Ініціатива The Coca-Cola Company 5by20 продовжує рухатися до своєї мети по розширенню економічних можливостей для п'яти мільйонів жінок-підприємців до 2020 року. Мухтар Кент, голова і головний виконавчий директор The Coca-Cola Company, оголосив на саміті Walmart Women’s Economic Empowerment, що проект 5by20 виріс на 41% в 2016 році, вплинувши в цілому на 1,7 мільйона жінок у 64 країнах із часу запуску в 2010 році.

Проект 5by20 допомагає жінкам-підприємцям долати бар'єри, які вони зустрічають під час створення та розвитку свого бізнесу. 5by20 пропонує їм освітні курси, фінансові продукти та менторство. Наприклад, фермери, які виробляють манго для соків Minute Maid, отримують користь із професійної підготовки з питань бухгалтерського обліку та ведення сільського господарства. Або власниці магазинів роздрібної торгівлі, які складають 89% від учасників 5by20, навчаються бізнес-навичкам з маркетингу та обслуговування клієнтів, що допомагає їм стати кандидатами на отримання кредиту від банку-партнера.

Тільки в 2016 році ініціатива 5by20 залучила більше 500000 жінок-підприємців та поширилася на чотири нові ринки: Австралію, Гватемалу, Італію та Польщу.

На додачу до отримання професійної підготовки, доступу до фінансової інформації та наставників, учасники 5by20 здобувають впевненість. Результати дворічного дослідження 5by20 у Південній Африці показали, що 95% опитаних жінок були впевнені, що вони не закриють свій бізнес, а 94% вважали, що вони зможуть його розвивати. Також зросли показники, згідно з якими жінки можуть дозволити основні витрати на себе та свою сім'ю, такі як оплату освіти дітей, медицину, а також одяг. Дві третини учасниць повідомили, що вони навіть можуть відкладати заощадження щомісяця.

«Щороку нам цікаво аналізувати наш прогрес на шляху до глобальної мети – залучення у програму 5 мільйонів учасниць, – каже  Шарлотт Одс, віце-президент і глобальний директор економічних прав і можливостей жінок в The Coca-Cola Company. Але надихають саме особисті історії. Адже реальний вплив – це коли жінки можуть збільшувати свої доходи та краще забезпечувати свої сім'ї».

Наприклад, одна з нових програм 5by20 в Гватемалі вчить власників невеликих ресторанів управляти співробітниками, складати бюджет та працювати з клієнтами. Програма була випробувана в Сан-Себастьяні та Ріо Хондо.

«Я дуже рада, задоволена та вдячна за те, що я дізналася на курсі», – говорить Крістіна Ернандес, учасниця програми 5by20 в Гватемалі. «Хоча читати та писати було важко, але я застосовувала на практиці нові знання й це допомогло покращити мій бізнес».