З часу свого заснування у 1984 році й до сьогодні фундація Coca-Cola передала громадам у всьому світі понад 1 мільярд доларів США, повідомив генеральний директор компанії Coca-Cola Джеймс Квінсі на 15-му щорічному благодійному сніданку Поліційної фундації Атланти.

Фундація Coca-Cola за понад 30 останніх років змогла допомогти більш ніж 655 мільйонам людей у всьому світі, опікуючись понад 2400 організаціями, що займаються захистом навколишнього середовища, посиленням ролі жінок у суспільстві, освітніми питаннями й поліпшенням життя громад.

Гелена Сміт Прайс
Helen Smith Price

Гелена Сміт Прайс

Ми поспілкувалися з президентом Фундації Coca-Cola Геленою Сміт Прайс про досягнення в $1 млрд пожертв і про їхнє значення для громад, якими опікується Coca-Cola.

Якими є місія й бачення Фундації Coca-Cola?

Як благодійний підрозділ компанії Coca-Cola, Фундація Coca-Cola зосереджена на тому, щоб провадити зміни на краще в тих громадах, де працює компанія, і в тих, де живуть і працюють її співробітники. Якщо поглянути на бізнес-модель Coca-Cola, стане зрозуміло, що це не просто глобальна компанія, бо вона працює на місцевому рівні в більш ніж 200 країнах. Модель нашої Фундації є аналогічною. У нас діє глобальний фонд, який надає гранти місцевим громадам у всьому світі.

Нашою метою є віддавати принаймні 1% нашого операційного прибутку за попередній рік. Щороку частина наших заробітків іде громадам. Чим більше заробляє наш бізнес, тим більше можливостей у нас підтримувати наші громади.


Ініціатива Zero Waste School організована Klitschko Foundation за підтримки Фундації Coca-Cola. Під час проекту вчителі та учні шкіл навчаються сортувати сміття, змінюють ставлення до відходів і формують нові корисні звички для повсякденного життя.

У який спосіб Фундація вирішує, які організації чи програми підтримувати?

Світ має так багато потреб, ми не можемо підтримати їх усі. Щороку нам надходять тисячі запитів від багатьох вартих уваги соціально-зорієнтованих програм. Однак кожну пропозицію ми оцінюємо окремо, визначаємо, чи відповідає вона потребам місцевої громади й нашим пріоритетам: захисту навколишнього середовища, посиленню ролі жінок у суспільстві й поліпшенню життя громад.

Усміхнені учасниці разом з менторками

Бізнес-акселератор для учасниць проекту «Я зможу!» відбувся за підтримки Фонду Олени Пінчук та Фундації Кока-Кола.

Як змінилися пріоритети Фундації?

На початку своєї роботи у Фундації я ознайомилася із планом розвитку і протоколами засідання Ради директорів Фундації від 1984 року. Хотілося зрозуміти, навіщо Фундацію створили й чого від неї очікували. Створили ж її для надання довготривалої підтримки суспільству. Я знайшла цитату з промови тодішнього голови й виконавчого директора Роберто Гойзуети, який говорив про перспективи й відповідальність, з якими ми стикнемося в майбутньому, і про потребу мати структурований та ефективний механізм надання підтримки. Створенню цієї Фундації передувало логічне й добре продумане рішення. Коли до нашої Ради директорів приєднуються нові члени, я кожне засідання розпочинаю із цієї цитати, щоб усі розуміли мету створення Фундації. І хоча ця початкова мета й досі незмінна, наша соціальна інвестиційна стратегія еволюціонує. У 1984 році ми були американською фундацією, що займалася переважно місцевими освітніми й молодіжними програмами. Та за останні три десятиліття ми перетворилися на глобальну фундацію.

Озеро Довге, на момент проведення робіт у 2018 році

У 2017 році Фундацією Кока-Кола спільно з Українським товариством охорони птахів було покращено гідрологічний режим Тилігульського лиману. Влітку 2018 було розпочато роботи щодо відновлення Олешківських оазисів.

Близько 15 років тому ми провели опитування, щоб оцінити рівень поінформованості людей про те, чим Coca-Cola займається в суспільстві. Відповідей було стільки ж, скільки й самих респондентів. І охоплювали вони геть усе: від стипендій і бейсбольних табло Малої ліги аж до пожертвувань харчів місцевим організаціям. Доброю новиною було те, що кожен міг про нас щось сказати. Та тривожило питання: а чи ми дійсно щось змінюємо?

У 2007 році ми зібрали команду з 20 світових лідерів Coca-Cola разом з кількома експертами-філантропами, щоб обговорити, як компанія може чинити ще більший вплив на громади в такий спосіб, щоб це відповідало її бізнесу. Ми зійшлися на поліпшенні стану водних ресурсів, розвитку освіти, посиленні ролі жінок у суспільстві й добробуті громад. Ці сфери важливі для нас як для компанії, і нам тут не бракує ні знань, ні досвіду.

Фундація Кока-Кола ще у 2009 році стала одним із найпотужніших партнерів Спеціальної Олімпіади в Україні

Фундація Кока-Кола ще з 2009 року стала одним із найпотужніших партнерів Спеціальної Олімпіади в Україні.

Як Фундація вимірює вплив своїх грантів?

Коли організації подають заявки на отримання фінансування від Фундації, ми ставимо їм багато різних запитань, в тому числі ті, як допомагають оцінити їхній потенційний вплив на громаду. Наші грантоотримувачі діляться прогнозами щодо очікуваних результатів і наслідків своєї роботи, а ще вони мають надавати поточні звіти, по яких ми відстежуємо їхній прогрес.

Як ви працюєте з командами Coca-Cola в усьому світі?

Світовий масштаб системи Coca-Cola є для нас великою перевагою. Наша Фундація може послуговуватися досвідом наших колег на місцях. Рішення про надання грантів іноземним організаціям не приймають одноосібно в Атланті. Ми звертаємося до наших колег із відповідною компетенцією, або які проживають у відповідних регіонах, які й допомагають нам визначати кращих потенційних грантоотримувачів. Вони розуміють свої місцеві громади й налагоджують зв’язки на місцевому рівні. Ми використовуємо систему Coca-Cola для створення зв’язків у громаді в такий спосіб, щоб Фундація могла бути не менш активною на глобальному рівні, ніж сама компанія.

Чому корпоративна філантропія вважається хорошим бізнесом, і чому зараз компаніям, як-от Coca-Cola, стало так важливо допомагати громадам?

Бізнес компанії Coca-Cola є сильним і стійким лише настільки, наскільки є сильними й стійкими ті громади, для яких вона працює. І сьогодні споживачі хочуть підтримувати компанії, які займаються благодійністю та приносять зміни. Їм до душі вести справи із соціально свідомими компаніями. Бо існує очікування, що чим більше компанія зароблятиме, тим більше вона віддаватиме. Ось чому 2007 року компанія взяла на себе публічне зобов’язання віддавати принаймні 1 відсоток свого операційного прибутку за попередній рік.

Зараз ми досягли важливого етапу: 1 мільярд доларів США виданих грантів. А на що піде наступний мільярд?

Наш підхід до благодійності завжди буде безпосередньо відповідати викликам, які ми бачимо в усьому світі. Сьогодні ми сфокусовані на захисті навколишнього середовища, посиленні ролі жінок у суспільстві та поліпшенні життя громад, де живемо й працюємо, інвестуючи в освіту й розвиток молоді. І сьогодні, і в майбутньому ми ставимо собі за мету підвищувати якість життя в громадах, у яких працюємо.

А чим особисто Вас захоплює робота у Фундації Coca-Cola?

Для мене Coca-Cola є просто чудовою компанією з погляду бізнесу. А найприємнішим є те, що вона налаштована приносити зміни до громад, у яких працює. Це все справжнє, жодної гри. Прагнення змінювати життя громад на краще насправді є частиною культури Coca-Cola.