Компанія Coca-Cola відкрила нову виставку під назвою «10 художників, 10 пляшок». До цієї події 10 талановитих майстрів Атланти перетворили фірмові метрові пляшки Coca-Cola в унікальні витвори мистецтва.

З моменту свого створення в 1915 році контур пляшки Coca-Cola став одним з найбільш впізнаваних об'єктів у світі. Відомий промисловий дизайнер Раймонд Лоуі назвав пляшку «ідеальною обгорткою для рідини», а виставка «Світ Coca-Cola» показує, чому ця культова пляшка також є ідеальним полотном для створення унікальних витворів мистецтва.

На експозиції «10 художників, 10 пляшок» представлені роботи 10 художників Атланти, які були запрошені для перевтілення фігурної пляшки на унікальні витвори мистецтва, що виражають різні стилі.

«Coca-Cola ділить рідне місто з великою кількістю неймовірно талановитих художників», − сказав Рассел Джейкобс, генеральний директор «Світу Кока-Кола». «Ця виставка була задумана на честь 10-річчя «Світу Кока-Кола в Пембертон Плейс, а також для того, щоб продемонструвати талант місцевих художників, відзначаючи їх неймовірні роботи».

Колекція витворів мистецтва на пляшках включає в себе широкий спектр стилів і засобів масової інформації, від сучасних фарбованих скляних пляшок у стилі контемпорарі й арт-хаус до багатьох інших. Виставка експонуватиметься в Галереї поп-культури в Атланті до травня 2018.

Розповідаємо про художників, що стоять за кожною з 10 пляшок, і джерела їх натхнення.

Демон Фелпс

«Малювання завжди здавалося чимось природнім, частиною мене самого», − розказує Демон Фелпс. Художник малював і фарбував з самого дитинства.Але він відзначає, що йому знадобилося багато років, щоб розробити свій фірмовий стиль, який він описує як «декоративне абстрактне мистецтво». Фелпс також має глибокий зв'язок з Coca-Cola, так як служить охоронцем в штаб-квартирі компанії в Атланті. Вивчаючи його пляшку, шукайте чотири білих ведмедя захованихув картині. «Троє з них легко знайти, − каже Фелпс, − а ось четвертий? Удачі!»

Дірк Хейс

Дірк Хейс говорить, що любить додавати трохи фантазії до своєї роботи. Мета його мистецтва − змусити людей думати, отримувати задоволення і використовувати свою уяву, коли вони дивляться на зображення 10 мініатюрних пляшок Кока-Коли, захованих в його дизайні. З 1982 року Дірк бере активну участь в арт-житті Атланти як художник, лялькар, татуювальник, виробник меблів, актор, музикант і власник галереї.

Щодо стосунків з Coca-Cola, то, як і у всіх жителів Атланти, вони сильні й міцні ще відтоді, як Дірк у дитинстві збирав пусті пляшки з-під Кока-Коли для переробки. «А пізніше, − розказує Дірк, − я працював в рекламі після коледжу, і моє перше завдання в агентстві було саме для компанії Coca-Cola».

Джон Морс, «Світ Кока-Коли»

Незважаючи на те, що Джон почав свою кар'єру художника у 20 років, його любов до мистецтва розкрилася ще в дитинстві в маленькому містечку. Кожен раз, коли його батько отримував формені сорочки, він відкладав картонні вставки для сина, щоб той використовував картон в якості паперу для малювання.

Тому фірмовий стиль Морса − це «перетворення звичних речей у несподівані результати». Про це ж свідчить його пляшка, яку він перетворив на буквальний світ Coca-Cola. Зелені листя у його композиції натякають на відповідальне ставлення компанії Coca-Cola до екології. «Звісно, − каже він, − помістити Землю в пляшку фізично неможливо, але ви можете зробити це за допомогою мистецтва».

Кетлін Плейт

У 1993 році Кетлін потрібен був подарунок на день народження подруги і вона розробила пару скляних сережок, таким чином розпочавши кар’єру сучасного дизайнера прикрас. У якості матеріалу Кетлін використовувала скло порожніх пляшок.

Її роботи привернули увагу Кока-Кола, і протягом 10 років вона робила прикраси для компанії з перероблених пляшок. І сьогодні її метрова пляшка також покрита квадратиками зі скла. «Я вирізаю кожен шматок скла зі старих пляшок Coca-Cola, там де є рельєфний логотип. − каже вона. ‒ В залежності від того, як обпалюють скло, ви все ще можете побачити ознаки логотипів в деяких шматочках мозаїки».

Кайл Брукс, пляшка Bubblin з Good Times

Відомий як BlackCatTips, Кайл Брукс створює свої витвори мистецтва у стилі streetfolk з 2000 року. Розповідаючи про філософію своєї творчості, він каже: «Моє мистецтво народилось на цій землі, яка є також Батьківщиною Coca-Cola і моєї сім'ї. Я добре знаю це місце і все, що я створюю, в деякій мірі зображує людей і вулиці навколо мене». Пляшка Брукс показує багато усміхнених облич і друзів. «Дизайн пляшки, − говорить він, − йде коріннями у спогади, на які надихає пляшка Кока-Коли,і викликає бажання посміхатися».

Лі Леней, «Свято танцю»

Лі Леней розказує, що він не припиняв малювати з тих пір, як йому в дитинстві дали пакунок з крейдою. Він черпає натхнення з мультфільмів, кулькових замальовок і сюрреалізму. Його дизайн пляшки включає в себе багато глобальних штрихів, що зображають прапори з усього світу ‒ а кілька прапорів, проникливий шанувальник наукової фантастики, може розпізнати як такими, що потрапили з космічного світу. Також дизайн його пляшки включає слово «танець», написане різними мовами ‒ це ідея дружини, що запропонувала її після відвідання дегустаційного залу в «Світі Coca-Cola», в якому можна знайти напої з різних країн світу. Чудова ідея!

Луча Родрігес, «Pop á la Pink»

Ще з дитинства, яке дівчина провела в Каракасі (Венесуела), Луча Родрігес, також відома як Луча Pink, любила яскраві неонові кольори ‒ зокрема, рожевий. «Мій стиль рожевий, ‒ сказала вона, ‒ і моя мета полягає в тому, щоб дати подих рожевому кольору всюди, де це можливо». Її дизайн пляшки Coca-Cola елегантний і доброзичливий, і навіває спогади про дитинство, про святкування Дня народження, оплески на футбольних іграх і про п'ятницю в кіно. «Мій дизайн ‒ це відчуття бульбашок напою Кока-Кола з відтінком рожевого».

Моллі Роуз Фрімен, «Половина Золотого місяця»

Моллі Роуз Фрімен вже протягом 10 років є професійним художником. Її роботи ‒ це натхнення кольору, візерунків і геометрії. Дизайн її пляшки міститься в формі самої пляшки, яку вона називає дуже жіночою і величною. «Я підійшла до розмальовування цієї форми так, ніби я одягаю царицю в красиве пурпурове вбрання з великою кількістю шарів і багатим малюнком. Я була дуже схвильована, трансформуючи таку культову форму в об’єкт, споріднений до мене».

Саллі Кінг Бенедикт, «Від Сонця до Місяця»

Дівчина живе і працює в Атланті протягом останніх п'яти років. В дизайні пляшки Саллі зобразила динамічний мікс людей і культур, що пульсує у місті.

Але особливе натхнення надав їй один зі спогадів дитинства: «Я пам’ятаю змагання на скакалках у початковій школі, які ми проводили біля входу у старий корпус Coca-Cola. Дух товариства студентів та викладачів з усього міста залишився в пам’яті назавжди. Я зобразила деякі з цих облич в моїй пляшці, і сподіваюся, що це принесе позитив і енергію в мій дизайн».

Сідні Картер, «Смак симфонії»

Сідні Картер жартує, що це він не вибирав бути художником ‒ мистецтво вибрало його. Він описує свою творчість як ностальгічну, барвисту і веселу.

Натхненням для дизайну його пляшки стали музичні інструменти, зокрема, «сама пляшка Кока-Коли перетворюється на інструмент, якщо її потрусити і відкрити». Шипіння Кока-Коли стає звуком. Музика біжить з пляшки, що і надихнуло митця на назву «Смак симфонії». «Коли людина п'є Coca-Cola, вона отримує задоволення, що є музикою для наших смакових рецепторів».