У офісній роботі може бути прекрасним все: величезне робоче місце, найкрутіші колеги, безліч квітів і сонячного світла, ароматна кава і смачні обіди, але майже всюди не вистачає одного – руху.
Великі західні компанії практикують ранкові заняття з йоги або фітнесу або надають своїм співробітникам абонементи у тренажерний зал чи навіть облаштовують такий в офісі. Скоро ця практика стане звичною і в Україні, а поки слід шукати інший вихід (особливо якщо замість ранкової зарядки ви хочете годинку поспати :)

Цифровий тренер
01

Експерти рекомендують щодня робити 10 000 кроків – це може бути повільна прогулянка, пробіжка, спортивна ходьба, велопробіг на роботу та додому тощо. А ви знаєте, скільки проходите щодня? Пригадайте, як часто ви відмовляєтеся від поїздки ліфтом на користь сходів або проходите одну зупинку пішки замість того, щоб проїхати її громадським транспортом. Чи часто ви залишаєте ваше авто вдома? Як часто ви встаєте з-за комп'ютера на роботі?
Перетворити вашу активність на зручні графіки і діаграми допоможуть фітнес-трекери, яких зараз на ринку безліч на будь-який смак і гаманець. Просто одягніть фітнес-браслет або зафіксуйте на одязі чи взутті кліпсу-трекер і перевіряйте щовечора, наскільки спортивними ви були сьогодні. Уже за тиждень ви помітите приємні зміни – захочеться частіше користуватися сходами, вставати до офісного кулера за водою, або просто прогулятися до найближчого вікна, розмовляючи по телефону :)
Непомітний фітнес
Спробуйте використовувати 8 робочих годин як додатковий час для тренування, практикуючи ці нескладні (і, що дуже важливо, непомітні) вправи. І вже за декілька тижнів ви побачите приємні зміни рельєфів.
shutterstock-151138265

1. Ноги 
 • Притисніть ступні до підлоги, затримайтеся у цій позиції на кілька секунд, а потім підійміться на носочки. Повторіть 10-15 разів.
 • «Підіпріть» коліном робочу поверхню вашого столу знизу, прикладіть зусилля, ніби ви хочете її підняти і затримайтеся на 10-15 секунд. Відчуваєте напругу у м’язах? Спробуйте зробити 5-7 повторів на кожну ногу, щотижня збільшуйте кількість повторів.
2. Руки
 • «Долоні на столі». Натисніть долонями на стіл та максимально напружте руки, немов хочете зробити величезну дірку у поверхні. Затримайтесь у цій позиції на 10-15 секунд, повторіть 20 разів. 
 • «Долоні під столом». Натискайте на кришку столу, ніби хочете її підняти. Також затримайтесь у цій позиції на 10-15 секунд та зробіть 20 повторів.
3. Прес
 • Зігніть ноги у колінах та повільно підіймайте їх, підтягуючи до корпусу. Повторіть 10-15 разів, та щотижня збільшуйте кількість повторів.
 • Витягніть ноги вперед та зробіть «ножички» протягом 30 секунд.
 • Знову зігніть ноги у колінах, підніміть на 10-20 градусів над стільцем та повільно розводьте коліна. Зробіть 10-15 повторів.
 • Зробіть глибокий видих та втягніть живіт. Затримайте дихання на 2-3 секунди, вдихніть і напружте м’язи пресу. Повторюйте протягом 3-5 хвилин декілька разів на день.
shutterstock-129681527

4. Спина
 • Витягніть руки вгору і щосили потягніться. Утримуйте напругу 5-10 секунд, розслабтеся і поворушіть плечами. Повторюйте щогодини :)
 • Згадайте східних танцівниць і спробуйте зробити плавні рухи грудною клітиною спочатку вправо-вліво, а потім вперед-назад. Це чудовий спосіб зняти напругу з грудного відділу хребта, який найбільше страждає від сидіння.
 • Тримайте спину рівно! Якщо без нагадувань вам вдається робити це не довше, ніж п’ять хвилин – мотивуючий стікер на моніторі стане ідеальним рішенням :)
Правило восьми склянок
snapseed

Нехай пляшка з водою стане таким же необхідним аксесуаром на вашому столі, як підставка для ручок або килимок з мишкою! Незалежно від рівня ваших щоденних фізичних навантажень, випивайте не менше двох літрів (8 склянок) чистої води на день.
Підтримувати гарну фізичну форму зовсім не складно – лишень почніть, а за кілька тижнів не зможете зупинитися ;)