«Питайте себе не що Ваша країна може зробити для Вас,
А що Ви можете зробити для своєї Країни»

Джон Кеннеді

Модератори Панелі молодих лідерів під час конференції Ялтинська Європейська Стратегія #Yes2016.: Олеся Жулинська, Директор зі зв’язків з громадськістю, Кока-Кола Україна та Ольга Руднєва, Директорка Фонду АНТИСНІД діляться своїми відкриттями та враженнями.

Олеся Жулинська та Ольга Руднєва

YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

ЩО спільного між людиною, що грає Президента в кіно, філософом у сексуально розстібнутій сорочці, представником НАТО, параолімпійцем, минулим очільником ЦРУ та амбітним науковцем, який щиро вірить, що історії успіху можуть зупинити відтік талантів з України?! Вони всі вірять в себе і знають, що зміни на краще швидкими не бувають – скажете ви. Не тільки – посміхнемось ми. Усіх цих людей можна зустріти на щорічній Конфереції #YES2016, що її організовує фонд Віктора Пінчука.  

Цієї конференції чекаєш цілий рік, бо лише тут можна повірити, що Кевін Спейсі може ну вже за секунду балотуватися на найвищу посаду (в нас і не такі стають політиками), від минулого голови ЦРУ почути глибинні філософські сентенції та відчути таке потужне натхнення, що хочеться перевернути світ та обняти усіх  молодих лідерів, яким модеруєш панелі з відомими лідерами думок.

Кожного року вдячність та віра переповнює серце: ми – потужна нація, і в нас – потужне майбутнє, лише треба вірити і тяжко працювати. Працювати над створенням власного громадянського суспільства, риси якого можемо сформувати лише ми, і ніхто нам не дасть рецепта і не зробить за нас. При цьому треба навчитися усвідомлено слухати і використовувати досвід інших. Адже світ, Європу та Україну закрутило в потужному ШТОРМІ ЗМІН, з якого маємо вийти оновленими, з найменшими втратами та вибудованими цінностями справедливості і рівності.   

Гості панелі молодих лідерів так і спікери на основних обговореннях надавали досить критичних зауважень ситуації в Україні. Так і самі українці сприймають інформацію скоріше через «фільтр» недовіри, однак  останній час демонструючи невимовні здібності до саморегуляції та особистої відповідальності за своє майбутнє. За ці два дні ми багато говорили, однак нам, як модераторам, дуже хотілось поділитись власними висновками, бо впевнені – за рік вир подій закрутить наші враження і розпорошить їх по всіх усюдах, і не згадаєш.

Девід Екзелрод на конфереції YES 2016

YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

Основні висновки (за спостереженнями модераторів) для майбутніх Українських державців (бо ж саме вони сиділи в аудиторії і задавали гострі питання). Так от, як сказав Девід Екзелрод: «Політика – це спосіб схопити кермо і обернути його в іншу сторону».  

Якість

Якість в усьому, що робиш. ПРО це говорив і Дмитро Шимків (Заступник голови Адміністрації Президента України) – якість освіти, професійної підготовки, ставлення до виконання найдрібніших завдань. І краще навчитися в житті робити щось якісно своїми руками.

Дмитро Шимків на конфереції YES 2016

YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

Про якість журналістики, підготовки до інтерв’ю говорила і Ірина Геращенко, в минулому досвідчений журналіст, а тепер – перший заступник голови Верховної Ради України. Адже саме «високий клас журналістики формує високий клас політика», – Дмитро Шимків.

Ірина Геращенко на конфереції YES 2016

YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

Про вміння якісно слухати слушно зауважував і Роберт Гейтс, 22й Секретар оборони США. Інший гість з Америки, Леон Панетта наголосив на якості в контексті оцінки людських дій: «Стаючи політиками, ви маєте застановитися оцінювати людей по якості їх роботи та якості їх навичок».

Мрійництво і оптимізм

Психологи кажуть, що як тільки наш досвід, наші спогади і досягнення переважають наші мрії, починається період стагнації.

Про мрії і оптимізм говорили всі наші спікери. Віталій Портніков, закликаючи постійно мріяти, все ж застерігав – ми маємо розуміти, що стоїть за цією мрією: «Ми маємо будувати цю країну, поки не побудуємо. І смислу створювати кумирів або розчаровуватись, просто немає».

Віталій Портніков на конфереції YES 2016

YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

Ну а оптимізм! Це найголовніше – випромінювати і жити ним. А ще носити найоптимістичніші, найкольоровіші шкарпетки, як у Кевіна Спейсі :)

Комунікація

Девід Екзелрод, ввічливий чоловік з чарівною посмішкою, а за сумісництвом Директор Інституту Політики Чікаго сформулював для нас свої закони комунікації:

 • Завжди будьте собою і за будь-яких обставин. Роль – річ небезпечна, можна і забути, кого ти грав минулого разу, а от публіка не забуде.
 • Обертайте кожну мить в мить вибудовування довіри.
 • Лідер не може бути банальним або зашореним. Комунікуйте свої знання, але з гідністю і повагою.
 • Комунікуючи, пам’ятайте: у Вас за спиною команда, тому не втрачайте відчуття колективної відповідальності.

Компроміс і Україна

Роберт Гейтс зазначив, що Україна – це довготерміновий проект, і тут дуже потрібен раціональний баланс. Під час такого будівництва треба будувати критичні робочі стосунки і при цьому залишатися внутрішньо зібраними і, часом, навіть агресивними. Важливим в досягнені компромісу є розуміння сьогоднішньої ситуації і адаптації своїх дій у відповідності до реальності.

Роберт Гейтс на конфереції YES 2016

YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

Леон Панетта, 23й Секретар Оборони США та Директор ЦРУ додавав, що ми маємо навчитися балансувати, але не можемо вибирати між захистом своєї безпеки і захистом своїх свобод. І те, і те є надзвичайно важливим для будівництва держави.

Леон Панетта на конфереції YES 2016

YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

Власна історія – питайте, постійно питайте лідерів про їх історію життя, і Ви будете здивовані – за кожною історією перемоги, лідерства стоїть історія болю, боротьби та служіння 

Девід Екзелрод пережив хворобу доньки і втрату всіх своїх заощаджень у боротьбі за її життя. Ця історія не зламала, а навпаки дала сили включитися у реформу системи охорони здоров’я і підштовхнула його до підтримки наукових досліджень однієї з досить рідкісних хвороб.

Леон Панетта був з сім’ї італійських емігрантів і, відчуваючи велику вдячність до нової Батьківщини, вирішив віддати своє життя на захист безпеки своєї країни та зміни у ставленні до миру у світі.

Кевін Спейсі поділився дуже інтимною історією про шлях до своєї мрії

Кевін Спейсі на конфереції YES 2016

Кевін Спейсі | YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

В дитинстві, опинившись в драмгуртку, він  будь-що вирішив стати актором. Обрав місто і навіть п’єсу, з якої хотів розпочати свою кар’єру. Він навіть потрапив на майстер-клас до режисера своєї мрії попри те, що на шляху до особистої зустрічі з кумиром довелося вкрасти запрошення на вечірку у старої леді в діамантах, що заснула поряд. Сьогодні актор згадує про це з посмішкою та провиною, але в той день він не бачив іншого шляху до своєї мрії. 

Поради:

 1. Від Кевіна Спейсі – якщо вам пощастило піднятися кар’єрними сходами та досягти успіху, не забувайте відправити ліфт вниз. Нехай кнопка ліфта завжди буде для вас символом допомоги, коли бачите талант, що ховається в людині поруч із вами. 

 2. Щоранку Фарід Захарія читає принаймні 5 місцевих газет та одну міжнародну, зазначаючи, що початок дня дуже важливий – запускайте свій мозок, примушуйте його думати і аналізувати все прочитане. Ніколи не втрачайте можливості поспілкуватися з цікавою вам людиною, завжди намагайтеся розширити своє коло спілкування за рахунок людей, що досягли більшого за вас.

  Фарід Захарія на конфереції YES 2016

  YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк


 3. «Ставтеся до себе критично», – це постійно повторював Михаіл Саакашвілі. І це найскладніше. Бо хочеться вірити в себе безапеляційно. Раціональний світ лякає, але світ, до якого ми прагнемо, вже давно досить прагматичний і вимагає дотримання дуже високих стандартів і поведінки, і комунікації. Спілкуючись, задаючи питання, коментуючи, треба  чітко розуміти, хто перед вами, яка його експертна галузь та відповідно себе поводити. Підготовка і освіта, не гарантують успіху, але сильно помагають.

  Михаіл Саакашвілі на конфереції YES 2016

  YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк


 4. Карл Ров, старший консультант Президента Буша був чіткий: «Краще мати план і його постійно модифікувати, ніж не мати плану взагалі». Ми всі люди, зі своїми слабкостями і сильними сторонами, лише усвідовлення і їх прийняття, може допомогти побудувати сильний і сталий політичний бренд, підсумував він.

  Карл Ров на конфереції YES 2016

  YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк


 5. Прочитати: Девіда Брукса, The road to character (theroadtocharacter.com)

 6. Подорожувати! Як зазначив Томас Мелія, Виконавчий директор інституту «Democracy International»: «Подорожуючи світом, я все більше ціную власну країну».  

  Томас Мелія на конфереції YES 2016

  YES © 2016 | Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін та Валентина Цимбалюк

І пам’ятайте: «Відвага та мужність не обов’язково принесуть винагороду». Девід Акзелрод

Радимо також шукати ще більше можливостей для такого спілкування і слідкувати за новими проектами нашого партнера Фонду Віктора Пінчука на сайті: pinchukfund.org

Автори: Олеся Жулинська та Ольга Руднєва

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!