«Що почитати, ну справді, що почитати, га?» Якщо це запитання – твоє найулюбленіше, то зараз ми дамо на нього аж 5 правильних відповідей. Але спочатку – порада. Починай читати кожну книгу з нашої підбірки, коли в тебе буде вдосталь часу, а наступний ранок не починається з важливої наради чи зустрічі з клієнтом. Бо дехто з редакції зробив цю помилку і три дні заспаний, але щасливий запізнювався на роботу. Ми тебе попередили, друже.

Кожна книга з цієї підбірки написана українською письменницею та видана цього року. І це доречний привід пишатися талановитими жінками країни та тим фактом, що локальний книжковий ринок зростає та шириться. Добре-добре, зупиняємо нашу передмову та переходимо до підбірки.

«Добрі новини з Аральського моря» – Ірена Карпа

592 сторінки гіпнотичного тексту, від якого не відірватись. Ірена Карпа, з присутньої для авторки сміливістю, написала роман, в якому розказала історії 4 вигаданих жінок. Місце дії – Париж, але у романі багато флешбеків до українських реалій, які знайомі кожному. У героїнях роману іноді впізнаєш себе, а українська мова, якою Ірена Карпа майстерно володіє, соковита, яскрава та захоплююча. Ще один бонус – у книжці поєднано детективну історію, і тривожні клаптики трилеру, і драму, і класичний роман.

«Мій дід танцював краще за всіх» - Катя Бабкіна

«Мій дід танцював краще за всіх» - це добірка пов’язаних між собою розповідей про історію 5 сімей та історію нашої країни у 20 сторіччі. Катя Бабкіна знає, як приголомшити, зворушити, здивувати та втішити і все в одному оповіданні. Тобі потрібен лише один вечір, аби заглибитися в цю книжку та дати їй пройти крізь себе. Але ти встигнеш торкнутися мудрості про прийняття свого минулого, внутрішню силу людини, що допомагає виживати. Письменниця також зачіпляє читача однією з найактуальніших тем – як стати щасливим попри всі обставини.

«Портрети невідомих» - Ірен Роздобудько

Книжка «Портрети невідомих» увібрала в себе більше 40 новел, написаних Ірен Роздобудько. Якщо ви ніколи не читали творів цієї майстрині слова, то ми вам заздримо. І радимо почати з «Портретів». Кожна новела – це ніби міні-стрічка, кадр відеокліпу чи театральна міні-вистава, що розгортається на твоїх очах. У цій збірці буде багато кохання, споглядань за життям та гостро-солодкого смаку прекрасного, що залишається всередині, коли перегортаєш останню сторінку.

«Боже[Я]вільна» - Юлія Гудошник

Завжди цікаво слідкувати за тим, як хтось змінює своє життя, долаючи шлях літературного героя. Книжка «Боже[Я]вільна» саме на цю тему. Юлія Гудошник перетворила звичайний роман на щоденник, в якому дівчина розповідає про свої подорожі світом у пошуках власного місця. На одній сторінці ми в Америці, гортаємо-гортаємо-гортаємо і ми вже в Європі, а наступний читацький стрибок переносить нас до Китаю та далі. Це не просто travel-оповідання, але могутня подорож до самої себе через свободу бути тією, ким ти є та любов до життя.

«Клавка» - Марина Гримич

Великі події в українській літературі очима непомітної секретарки Спілки письменників – ба, але оце сюжет. Марина Гримич взялася за драматичний момент в історії укрліту 20-ого сторіччя – цькування Максима Рильського та Юрія Яновського. На тлі ганьби двох талановитих літераторів ми бачимо, як їх оточення саме робило непростий вибір між совістю та тиш, що безпечніше. Але окрім цього у творі є цікавий поворот: секретарка, яка взагалі-то не молоденька дівчина, але жінка старшого покоління, стає володаркою двох чоловічих сердець. Головна декорація роману – післявоєнний Київ.

Яку б книжку ви не обрали, на вас точно чекає незабутня книжкова подорож!