25 років — це вже навіть не повноліття, це чверть століття! Саме стільки наша компанія працює в Україні та освіжає всіх навколо незмінним та неперевершеним смаком Coca-Cola!

Ми встигли відзначити 130-річчя Coca-Cola та 100-річчя культової контурної пляшки. А зараз вже святкуємо 131-річчя бренду. Ми запускали нові смаки, що згодом ставали улюбленими, проводили маркетингові акції, які входили в історію, підтримували соціальні проекти, що розвивали громади.

Звісно, за ці роки ми пройшли багато змін, як і вся країна. Адже в 1992 році Україна була ще зовсім молодою державою. Компанія Кока-Кола взагалі стала одним із перших великих іноземних інвесторів в нашій країні. Але ми зростали та міцнішали разом, інвестуючи в майбутнє.

А останнє дослідження соціально-економічного впливу системи компаній Кока-Кола в Україні показало, що кожна гривня доданої вартості, згенерована Кока-Кола, створює 12 гривень в економіці країни. Одне робоче місце в системі наших компаній — це 17 робочих місць на пов’язаних підприємствах.

Звісно, ми пишаємося й тим, що компанія не лише робить значний внесок у зростання економіки країни, але й розвиває громади, підтримує важливі соціальні проекти та дбає про природні ресурси.

Пригадуємо разом, як пройшли ці 25 років!

Як ми розвивалися

У 1992 році лише розпочалася реєстрація торгової марки, а вже до 1995 року на повну силу запрацював завод у Львові. Після Coca-Cola тут також налагодили випуск Fanta і Sprite. Згодом почали відкриватися філії у великих містах.

У 1997 році компанія змінила назву від початкової Coca-Cola Amatil на Coca-Cola Hellenic Bottling Company. А вже група Coca-Cola HBC була створена пізніше, у 2000 році, і відбулося це унаслідок злиття компаній «Кока-Кола Беверіджиз Україна Лімітед» та «Хеленік Ботлерз».

Наш великий завод під Києвом, один із найбільших та найсучасніших в Європі на той час, відкрився в 1998 році. Наступного року на новій лінії почали розливати напої в банки. Надалі мережа філій продовжувала розширюватися по всій країні. Тим часом у 1999 році розпочався випуск BonAqua, а в 2002 — Сoca-Сola Light та Burn.

Наступного року ми вже радували наших споживачів новими смаками Fanta та виводили на ринок Schweppes. У 2005 році до нашого пакету додалися соки та чай, що вже давно стали улюбленими — «Добрий», Rich та Nestea.

У 2009 році ми почали випускати BotaniQ, а у 2013 — BonAqua у нових еко-пляшках, де кількість пластику зменшили аж на 20%. Ну а останні наші новини про запуск Coca-Cola Zero та нові смаки Schweppes ще зовсім свіжі.

Але як би не змінювався наш портфель брендів, які б нові смаки улюблених напоїв ми не випускали, незмінним залишалось одне — безкомпромісне ставлення до якості та прагнення запропонувати споживачам найкращий вибір.

У 2012 році на території нашого заводу під Броварами ми відкрили музей Coca-Cola, щоб знайомити усіх з нашою історією, розповідати про виробництво та, як завжди, дивувати. Звісно, важливо, що не лише споживачі, але й співробітники системи компаній разом з родинами можуть більше дізнатися про світ Coca-Cola.

До речі, згідно з дослідженнями 2015 року, у системі компаній Кока-Кола в Україні працює 1650 працівників, з них близько 1000 — безпосередньо на виробництві. Серед контрагентів «Кока-Кола» — 1400 українських постачальників, що працюють у галузях виробництва цукру, пакувальних і полімерних матеріалів, сокового концентрату.

Продукцію ж «Кока-Кола» продають приблизно 87 000 українських магазинів і ресторанів. І ми впевнені, що наступні дослідження покажуть ще кращий результат, адже історія Coca-Cola в Україні — це історія розвитку.

А продовження нашої історії про маркетингові акції — у наступному тексті.