Якщо ми попросимо перерахувати знакові атрибути Coca-Cola, які вам спадають на думку – напевно, ви назвете логотип, контурну пляшку, червоний колір, Санта-Клауса, білих плюшевих ведмедиків і проспіваєте мелодію з п’яти нот. Вона зявилася в 2007 році і з тих пір у кожного, хто її чує, рука сама тягнеться до холодильника за пляшкою Coca-Cola :)
Факт 1. Чарівна фабрика
Вперше мелодія прозвучала у відео «Чарівна фабрика», де показане «закулісне» життя, яке вирує у апараті, що продає Coca-Cola.

— Коли ми задумували рекламну історію під загальною ідеєю «Відкрий радість», то передусім зосередилися на пошуках мелодії, — говорить Нік Фелдер, що відповідає в Coca-Cola за відео- і аудіоматеріали. — Шукали коротку музичну фразу, свого роду звуковий підпис. Ми перерили всю аудіотеку компанії і зрештою зупинилися на мелодії з ролика «Чарівна фабрика». Вона задовга, тому її 15 нот скоротили до 5, потім спробували їх виконати на різних інструментах, з різними тембрами і різною швидкістю. У підсумку вийшло те, що вперше прозвучало в якості телефонного сигналу в кінці ролика «Поділіться любов'ю» 2007 року.

Факт 2. Поп-чарти
У 2009 році Coca-Cola представила 24 трека з фірмовою мелодією, ротацію запустили одночасно в 30 країнах. У записі брали участь Сі-Ло Грін, Патрік Стам з Fall Out Boy, Брендон Урі з Panic at the Disco, Тревіс МакКой з Gym Class Heroes і лауреат «Греммі» Жанель Моне. 5 нот Coca-Cola миттєво стали частиною поп-культури, їх цитували і включали у свої твори багато відомих музикантів.
Ось, наприклад, лондонський концерт Марка Ронсона і Кетті Бі, композиція «Anywhere in the World»:

Факт 3. Футбол
Зірковий час пяти нот настав напередодні Чемпіонату світу з футболу-2010. Вони прозвучали на початку гімну змагань, «Wavin Flag», який виконав K'naan.

Композиція стала лідером головних хіт-парадів 17 країн. А під час матчів уболівальники співали п`ять Coca-Cola-нот усім стадіоном! Нік Фелдер згадує:
— Це вийшло випадково. Одного разу ми побачили на YouTube зняте кимось на мобільний відео,  в якому збірна Бразилії співає наші п`ять нот перед тренуванням, щоб підвищити свій бойовий дух. Ми трошки допомогли з просуванням цього ролика в соцмережах, і незабаром глядачі чемпіонату хором виспівували цю мелодію на трибунах.
Факт 4. Відеобитва за радість
Користувачі YouTube змагаються один з одним, хто крутіше обіграє «мелодію щастя». Наприклад:

Факт 5. Слова
«Чого тільки ми не робили з мелодією! — говорить Джо Белліотті, директор Coca-Cola з глобального маркетингу у сфері розваг. — В Японії, наприклад, ці пять нот попереджають пасажирів метро про прихід поїзда. Єдине, на що ми так і не наважилися, це написати слова на мелодію. Ми намагалися, але виходило завжди занадто нав'язливо. Губилося відчуття свободи, щастя і незалежності. Ми хочемо «вбудувати» цю мелодію в поп-культуру без випинання бренду. Тобто людині повинна сподобатися сама мелодія, і тільки потім можна випадково дізнатися, що, виявляється, це не просто мелодія, а мелодія, придумана Coca-Cola. Людей це повинно приємно здивувати: «Вау! Нічого собі!»