Вода з підземних глибин – найкраща для щоденного споживання, і в цьому тепер можна пересвідчитися і в київському Музеї води. Експозиція музею поповнилася відео-світловою інсталяцією, з якої  відвідувачі дізнаються вражаючі факти про воду і її значення для природи і людини.
22 березня, Київ. У «Водно-інформаційному центрі» (Музей води) встановили відео-світлову інсталяцію «Походження води на Землі».

2

Ідея такого фільму у музейників виникла давно. Тепер вона по-іноваційному втілена за підтримки природної питної води BonAqua. «Ми вже давно планували створити фільм, в якому б у захоплюючій манері розповідалася історія зародження води на Землі, пояснювалися значення води для всіх процесів, що відбуваються в природі і в організмі людини», - сказав на відкритті директор Водно-інформаційного центру Олександр Попов. - Ми дякуємо BonAqua  – багаторічному партнерові, який допоміг втілити наш задум, як ми його бачили».Відвідувачі спускаються майстерно підсвіченими гвинтовими сходами у затемнене приміщення. Їх супроводжує віртуальний водоспад. Кілька проекторів транслюють фільм про історію Всесвіту, нашої Планети, зародження Океану, льодовиків, річок і озер та значення води для живої природи і людства, а світлові та звукові ефекти підсилюють сприйняття захоплюючого відео-шоу. Відтепер перегляд експозиції Музею починатиметься з відео-інсталяції, яке передає неймовірно захоплюючий ефект присутності. 

Окремий акцент зроблено на підземних водах, як на найбільш захищених від впливу з поверхні. Така вода, відповідно, якнайкраще підходить для щоденного споживання людиною.  Зокрема, академік В’ячеслав Шестопалов – науковий консультант фільму – зазначив: «Якщо брати усі види вод,  які ми знаємо, то найбільш цінна вода - це підземна, тому що вона, перш за все, захищена від будь- яких забруднювачів».

Наприклад, якщо говорити про Київщину, то  такими підземними водоносними горизонтами є, зокрема, Сеноманський (220 м) та Юрський (380 м). Ці горизонти сформувались сотні мільйонів років тому. Від зовнішнього впливу воду в них дотепер надійно захищають щільні шари земних порід.
3

В свою чергу, на прикладі BonAqua, Ірина Рейхель, спеціаліст з якості, розповіла, як видобувають та бутилюють підземну воду. «BonAqua – це природна питна вода з підземних глибин. Самі свердловини знаходяться неподалік від виробництва води BonAqua. Вода не транспортується і, відповідно, –  зберігається її  якісний склад,  її природна первозданність».

Присутня на презентації лікар-невролог обласної клінічної лікарні (м. Львів) Мар’яна Возниця пояснила надважливу роль води у житті людини: «Дуже часто люди не до кінця розуміють проблему гідратації як такої. Вони не можуть уявити, що погане самопочуття може бути обумовлене тим, що вони випили недостатню кількість води».                                 
Відео-інсталяція «Походження води на Землі» як частина експозиції Музею води почала працювати 25 березня. Її урочисте відкриття було присвячено Всесвітньому дню води, який відзначався напередодні. У події взяли участь  В’ячеслав Михайлович Шестопалов, академік НАН України, учений в галузі гідрогеології, науковий консультант фільму; Олександр Юхимович Попов, директор Музею води; Сергій Станіславович Мрига, перший заступник директора департаменту житлово-комунальної інфраструктури КМДА;  Ірина Райхель, провідний фахівець відділу якості Компанії «Кока-Кола Україна», Мар’яна Возниця,  лікар-невролог обласної клінічної лікарні (м. Львів).
Модерувала подію Олеся Жулинська, Директор зі зв'язків із громадськістю Компанії «Кока-Кола Україна». На презентації були присутні представники близько 20 друкованих та інтернет ЗМІ і 5 всеукраїнських телеканалів.