Якщо уявити себе в музеї в компанії друзів для вас mission impossible, значить, ви уявляєте собі не ті музеї! :)
Coca-Cola Journey вирішила довести, що музеї – це не завжди нудне ходіння по численних сірих залах. Вони можуть бути захоплюючими, сучасними та цікавими. Тільки погляньте на нашу добірку!
Музей Рене Магрітта у Брюселі (Бельгія)
Rene Magritta
Джерело зображення: www.flickr.com

Музей знаходиться на Королівській площі Брюселя в одній із будівель Королівського музею витончених мистецтв. Перша експозиція відбулася у 2009 році, і лише за цей перший рік музей відвідало більше півмільйона гостей.
Рене Магрітт – один із найвидатніших митців-сюрреалістів. Він уславився не тільки як художник, але й як автор сатиричної графічної реклами. На його картинах, як правило, присутні реалістичні образи, проте через химерні поєднання кожен твір стає свого роду головоломкою. Сам Магрітт казав, що основною його метою є змусити глядача замислитися.
Серед експонатів ви знайдете живописні полотна, гуаші, малюнки олівцем, рекламні плакати, старовинні фотографії, музикальні партитури та навіть фільми. Крім того, при музеї працює дослідницький центр, де в режимі онлайн можна познайомитися з біографією та творчістю митця.
Театр-музей Сальвадора Далі у Фігерасі (Іспанія)
Salvador Dali
Джерело зображення: commons.wikimedia.org 

«Я хочу, щоб мій музей став монолітом, лабіринтом, величезним сюрреалістичним об’єктом. Це буде абсолютно театральний музей. Гості будуть йти з нього з відчуттям, немов їм наснився сон», – писав про музей на честь себе божевільно-геніальний Сальвадор Далі.
Ще якесь століття тому Фігерас був маленьким непримітним містечком із населенням 11 000 осіб і поодинокими заїжджими гостями. Фігерас міг би залишатися таким і сьогодні, якби в ньому не народився Сальвадор Далі – людина, яка отримала світову славу та «титул» генія сюрреалізму. Якщо кероллівська Аліса потрапила би спершу до музею Далі, то навряд чи Країна чудес чи Задзеркалля її б здивували.
В 1960 році, у відповідь на прохання мера міста подарувати муніципальному музею свою картину, художник вирішує зробити Фігерасу більш цінний подарунок та побудувати цілий музей! Культурний осередок розмістився у будівлі покинутого театру. Далі особисто контролював будівництво та контролював найдрібніші деталі. Коли художник задумував свій музей, він планував створити сюрреалістичний лабіринт, в якому кожен відвідувач відчув би себе трошечки божевільним та відірваним від реальності.
Наприклад, одна з найвідоміших ілюзій митця – «Оголена Гала, яка дивиться на море»: при створенні цієї картини вперше в образотворчому мистецтві було застосовано цифровий метод. На відстані 20 метрів картина «трансформується» у портрет Авраама Лінкольна. У музеї знаходиться і знаменита кімната-ілюзія, в якій Далі «зобразив» обличчя кінозірки Мей Уест. Один з елементів інсталяції – знаменитий диван у формі губ.
Заповіт Сальвадора Далі був незвичайним: він побажав бути похованим у театрі-музеї. Його волю виконано – музей у Фігерасі став його мавзолеєм.
Стокгольмський музей-метро (Швеція)
stockholm
Автор зображення: Tobias Lindman

Стокгольмське метро часто називають найбільшою картинною галереєю у світі. Купили квиток на метро – і одразу вбили двох зайців: швидко переміщуєтеся з одного куточка міста в інший та надихаєтеся на цілий день атмосферою мистецтва швецької столиці. В «галереї» представлено 110 творів 150 художників, які працювали у 1950 – 2000 роках прямо на стінах станцій.  Всього у стокгольмській підземці 90 зупинок .
У столичному метро можна знайти казкові гроти (деякі станції вирубані у скелях, немов печери), скульптури, майданчики класичної архітектури, барельєфи, мозаїки, графіті та навіть відео-інсталяції. На станціях часто влаштовуються виставки, роботи для яких стокгольмському метро надають сучасні художники.
Музей людського тіла Corpus в Угстгесті (Нідерланди)
Corpus
Автор зображення: Pedro Layant

Музей людського тіла Corpus знаходиться в Голандії недалеко від університетського містечка Лейден. Він відкритий для дорослих та дітей від 6 років і пропонує здійснити подорож всередину людського тіла. Цей унікальний музей виглядає як фігура 35-метрової людини, яка сидить і «вбудована» у семиповерхову будівлю.
Потрапити до музею можна лише через коліно. Гості переміщуються вздовж внутрішніх органів, бачать м’язи, кістки, серце, нирки, органи травлення, легені, вуха, очі, мозок тощо. Всі експонати можна торкати руками! Екскурсія триває 55 хвилин. Протягом цього часу ви дізнаєтеся як формуються еритроцити, як організм виділяє антитіла та реагує, якщо в тіло потрапила колючка, що відбувається, коли людина чхає та спить. Під час екскурсії там, де знаходиться група, імітуються всі звуки, які видає організм.
Будівництво музею почалося лише в 2006 році, хоча ідея його створення народилася ще у 1996-му. Загалом на будівництво комплексу було витрачено близько 27 млн. доларів. 
«Музей злиття» у Ліоні (Франція)
museum lion
Автор зображення: dierk schaefer

Грандіозна споруда, яка більше нагадує космічний корабель, ніж музей розташувалася на півострові, де з'єднуються річки Рона та Сона. Хитромудра конструкція будівлі має складну геометричну форму з отвором посередині похилого даху, що нагадує дірку від падіння метеорита. При проектуванні будівлі архітектори надихалися формами алмаза, кристала і хмари.

«Музей злиття» відкрився у 2014 році. Кожен поверх музею має свою назву. Перший – «Плінтус»: тут розмістилися конференц-зали та лекційні аудиторії. Другий рівень – «Кристал»: виконаний із прозорого скла, він служить місцем для зустрічі гостей. Під самим дахом знаходиться третій рівень – «Хмара»: там розташовано сім тимчасових виставкових галерей і три постійні. Сьогодні там представлені експозиції, присвячені антропології та природознавству.
Внутрішнє планування музею зроблене з розрахунком на те, що в будь-який момент його можна швидко перебудувати під будь-який захід. Це дозволить у найближчому майбутньому перетворити площу будівлі «Музею злиття» і довколишню територію у центр суспільного життя в Ліоні.
Музей покійних душ в Римі (Італія)
Rome
Джерело зображення: en.wikipedia.org

Для відвідування цього музею вам знадобиться неабияка холоднокровність. Щоб оглянути експозицію, спочатку доведеться отримати дозвіл католицького священника. Однак не хвилюйтеся: досі він нікому не відмовляв.  Лише після цього ви можете зайти у ризницю церкви Дель Сакро Куоре дель Суфраджіо, де власне і розміщується музей, і оглянути його незвичайну і часом дуже моторошну колекцію фактичних свідчень існування привидів. Її заснував один із місцевих священників у 1912 році, і з тих пір вона регулярно поповнюється. Спробуйте спокійно пройти повз покривала з обвугленими відбитками рук, таємничі написи з попередженнями на камінні, або нічний ковпак з масними слідами пальців – з яким пов’язана ціла легенда: у 1873 році покійна Луіза вночі прийшла до свого чоловіка і покарала його за недотримання трауру, вщипнувши за ніс та скинувши з нього ковпак.