435

Екофани Львова зберегли чистими майже 90 000 кв. м. грунту

6 лютого, Львів – У чотирьох приймаючих містах УЄФА ЄВРО2012™ пройшла акція всеукраїнського проекту Екофан, щодо дала відповідь на актуальне для кожного українця питання «Що робити з використаними батарейками?». У період з 21 по 31 січня екофани збирали відпрацьовані батарейки у яскраві коробки-скарбнички у власноруч організованих 6 тимчасових пунктах прийому у населення, а також інформували жителів міст, навіщо утилізувати батарейки окремо і як. Львівські екофани зібрали 4441 батарейок у 6 пунктах. Несподіваною для самих екофанів стала кількість людей - понад 4000 чоловік -  які відгукнулися на акцію і  проявили бажання вести більш екологічний спосіб життя. З плакатів у пунктах збору батарейок вони дізнавалися, яку загрозу для навколишнього середовища приховує в собі звичайна батарейка і  залюбки здавали використані елементи живлення для подальшої утилізації. Згідно дослідження,  кожна батарейка забруднює 20 м2 грунту, отже, львівські екофани зберегли чистими майже 90 000 м2 рідної української землі!

«Цією акцією ми хочемо донести до людей, що це не важко і водночас дуже важливо зробити своєю хорошою звичкою збирати батарейки окремо і здавати їх у спеціалізовані пункти. Я дуже радію, що проект Екофан набирає обертів з кожною акцією і команди усіх чотирьох міст постійно поповнюються молодими, активними екофанами, які впевнено і натхненно проявляють свою екологічну позицію, творчий підхід до кожної акції, енергійно змагаються за перемогу свого міста. Саме завдяки зусиллям таких світлих, діяльних, ініціативних людей міняється на краще світогляд і оточення інших українців, які ще не встигли приєднатися до проекту Екофан.» - відзначила Олеся Жулинська, директор зі зв'язків з громадськістю компанії «Кока-Кола Україна», ініціатора проекту Екофан.

«Я ніколи особливо не переймався проблемою утилізації батарейок, тому бездумно викидав їх у смітник. Дізнавшись від друзів, що у Львові відкрили пункти прийому елементів живлення, вирішив здати туди усі «домашні запаси», розкидані батарейки у гаражі, машині. Назбирав близько 20 штук. Дуже радий, що акція збору батарейок у Львові набирає щоразу більших обертів. Я й сам активно повідомляю друзів про шкоду для здоров’я від використаних елементів живлення. А львівські екофани – просто молодці. Бо завдяки їм проблема збору батарейок – на устах у свідомої львівської молоді в університеті, гуртожитку…

Якби у Львові з’явилися постійно діючі пункти прийому, я б, звісно, здавав туди батарейки. І друзі мої б долучались. Бо відтепер ми збиратимемо використані батарейки, акумулятори окремо від побутового сміття.» - поділився думкою мешканець Львова Галущак Михайло .

Екофан -  всеукраїнська ініціатива, започаткована з метою об’єднати жителів євро-міст для покращення довкілля і продемонструвати, що завдяки власним зусиллями кожного мешканця українські міста можуть змінитися на краще і вразити гостей УЄФА ЄВРО2012™. Екофан має форму змагання між командами екологічних активістів чотирьох міст проведення футбольного чемпіонату. Місто, команда якого набере найбільшу кількість еко-балів, отримає грант на екологічний проект. 

Проект стартував у грудні 2011 «ялинковою» акцією, яка вперше об’єднала жителів міст та екофанів  бажанням зберегти ялинкові дерева перед Новорічними святами, і надалі проведе ще цілу низку екологічних акцій протягом 5 місяців до футбольного чемпіонату, серед яких будуть цікаві та творчі майстер-класи, всеукраїнський радіопроект для водіїв-екофанів, прибирання парків і зон навколо об'єктів УЄФА ЄВРО2012™, висадка дерев та квітів, а також інші креативні формати, покликані звернути увагу жителів міста на його гостинність і чистоту.