Протягом останнього року в Україні активізувалися процеси становлення громадянського суспільства. Волонтерський рух вийшов на принципово новий, потужний рівень.
Організатори цьогорічного конкурсу «Волонтер року-2014», незважаючи на нинішні події, вирішили залишити структуру номінацій сталою, аналогічною до попередніх років.  На те є кілька причин, і головна з них – підтримати волонтерство на первинному, місцевому рівні. Активізувати дії тих небайдужих людей, чиї старання покликані зробити кращим життя місцевих громад.  Продемонструвати, наскільки важливою є ініціатива, яка йде «знизу», і навколо якої гуртується суспільство.
Таким чином, у шести номінаціях (Соціальний захист населення, Охорона навколишнього середовища, Освіта та виховання, Мистецтво та культура, Охорона здоров’я та здоровий спосіб життя, Захист прав людини та представлення інтересів громадян) було визначено переможців та лауреатів, чиї «історії успіху» найвище оцінила експертна комісія.
«Існує теза, що рушійною силою будь-яких змін є 3-5% громадян, які є активними, самостійно ставлять перед собою глобальні задачі і беруть на себе відповідальність за долі інших. Приємно тиснути руку таким людям, дякувати за їхні справи. Сподіваюся, що їхній приклад надихатиме інших і стимулюватиме тих, хто ще сумнівається, чи варто вкладати зусилля у волонтерство. Варто! Необхідно! А нагорода – вона завжди знайде свого власника, будь-то конкурс, аналогічний сьогоднішньому, чи вдячність від тих, хто живе поряд,» – відзначила керівник проекту «Волонтер року-2013» Тетяна Гончарук.
Безумовно, важливим фактором визнання внеску волонтерів є той факт, що нагороди їм вручав міністр Кабінету Міністрів Остап Семерак, а з вітальним словом звернулися директор Швейцарського бюро співробітництва в Україні Гуідо Бельтрані та Директор Відділу зі зв’язків із громадськістю Компанії «Кока-Кола Україна» Олеся Жулинська.
Окрему відзнаку підготував партнер конкурсу, компанія «Кока-Кола Україна», яка відзначила особливий проект у галузі охорони довкілля. Олеся Жулинська, зокрема, зазначає: «В основі волонтерства лежить віра в те, що разом ми можемо змінити світ. І це те, що об’єднує волонтерські програми і Компанію Кока-Кола, адже частина нашої корпоративної філософії – це змінювати життя на краще у громадах, де ми працюємо і живемо. А стале використання природних ресурсів і дбайливе ставлення до довкілля – це основа кращого майбутнього кожного з нас».


839