Натхнені музеями, в яких не буває нудно, ми вирушили у подорож світовими виставками та побачили оригінальні експозиції, які нас дуже здивували. Поспішаємо ділитися враженнями з вами!
Музей поганого мистецтва. Массачусетс, США
MOBA
Джерело зображення: commons.wikipedia.org

Музей поганого мистецтва – повна протилежність виставковим залам, де експонуються геніальні твори великих майстрів. Тут виставляють роботи, які можна назвати шедеврами лише з іронією. Бостонський антиквар Скотт Уілсон зібрав  500 творів мистецтва «надто жахливих, щоб їх було проігноровано».
Неординарний задум народився у поціновувача мистецтва в 1993 році, після того, як він знайшов на смітнику картину «Люсі у полі з квітами». Антиквар забрав картину та презентував її у будинку свого приятеля. Скотт закликав усіх своїх знайомих збирати такі «шедеври» та повідомляти його про знахідки.
Проте музей приймає далеко не кожну картину. Твір має бути унікальним і створеним із серйозними намірами, в той же час мати недоліки та не бути нудним. Засновники музею вважають, що на створення некрасивих картин витрачається не менше часу, ніж на успішні екземпляри. А отже, погане мистецтво має право бути побаченим і оціненим.
Музей брехні. Бранденбург, Німеччина
Lügenmuseum
Джерело зображення: pinterest

«Не вірте тому, що побачите» –  таким є девіз музею брехні. Багато хто вважає, що музеї створені для демонстрації оригінальних творів мистецтва та об’єктів культурної спадщини, але директор музею брехні, художник Райнхар Цабка пишається саме тим, що поміж його експонатів немає жодної справжньої речі.
У музеї можна зустріти такі експонати-вигадки, як вуса Гітлера, відрізане вухо ван Гога, радіо з «Титаніка». Відвідувачам пропонують скуштувати пластмасовий торт і насолодитися еліксиром молодості (насправді це звичайний чай).
Музей сміху. Вісбаден, Німеччина
Музей сміху «Арлекінеум» – це поєднання унікальних, по-справжньому цікавих та навіть смішних виставок. Кожен експонат є предметом розіграшів і жартів – це історія гумору та світового комедійного мистецтва. Екскурсії тут проводять клоуни, а кожному гостю видають кумедні тапочки у формі м’якої іграшки.
Музей сміху відкритий з квітня по серпень кожної неділі з 11:11 до 17:17. Якщо вам у повсякденному житті не до сміху, то ви обов’язково маєте відвідати цей музей!
Музей сніжинок. Хоккайдо, Японія
snow

Музей сніжинок на острові Хоккайдо зовсім маленький – своєю архітектурою він швидше нагадує європейські замки, а не традиційні японські будиночки. В експозиції музею представлені якісні фотографії сніжинок з великою деталізацією.
Цікаво, що сніжинка більше ніж на 90% складається з повітря, тому вона падає настільки повільно, що ми встигаємо насолодитися її красою. Протягом тривалого часу вчені не могли не те що її сфотографувати, але й навіть розглянути цю крихітку під мікроскопом. Але сьогодні, в епоху інноваційних технологій, можна зробити дуже якісні фотографії.
Експозиція музею просто вражає уяву! Засновник музею Накай Укітіро – японський науковець, відомий своїми дослідженнями в області фізики низьких температур –  довів, що всі сніжинки мають різну форму, яка залежить від градусу навколишнього середовища. Жодна сніжинка за своїм малюнком не схожа на іншу. А зараз уявіть, що в одному кубічному метрі снігу міститься 350 млн сніжинок і серед них немає двох однакових! Ось такому диву і присвячений Музей сніжинок на острові Хоккайдо.
Музей шпаргалок. Нюрнберг, Німеччина
cheat
Джерело зображення: wikipedia.org

Музей шпаргалок в Нюрнберзі – одне із найбільших у світі свідчень студентської хитрості та заповзятості В Нюрнберзі знаходиться дуже багато навчальних закладів різного рівня, від шкіл до університетів, і практично кожний з них зробив свій внесок до музейного архіву.
Виставковий фонд музею налічує декілька тисяч шпаргалок. Перлиною колекції вважається годинник із вбудованим рулоном, який має оригінальний механізм перемотки. Історія зберегла ім’я автора – його виготовив 16-річний Вільфред Ройтер у 1956 році.
Цікаво, що перший у світі музей шпаргалок відкрився у 2002 році в Росії на Алтаї. А найстаршій шпаргалці скоро виповниться сім століть! Вона була створена в Китаї, а сьогодні її можна побачити в храмі Конфуція в музеї Імператорського коледжу.