Україна – неймовірно багата на красу, та часом нам здається, що ми вже все тут знаємо. Десь там, далеко, можуть бути невідомі пам’ятники історії, недоторкана природа, нові красиві замки, а у нас в країні вже все відкрито. Але, насправді, ми просто не помічаємо цих маловідомих чудових захоплюючих місць. Та варто почати глибше цікавитися історією країни та її природніми красотами, як нам відкриються її схованки, таємні місця сили, невідомі храми, незвична для України фауна. Пориньмо у подорож!

Косий капонір  фортеця у Києві

Джерело: the-city.kiev.ua

У самому центрі Києва, за житловими будинками, прихована ця дивовижна споруда, про яку мало хто знає, навіть з киян. Можна об'їздити половину України, в пошуках нових вражень і не побачити під боком таке історичне місце. Косий капонір зберігся до наших днів практично не пошкоджений і є частиною Київської фортеці. А «косим» його назвали тому, що стіни споруди, збудовані під кутом для кращого захисту від обстрілу – адже спочатку фортеця мала оборонне значення. Також його використовували як склад для зброї, а пізніше – як неприступну в’язницю.

Сьогодні це музей, який є частиною Київської фортеці. Тут можна подивитись на  різні види зброї минулого сторіччя, побачити умови утримання в’язнів, послухати цікаві історії від екскурсоводів. А на території фортеці є справжні рви і земляні насипи – серед яких можна прогулятися і перенестися думками у вісімнадцяте сторіччя.

Вилкове українська Венеція

Джерело: tsn.ua

Насправді, унікальна місцевість. Звісно, з справжньою Венецією – Вилкове не має нічого спільного. Однак є одна дивовижна риса, що їх об’єднує – це річки, замість тротуарів і човни для пересування по місту – замість машин. Здається, що це неможливо в Україні, але це так. Справжнє місто на воді.

Унікальна і його історія. Місто заснували старовіри, що бігли від реформ ще царської Росії і залишилися тут, адже ці краї були незайняті – непридатні для проживання. Але утікачі створили свою землю із мула та очерету. Так виникли острови і канали замість вулиць.

Сама назва Вилкове має географічне походження. Дунай в цьому місці розділяється на рукави, схожі на вили. Звідси і назва «Вилкове».

Дивно, що і досі, більша частина цього невеличкого містечка – старовіри, що змогли пронести свої традиції та віру крізь віки. Це місто на воді – справжня казка у найдальшому куточку України.

Рожеве озеро на Херсонщині

Джерело: vlasno.info

У всьому світі знають про Мертве море, але і у нас є своє чудодійне джерело здоров’я і краси – Лемурійське озеро на Херсонщині. А «рожевим» його називають завдяки кольору, який створюють мікроводорості. Вода у озері – це концентрований соляний розчин. Щоб вижити у ній під палаючим сонцем, водорість виділяє особливий компонент – кератиноїд, який і фарбує воду у яскравий рожевий колір, а також зміцнює оздоровчу силу води. Вченими доведено, що грязь і вода з озера мають цілющий ефект. Все це приваблює сотні охочих туристів до прийняття СПА процедур. А ще людей вабить неземна краса цього місця. Пейзажі такі, що здається, ніби ти десь на Марсі, настільки вони незвичні для нашого ока. Переконайтеся самі, це того варте.

Світязь – найглибше озеро в Україні

Джерело: wikipedia.org

У серці Полісся розкинулися відомі Шацькі озера, всього їх близько 30. А головна перлина в цьому дивному намисті – озеро Світязь. Воно є найглибшим озером в Україні. Його глибина сягає 58 метрів. Вода тут чиста і прозора – можна пити прямо з озера. А все тому, що в нього не впадає жодна річка – його живлять лише підземні джерела.

А яка тут природа! Ніхто не залишиться байдужим до цієї чистої краси. Посередині озера є справжній острів, який називають ще островом закоханих. До речі, у радянські часи тут була база відпочинку космонавтів, які покращували своє здоров’я. І це недивно, адже вода в озері – цілюща. В її складі міститься срібло і гліцерин, тож вона заживлює рани і омолоджує шкіру. Справжній СПА-курорт.

Яблуня-колонія містичне дерево

Джерело: wikipedia.org

Виявляється існують не лише багатовікові дуби, але й яблуні. Точніше одне унікальне дерево, якому вже понад 220 років. Самої мами-яблуні вже давно немає, але її гілки мають незвичну особливість – коли один із стовбурів відмирає, гілки нахиляються до землі і пускають коріння. У дерева вже 15 таких стовбурів-гілок. Цікаво, що всі вони цвітуть і дають смачні і запашні яблука. Такого явища немає більше ніде у світі. І це дерево входить у перелік 100 чудес природи України. Наукового пояснення цьому феномену немає, тому це місце оповите легендами та казками.