Сучасний світ пропонує нам багато розваг: покемони, месенджери, соціальні мережі, селфі і безліч усього іншого. Але книжка все одно залишається актуальною і модною. Адже це не лише відпочинок та заспокоєння нервів, а й джерело знань. Тож пропонуємо тобі включити свій інтелект на повну і попрацювати. Готовий? Обирай на свій смак!

1. Барбара Шер «Про що мріяти»

Це дуже крута книга про те, як знайти свою мрію. Але вона не тільки про мрію. Всі ми родом з дитинства. Багато наших страхів і звичок саме звідти. Ця книга допомагає дізнатися, хто і як на це вплинув і, що дуже важливо ‒ допомагає позбутися страхів і комплексів, які сильно тягнуть назад і не дають спокійно і щасливо рухатися вперед.

2. Дмитро Чернишев «Чим зайнятися з сім'єю увечері без інтернету» 

Нетривіальний збірник загадок, який допомагає скоротати не один вечір з родиною або друзями. Книга представлена у вигляді картинок з питаннями: автор пропонує відгадати читачам, що відбувається на зображеннях.

3. Стівен Гокінг «Коротка історія часу. Від Великого вибуху до чорних дір»

Український переклад знаменитої книжки, певно, найвідомішого сучасного англійського фізика та космолога. Автор просто і доступно пояснює складнощі космологічної фізики через аналогії з повсякденним життям. З книгою ми подорожуємо у Всесвіт Гокінга і захоплюємся його розумом.

4. Волтер Айзексон «Стів Джобс»

Дуже сильна і цікава книга. В її основу лягли бесіди з самим Стівом Джобсом, а також з його родичами, друзями, ворогами, суперниками і колегами. В книзі Джобс відверто відповідає на всі питання. Це розповідь про життя, повне падінь і злетів, про сильну людину і талановитого бізнесмена.

5. Володимир Леві «Полювання на думку»

Навіть при сьогоднішньому достатку книжок з самовдосконалення і особистої ефективності, варто почитати книги цього автора. Почати можна з цієї.

6. Михайло Литвак «Психологічне айкідо»

Твори цього автора всі дуже цікаві і повчальні. В цій книзі він розказує як повести себе мудро в конфліктній ситуації? Як вийти з неї з мінімальними втратами, а може навіть з подвійним виграшем. В книзі подана оригінальна методика психологічного тренінгу, яка допомагає налагодити спілкування в різних сферах діяльності, а також наведені конкретні приклади.

7. Джулія Кемерон «Шлях художника»

З книги можна починати знайомство з письмовими практиками. Дуже просте і популярне пояснення як навчитись виражати свої думки, почуття і відчуття у текстах. Особливо корисна тим, хто не знає про що можна писати.

8. Яна Франк «Муза і чудовисько. Як організувати творчу працю»

Автор на особистому прикладі демонструє методи планування, допомагає знайти «втрачений час» і ділиться відмінним способом, як можна працювати багато і продуктивно, і не сильно при цьому втомлюватись. Підходить всім, не лише творчим працівникам.

9. Гаррі Лорейн «Суперпамять. Розвиток феноменальної пам'яті»

В одній книзі зібрані два психологічні бестселери для розвитку феноменальної пам'яті. Можливо, хтось чув про «метод для ледачих» ‒ то ж сам автор так назвав свою систему. У першій частині книги розповідається про основні способи і прийоми, необхідні для швидкого запам'ятовування великих обсягів інформації. У другій ‒ як використати отримані навички на практиці. То ж вперед, час спробувати!

10. Джеймі Олівер, «Моя Італія»

Одна з найкращих книг популярного британського шефа, ресторатора і шоумена Джеймі Олівера. Рекомендуємо придбати її обов’язково. По-перше, італійська кухня ‒ це гарантовано смачно. По-друге, книга писалася під час подорожі Олівера по Італії і на сторінках зібрано бездоганні автентичні рецепти з усіх регіонів, приправлені блискучими ілюстраціями. По-третє, ‒ перевірено, кожен рецепт з книги неймовірно смачний, а більша частина ще й проста в приготуванні.

А яким книжками віддаєш перевагу ти?

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!