Питання зміни клімату та забруднення навколишнього середовища постає все більш гостро з кожним роком. Ми пропонуємо поринути у цю проблему глибше. Ці неймовірні документальні фільми повні краси та потужних тем про природу та навколишнє середовище, які змушують тебе задуматися про наслідки. Ти дізнайся про важливість захисту планети, кліматичні зміни, глобальне потепління та про життя вимираючих видів тварин. Гарного перегляду!

До потопу (Before the Flood, 2016)

Зірковий документальний фільм, продюсером та центральною персоною якого виступає Лернардо ДіКапріо. Поряд з актором, у фільмі фігурують Барак Обама, Ілон Маск, папа римський Франциск та багато інших визначних постатей. ДіКапріо досліджує наскільки глибоким є екологічний слід людини на землі. Коментарі та зауваження ДіКапріо приділяють велику увагу спростуванням інформації про кліматичні зміни серед корпоративних лобістів та політиків США.

На європейській прем'єрі в Лондоні в жовтні 2016 року актор представив фільм наступним чином:

«Перед Потопом» є продуктом неймовірної трирічної подорожі, що відбулася з моїм співтворцем і режисером Фішером Стівенсом. Ми відвідали різні куточки земної кулі, щоб задокументувати руйнівні наслідки зміни клімату і поставили під сумнів здатність людства змінити те, що може бути найбільш катастрофічною проблемою людства. Все, чого ми стали свідками на цьому шляху, показує нам, що клімат у нашому світі неймовірно взаємопов'язаний... Ми хотіли створити фільм, який дав людям відчуття плинності часу, що змусило б їх зрозуміти, які конкретні речі треба робити, щоб вирішити цю проблему».

 

Незручна планета (An Inconvenient Sequel: Truth to Power, 2017)

Цей визначний фільм написаний 45-й віце-президентом США Алом Гором, де він відіграє головну роль. Продовження «Незручної правди» (2006), фільм розглядає прогрес у вирішенні проблеми зміни клімату та глобальні зусилля Гора переконати урядових лідерів інвестувати у відновлювану енергію, що завершилося підписанням Паризької угоди у 2016 році. Фільм отримав номінацію за найкращий документальний фільм на 71-ій премії Британської академії. А збори фільму досягли 5 мільйонів доларів.Зберегти моє завтра (Saving my Tomorrow, 2014)

Сумісний проект HBO та Американського природничого музею випускає справжній шедевр – шестисерійний фільм про дітей, які діляться думками з питань забруднення навколишнього середовища, зміни клімату та зниклих видів тварин. За лаштунками музею вчені розмовляють з дітьми про те, як змінюється клімат впродовж років та які наслідки це має. Поєднання науки, анімації, історій рослин і тварин, - це слугує закликом від дітей до дітей про допомогу в піклуванні про планету вже зараз.


 

Шість градусів можуть змінити світ (Six Degrees Could Change the World, 2007)

Цей документальний фільм – унікальна подорож у недалеке майбутнє Землі, щоб дослідити потенційні наслідки глобального потепління на 6 градусів Цельсія протягом наступних 100 років. Реалістична комп'ютерна графіка у поєднанні з кадрами найвіддаленіших місць у світі та голос Алека Волдуіна забезпечують безпрецедентний перегляд у потенційно катастрофічне майбутнє. Фільм зображає роботу найбільших світових дослідників клімату по всьому світу, щоб показати ознаки кліматичних змін та тенденцій, що впливають на планету. Від льодового покриву Гренландії до тропічних коралових рифів, від гімалайських льодовиків до тропічних лісів Амазонки приходять звіти, які свідчать про те, що глобальне потепління значно вплине на життя звичайних людей. Лід та небо (Ice and the Sky, 2015)

Французький документальний фільм розповідає про роботу Клода Лорія, який почав вивчати антарктичний лід у 1957 році. У 1965 він став першим вченим, який заявив, що саме людина причасна до кліматичних змін. Фільм був обраний для закриття Канського кінофестивалю у 2015 році.