Напередодні великого свята Захисника Вітчизни, ми вирішили зробити добірку фільмів про силу любові до власної Батьківщини і до людини, про вміння прощати і виходити сильнішим з війни, про «втрачене покоління» і про силу Миру.

Ця добірка дуже суб’єктивна і ні за яких обставин не може претендувати на експертну, але впевнені, кожен фільм торкнеться вашого серця і примусить задуматись. Є звичайно і більш відомі фільми, але нам хотілось побільше про силу і вміння пережити біль війни і вміння побороти ненависть і навчитись знову любити. 

1. Перший фільм – це «Спогади про Минуле», про вміння прекрасної британської аристократки подолати весь біль втрати усіх рідних і лишитися людиною, здатною прощати і любити.

2. Продовжуючи історію так званого «втарченого покоління», один з найулюбленіших фільмів – «Спокута». Фільм ода любові і про різні покоління, зміну традицій в традиційній Англії і помсту сестри. 

3. «Замикаючи Коло» – фільм з неперевершенною Ширлі Маклейн варто подивитись для нагадування, що жоден секрет війни не може бути прихованим і забутим, якщо він позбавляє любові. 

4. «Життя прекрасне» – фільм-віра в силу гумору навіть коли головні герої в концентраційному таборі.

5. Фільм «Шпигунський міст» варто подивитись не лише через чудову гру Тома Хенкса, але і через фразу героя Хенкса «Я ірландець, ти німець за національністю і знаєш, що робить нас американцями? Ця книга зветься – Конституція. І ми всі погодились з її законами. Тому не кажи, що нема таких законів і правил. Вони є». Особливо це важливо під час війни – перед людськими законами всі рівні.

6. «Лабірінт Фавна» – дивний фільм-казка, фільм-страхіття, що переживає маленька дівчинка під час війни, втікаючи від садиста вітчима. Такий фільм міг зробити тільки Гільєрмо дель Торо.

7. Фільм «Війна» 1994 року з Кевіном Костнером точно нам не запам’ятався, але в час коли наші хлопці повертаються, він може дуже допомогти зрозуміти і пережити подібні переживання.

8. В нашому прокаті цей фільм йшов під назвою «Мисливці за скарбами», та подивившись його ще раз упевнюєшся, що людська природа є дуже сильною і може подолати звірячі інстинкти (жадібність, крадійство та інші) та прагне рятувати красу і мистецтво для наступних поколінь. І який милий Мет Деймон у цьому фільмі.

9. В українському кінематографі тема визвольного руху і сили кохання певно найкращим чином розкрита в старому фільмі «Вишневі Ночі» 1992 року. Любов може подолати найсильнішу пропаганду, яка позбавляла людей будь-яких людських рис.

10. Останній фільм дуже сучасний і не художній – «Добровольці Божої Чоти» – фільм про становлення національної армії, складний і болючий, як наш час.

Не можу не згадати фільм «Диктатор», де звучить найбільш потужна промова про Мир за весь час існування кінематографу.

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!