День закоханих. Місто наповнюється ароматом квітів та шоколаду, а соціальні мережі рясніють ванільними постами. Якщо ви саме у цей день вирішили усамітнитися, але романтична хвиля вас таки накриває, то... чому хоча б не почитати про кохання? Ми вибрали 14 книжок про вічне почуття - можливо, якась із них подарує радість і вашому серцю ;)
1. «24 години з життя жінки», автор: Стефан Цвейг 
Ця новела — класика любовної літератури, розповідає про раптову пристрасть жінки, яка керуючись своєю любов’ю вступила в нерівний бій з фатумом, намагаючись врятувати свого коханого. 
2. «Дари волхвів», автор: О. Генрі
Якщо у вас немає часу читати монументальні романи, а почитати красиву історію про кохання ой як хочеться, рекомендуємо дивовижну новелу авторства О. Генрі. Цю зворушливу історію не має сенсу переказувати, ми дамо вам тільки одну цитату з цього шедевру: «Один долар вісімдесят сім центів. Це було все. З них шістдесят центів монетками по одному центу. За кожну з цих монеток довелося торгуватися з бакалійником, продавцем овочів, м'ясником так, що навіть вуха горіли від безмовного несхвалення, яке викликала подібна ощадливість. Делла перерахувала три рази. Один долар вісімдесят сім центів. А завтра різдво.»
3. «Куди приводять мрії», автор: Річард Метісон
Шлюби, як відомо, укладаються на небесах, тож і смерть — не кінець, а початок нової дивовижної пригоди. Але подружжю Нільсен пощастило менше — Кріс потрапив до раю, а Енні — до пекла. Тоді, Кріс рушає у небезпечну і ризиковану путь, щоб визволити свою кохану.
4. «Серенада», автор: Джордж Бернард Шоу
Неперевершена новела від славетного письменника Бернарда Шоу, сповнена світлого блискучого гумору та щирої життєвої теплоти. Оповідь нагадує, що любов — це почуття веселощів і сміху та у той же час вимагає рішучості і впевненості в собі. 
5. «Позичене життя», автор: Еріх Марія Ремарк
Роман славетного німецького письменника оповідає історію самовідданої любові та несамовитої жаги до життя двох закоханих — автогонщика Клерфе та молодої дівчини Ліліан. Ліліан невиліковно хвора на туберкульоз, але ця трагічна обставина змушує її ще більше цінувати життя та кохання, насолоджуючись всіма його барвами.
6. «Подружнє життя», автор: Ерве Базен
Зазвичай, твори про кохання описують найдраматичніші та нетривалі яскраві епізоди. Але ж кохання — не лише яскрава пристрасть, а й тривале спокійне почуття благополучного подружжя. Саме про таке почуття пише Базен. Роман «Подружнє життя» називають «сімейним», в ньому описується спільне життя подружжя Маріетт і Абеля Бредото, де блакитне небо любові затягується хмарами і негодою.
7. «Виходь за мене», автор: Джон Апдайк 
У центрі цього роману американського класика стоїть проблема протистояння пристрасті та обов’язку. Драматизм та загострення пристрастей супроводжують читача з першої до останньої сторінки, змушуючи щиро співпереживати героям твору. 
8. «Двоє», автор: Александр Мілн
Хто б міг подумати, що славетний творець всесвітньовідомого Вінні-Пуха, написав ще й роман про любов. А написав. Ще й який! Твір Мілна — красива і зворушлива історія кохання. Сповнена фірмовим мілнерівським теплом та тонким гумором. І, що теж дуже важливо і загалом нетипово для класиків, зі щасливим фіналом
9. «Дружина мандрівника у часі», автор: Одрі Ніфенегер
За жанром, цей твір — суміш любовного роману і наукової фантастики. Неочікувані повороти сюжету постійно дивують і захоплюють, спонукають читача будувати свої власні версії і варіанти. При цьому на фоні фантастичного антуражу подорожей у часі оповідається вкрай незвична історія кохання двох людей. 
10. «Остання любов у Царгороді», автор: Мілорад Павич
Роман про кохання відомого сербського письменника, написаний у звичній для Павича манері магічного реалізму та нелінійної прози. «Фішкою» книги є інтерактивність, те, що читач теж бере участь у створенні сюжету, самостійно обираючи, яку з частин роману читати далі. В залежності від послідовності прочитання змінюється і сюжет твору. 
11. «Походеньки поганої дівчинки», автор: Маріо Варгас Льоса
Роман класика латиноамериканської літератури про непросте кохання двох людей, які нібито є повними протилежностями, але всупереч всім життєвим обставинам тягнуться один до одного. Роман охоплює понад 50 років, а декораціями для любовної драми слугують відомі історичні події та явища, майстерно вплетені автором в життя головних героїв.
12. «Облога, або Шахи зі смертю», автор: Артуро Перес-Реверте
Всесвітньо відомий іспанський письменник розповідає в своєму черговому романі історію міста в облозі. В цій розповіді сплелось безліч взаємопов’язаних сюжетних ліній: про війну і політичні інтриги, про таємниці і загадки та, звичайно, про життя і кохання.
13. «Елементарні частинки», автор: Мішель Уельбек.
Під ширмою невигадливої оповідки про життя та походеньки двох братів, епатажний французький письменник пропонує свою шокуючу та фантасмагоричну версію розвитку людської цивілізації.
14. «Заручення», автор: Герман Гессе
У своїй новелі видатний німецький письменник оповідає історію, яка за зовнішньою формою розповіді про кохання має глибокий прихований філософський зміст.
Андреасу вже давно було пора одружитися. Але чи то в силу невисокого зросту і смішної зовнішності, чи то в силу боязкості і нерішучості, фортуна від нього постійно відвертається...