаючи зі своєї оселі. Я знав, що зможу залучити до нового, екологічно-мудрого життя рідних, вони в свою чергу «підтягнуть» друзів та колег, і разом ми зможемо все.
Вдруге я побачив це страшне море, коли купував будинок на околиці Луганська. Недалеко від ділянки починався дивовижний ліс зі справжнім джерелом і навіть міні-водоспадом, але все це було приховане під відходами життєдіяльності місцевих жителів та несвідомих громадян, бажаючих швидко позбутися відходів. І тоді я почав діяти.
Одного дня я зустрів у тому самому лісі однодумців, що також хотіли зробити довкілля чистим. І незабаром нас об'єднали не тільки спільні ідеї, але й Громадський рух «Чисте місто». Першим нашим досягненням стало визнання того самого лісу (вже прибраного нами, звичайно) «Заказником обласного значення» та внесення його до реєстру природоохоронних об'єктів України. З 2012 року були припинені всі будівельні проекти на території заказника, які могли загрожувати джерелу, водоймi та лісу.
qf6flynq7ja

Тепер я несу відповідальність за значну частину лісу, що починається одразу за міськими будівлями. Разом з рідними, друзями та сусідами ми ведемо патрулювання території (звичайно, у вільний час). Зустрівши порушників, ми переконуємо їх не вивозити сміття в ліс, а раціоналізувати його на міському звалищі. Вантажівки порушників ми дозавантажували сміттям з лісу, щоб їм залишилося тільки прямувати на міське звалище :)
За деякий час в лісі стало майже чисто, а деякі порушники стали нашими друзями і навіть приєдналися до нашого руху за чистоту. Матеріали по справах менш сумлінних порушників екологічного законодавства передані до прокуратури.
Разом з рухом «Чисте місто» ми проводимо суботники, в яких беруть участь усі бажаючі зробити рідне місто прекраснішим. Нам допомагають підприємці-перевізники, беручи на себе велику частину роботи з вивозу сміття. І наприкінці кожного суботника на його учасників чекає смачний чай або кава з ласощами біля багаття на галявині (звичайно, розведеного з дотриманням всіх еко-вимог).
n7skgrz3ugg

Але не лісом єдиним!
На нашій вулиці організований вивіз сміття, за який ми стабільно платимо, але користуємося їм лише для вивозу побутового сміття. Вже декілька років я розділяю відходи на декілька груп: папір, скло, пластмаса, метал, гума. Декілька разів на рік ми з донькою на власному авто вивозимо ці відходи до пунктів прийому вторинної сировини і купуємо приємні дрібниці за гроші, виручені за вторсировину. Так ми робимо свій внесок в охорону навколишнього середовища.
Я вважаю, що кожен громадянин повинен зрозуміти, що він особисто відповідає за навколишнє середовище. Для цього потрібно проводити роз'яснювальну роботу у навчальних закладах та на підприємствах – освічена людина ніколи не буде викидати гроші й можливості у смітник та піддавати загрозі життя Планети. Також, вважаю необхідним законодавчо та фінансово стимулювати відкриття пунктів прийому та переробки вторинної сировини усіх видів без винятку та запровадити пільги для громадян, які раціоналізують побутові відходи.
А для тих, хто залишився байдужим, потрібно організовувати добровільно-примусові экскурсiї до еко-небезпечних місць :) 
Мені дуже приємно брати участь у конкурсі «Волонтер року». Все це стало можливим завдяки моїй дружині Альоні, дочкам Анастасії та Камілі, моїм друзям-засновникам руху «Чисте місто»: Наталії Парапановій, Григорію Лівенському, Андрію Федоренку та Катерині Усовій, колегам та сусідам.
Луганськ – чисте місто, і для мене це означає не тільки відсутність сміття – це чисті руки та чисті думки.