Квартири, музеї, офіси, магазини і ресторани. У що перетворилася нерухомість, що не належить Coca-Cola, але зберігає частинки історії бренду.

Будинок-музей Джона Пембертона

Розташування: м. Колумбус, штат Джорджія

Назва: Pemberton House

Адреса: 11 Seventh Street, Columbus, Georgia

pemberton_house
Джерело зображення: wikipedia.org

Джорджія — батьківщина Coca-Cola. У столиці штату, Атланті, знаходиться штаб-квартира компанії, а за 150 км, в Колумбусі, 8 травня 1886 року фармацевт Джон Пембертон придумав секретний рецепт напою. Будинок на фото «батько» культового напою купив 20 листопада 1855 року за 1950 доларів і прожив тут з сім'єю 5 років. Coca-Cola фармацевт придумав ще через 26 років в іншому житлі. Воно не збереглося, тому в 1969 році саме цю будівлю внесли до списку історичної спадщини штату Джорджія, відреставрували і перетворили в меморіальний будинок-музей Пембертона. Там відтворена лабораторія, в якій працював винахідник. А ще відкрита аптека — нагадування про те, що перший час напій продавали тільки в них. На прилавку стоїть один з перших апаратів з розливу Coca-Cola. Машина зроблена в кінці XIX століття, але досі справно працює — що і демонструють відвідувачам.

Музей Джозефа Біденхарна на місці магазину солодощів

Розташування: м. Віксбург, штат Міссісіпі

Назва: Biedenharn Coca-Cola Museum

Адреса: 1107  Washington Street, Vicksburg, Mississippi

виксбург
Автор зображення: NatalieMaynor

Двоповерхова цегляна будівля, що була побудована в 1890 році батьком і сином Біденхарнами. Батько відкрив взуттєву крамницю, а син — магазин солодощів. Тут він продавав цукерки, першим в світі додумався розливати Coca-Cola по пляшках і робив це з 1894 по 1938 рік — поки в місті не збудували завод. Пізніше будівлю продали, проте в 1979 році члени сім'ї Біденхарн викупили його і влаштували музей, який пізніше передали у володіння Фонду історичної спадщини Віксбург. Тут можна покуштувати морозива і цукерок за рецептами XIX століття, купити сувеніри з символікою Coca-Cola і спробувати напій зі стародавнього розливного пристрою — як в музеї Пембертона.

Ресторан в будівлі першого заводу Coca-Cola

Розташування: м. Чаттануга, штат Теннессі

Назва: Easy Bistro & Bar

Адреса: 203 Broad Street, Chattanooga, Tennessee

easy

У цих стінах знаходився перший завод з виробництва бутильованої Coca-Cola. Розливати напій тут почали в 1899 році, а в 1970-му підприємство переїхало в приміщення побільше. Воно було порожнє 20 років, поки будинок не купив шеф-кухар Ерік Ньєлі і не створив у ньому ресторан — суміш класичного французького кафе-бістро і вишуканого закладу з новоорлеанскою кухнею. Аманда, дружина ресторатора і за сумісництвом дизайнер, відповідала за інтер'єр. Вона зберегла атмосферу виробничого цеху: залишила високі стелі, пофарбовані стіни і підлогу з плитки. Все, що додала Аманда, — світлі торшери, панелі і фотографії, пов'язані з Coca-Cola. Вона ж, змішана з еспресо, лаймом і цукром, — фірмовий напій ресторану.

«— Круто відчувати історію цього місця, — говорить Ерік Ньєлі. — Часто до нас приходять відвідувачі, які говорять, що їхні батьки чи діди працювали в цьому самому приміщенні, коли тут розливали Coca-Cola. Вони розповідають приголомшливі історії про цю будівлю, і ми розуміємо, що знаходимося всередині реального історичного пам'ятника. Це бадьорить.»

Художні майстерні на місці бібліотеки

Розташування: м. Терре-Хот, штат Індіана

Назва: Fairbanks Hall

Адреса: 222 N. 7th Street, Terre Haute, Indiana

Контурна пляшка могла виглядати інакше, якби в 1915 році цю будівлю займала не міська бібліотека імені Емелін Фейрбенкс, а що-небудь ще. Сюди прийшли за натхненням дизайнер Ерл Дін і менеджер Клайд Едвардс, яким виробник тари Root Glass Company доручив створити фірмову пляшку Coca-Cola. Розкривши в читальному залі Британську енциклопедію, вони побачили малюнок плода какао — він і підказав форму пляшки.

Той завод Root Glass Company не зберігся, а ось будівля бібліотеки за століття майже не змінилася. Принаймні зовні: в 1979 році спорудження передали Державному університету Індіани, і бібліотеку переобладнали в художні студії факультету мистецтв.

Торгово-офісний центр на місці заводу

Розташування: м. Гріффін, штат Джорджія

Назва: Griffin Coke Building

Адреса: 410 East Taylor Street, Griffin, Georgia

zavod

Виробництво Coca-Cola працювало тут 16 років, з 1940 по 1956 рік. Сьогодні будівля належить бізнесменові Джону Карлайслу, він здає приміщення Griffin Coke Building 30 орендарям: від студії йоги до магазинів одягу. У головному холі Джон організував Фотомузей Coca-Cola. Він попросив жителів міста принести фотографії із сімейних архівів, на яких були б зображені сцени, пов'язані з брендом. Відібравши кращі знімки, Джон створив експозицію «Ось і все, що потрібно людині для щастя».

— За всі ті роки, що я володію цією будівлею, мені жодного разу не довелося називати його адресу. Досить сказати всього три слова: «будинок Coca-Cola» — і будь-який житель міста відразу розуміє, що я маю на увазі, — говорить Джон. — А мої наймачі вважають, що «будинок Coca-Cola» схожий на Форт-Нокс — місце, де зберігається золотий запас США.

Біолабораторії в заводській будівлі

Розташування: м. Шарлоттсвілль, штат Вірджинія

Назва: Charlottesville Coca-Cola Bottling Works

Адреса: 722 Preston Ave., Charlottesville, Virgini

lab

У 2013 році будівлю включили в список національного реєстру історичних будівель. Відповідає за його реставрацію і збереження Indoor Biotechnologies, яка обладнає тут біологічні лабораторії. Але спершу компанії доведеться повернути будівлі первісний вигляд і вкласти в це 7 млн доларів. За кілька років до того, як колишній завод назвали історичною спадщиною Америки, його сильно перебудував колишній власник — ріелторська компанія. Зокрема, всі вікна на центральному фасаді заклали цеглою.

Порожня фабрика в місті Вінчестер

Розташування: м. Вінчестер, штат Вірджинія

Назва: Winchester Coca-Cola Bottling Works

Адреса: 1720 Valley Ave., Winchester, Virginia

kirpich

Завод — дзеркальний близнюк попереднього. Розташовані вони в одному штаті, правда, Winchester Coca-Cola Bottling Works на 5 років раніше зарахували до історичних будівель, хоч і побудували на два роки пізніше — в 1941-му. Через величезні вікна, що виходять на вулицю, перехожі спостерігали за роботою лінії розливу Coca-Cola. На подвір'ї — одноповерхова прибудова 1960 року і двоповерховий склад 1974 го. Будівлею не користуються.

Квартири замість офісів

Розташування: м. Канзас-Сіті, штат Міссурі

Назва: Western Auto Building (Coca-Cola Building)

Адреса: 2107 Grand Boulevard, Kansas City, Missouri

kanzas_city

Дванадцятиповерхова будівля побудована в 1914 році під офіс Coca-Cola. Через 5 років компанія продала будівлю банкіру Ернесту Вудрафту, але займала приміщення до 1932 року. Пізніше спорудження перейшло до Western Auto Supply Company, яка продавала автозапчастини поштою і чий логотип й понині стоїть на даху. У 1999 році Coca-Cola Building виставили на торги. Зараз тут розташовані офіси різних компаній і житлові приміщення. Квартири коштують від 100 000 до 300 000

Офісний центр на місці заводу

Розташування: м. Лос-Анджелес, штат Каліфорнія

Назва: Coca-Cola Building

Адреса: 1334 South Central Avenue, Los Angeles, California

los_angeles

До 2014 року тут розливали Coca-Cola, а після переїзду виробництва відкрили, мабуть, наймодніший офісний центр Лос-Анджелеса. Він нагадує круїзний лайнер: вікна-ілюмінатори, палуби для прогулянок з металевими поручнями, гігантський флагшток. Побудував «судно» в 1936-му архітектор і завзятий яхтсмен Роберт Деррі (Robert V. Derrah).