435

  Екофани Києва зберегли чистими понад 180 000 м2 грунту

6 лютого, Київ – У чотирьох приймаючих містах УЄФА ЄВРО2012™ пройшла акція всеукраїнського проекту Екофан, щодо дала відповідь на актуальне для кожного українця питання «Що робити з використаними батарейками?» У період з 21 по 31 січня екофани збирали відпрацьовані батарейки у яскраві коробки-скарбнички у власноруч організованих 50 тимчасових пунктах прийому у населення, а також інформували жителів міст, навіщо утилізувати батарейки окремо і як. Всього за цей час екофани чотирьох міст УЄФА ЄВРО 2012™ зібрали близько 9 000 батарейок вагою більше 180 кг.  Київські екофани зібрали 1512 батарейок у 14 пунктах, зайнявши третє місце серед команд 4 міст по кількості зібраних елементів живлення.

Несподіваною для самих екофанів стала кількість людей - понад 4000 чоловік -  які відгукнулися на акцію і  проявили бажання вести більш екологічний спосіб життя. З плакатів у пунктах збору батарейок вони дізнавалися, яку загрозу для навколишнього середовища приховує в собі звичайна батарейка і  залюбки здавали використані елементи живлення для подальшої утилізації. Згідно дослідження,  кожна батарейка забруднює 20 м2 грунту, отже, київські екофани зберегли чистими 30000 м2 рідної української землі! 

«Цією акцією ми хочемо донести до людей, що це не важко і водночас дуже важливо зробити своєю хорошою звичкою збирати батарейки окремо і здавати їх у спеціалізовані пункти. Я дуже радію, що проект Екофан набирає обертів з кожною акцією і команди усіх чотирьох міст постійно поповнюються молодими, активними екофанами, які впевнено і натхненно проявляють свою екологічну позицію, творчий підхід до кожної акції, енергійно змагаються за перемогу свого міста. Саме завдяки зусиллям таких світлих, діяльних, ініціативних людей міняється на краще світогляд і оточення інших українців, які ще не встигли приєднатися до проекту Екофан.» - відзначила Олеся Жулинська, директор зі зв'язків з громадськістю компанії «Кока-Кола Україна», ініціатора проекту Екофан. 

«Я знала, що викидати батарейки у сміття не рекомендується: шкідливо для навколишнього середовища. Але зовсім без батарейок обходитися проблематично. Тому я зберігала їх вдома (на щастя, вони не займають багато місця) в надії, що колись трапиться нагода здати їх на переробку. Запас накопичився пристойний, а єдина відома мені точка в Києві утилізує батарейки за ціною, що тричі перевищує їх початкову вартість. Акція Екофана виявилася дуже доречною. Сподіваюся, добра справа матиме продовження, і в місті з'являться стаціонарні пункти, які би приймали батарейки на постійній основі», - поділилася думкою мешканка Києва Марина Фраулейн. 

Акція виявилася настільки актуальною, що знайшла відгук у багатьох українців! Продовжити ініціативу зі збору батарейок погодилась столична мережа АЗС «КЛО» - скриньки для збору відпрацьованих елементів живлення розміщено у всіх 52 АЗС мережі. 

Екофан -  всеукраїнська ініціатива, започаткована з метою об’єднати жителів євро-міст для покращення довкілля і продемонструвати, що завдяки власним зусиллями кожного мешканця українські міста можуть змінитися на краще і вразити гостей УЄФА ЄВРО2012™ . Екофан має форму змагання між командами екологічних активістів чотирьох міст проведення футбольного чемпіонату. Місто, команда якого набере найбільшу кількість еко-балів, отримає грант на екологічний проект.

Проект стартував у грудні 2011 «ялинковою» акцією, яка вперше об’єднала жителів міст та екофанів  бажанням зберегти ялинкові дерева перед Новорічними святами, і надалі проведе ще цілу низку екологічних акцій протягом 5 місяців до футбольного чемпіонату, серед яких будуть цікаві та творчі майстер-класи, всеукраїнський радіопроект для водіїв-екофанів, прибирання парків і зон навколо об'єктів УЄФА ЄВРО2012™ , висадка дерев та квітів, а також інші креативні формати, покликані звернути увагу жителів міста на його гостинність і чистоту.