Хочеться більше радості, оптимізму і задоволення у 2015-му? Ми так і подумали.

Гретхен Рубін, автор книги «Краще ніж раніше: вдосконалення звичок повсякденного життя» та Девід Найвен, автор «100 простих секретів щасливих людей», пропонують розумні прийоми, щоб отримувати справжнє задоволення від життя. Спробуйте – і зможете набагато більше посміхатися протягом всього року.

1. Ставте конкретні цілі
«Досить часто люди у своєму бажанні почуватися більш щасливими ставлять невизначені цілі на зразок «я хочу бути у кращій формі» чи «я хочу відкладати гроші, - говорить Найвен. – Проте абстрактним цілям не вистачає вимірюваних етапів прогресу, що згодом веде до розчарування». 
Рішення Найвена: «Ставте конкретні цілі, наприклад «я хочу пробігти 5 кілометрів» чи «я буду відкладати $20 щотижня». Такі цілі легше планувати і їх простіше досягти. Це означає, що ви маєте більше шансів побачити результати своїх зусиль, що дасть вам значно більше відчуття завершеності. 

2. Приділяйте час своїм близьким

Наші стосунки та час, що ми проводимо плекаючи їх – це ключ до задоволеного життя, на думку Рубін, Найвена та безлічі інших експертів. 
«Я раджу людям декілька годин двічі на тиждень проводити поруч з тими, хто їм небайдужий», - говорить Найвен. Тож припиніть довгий онлайн-чат зі своїми друзями та близькими і заплануйте спільну вечерю, прогулянку чи будь-що інше з реального світу. Тим же принципом варто скористатися, щоб знайти нових друзів. «Приєднайтеся до літературного гуртка чи займіться йогою, маючи на меті швидко знайти нові знайомства. Це може принести набагато більше щастя у ваше життя», - каже Рубін.   

3. Спіть вдосталь

Це може здатися очевидним, але достатня кількість сну має вирішальне значення для відчуття себе сфокусованими на житті. «Більшість людей потребує від 7 до 8 годи сну і вони буквально грабують себе лягаючи надто пізно без поважної причини», - говорить Рубін. Вона радить визначити для себе конкретний час лягання в ліжко та встановити будильник на нічні години, щоб переконатися, шо ви дійсно у ліжку :). «Використовуючи цей спосіб ви не втратите лік часу дивлячись телевізор чи відповідаючи на е-мейли, коли ви усвідомлюєте, що вже друга година, і ще одна ніч гарного сну втрачена». 

4. Інвестуйте у досвід

Вагаєтеся, на що витрати  – новий ЛЕД-телевізор чи відпочинок на вихідних? «Обирайте подорож», - говорить Найвен. Дія «ін’єкції щастя», яку ми отримуємо від придбання матеріальних речей, триває значно менше, ніж «довгострокові» позитивні спогади, отримані з новим досвідом. Тож забудьте про гаджети та придбайте квиток на літак. 

5. Дотримуйтесь «Правила Однієї  Хвилини»

Лишаючи відкритим електронний лист, опускаючи тарілку в посудомийну машину, вішаючи своє пальто… Якщо розглядати ці задачі по одинці, це мізерні, легковиконувані дії, але коли ми забуваємо про них, вони мають тенденцію пригнічувати. Ось чому Рубін пропонує застосовувати підхід до життя, який можна умовно назвати «роби-на-ходу».
«Якщо ви можете зробити будь-що менше ніж за 60 секунд, не відкладайте це», - розповідає вона. Тож, що з цим листом, на який ви мали б відповісти? Коли закінчите читати цю статтю, виділіть хвилинку та зробіть це… що стане першим маленьким кроком до вас щасливішого. Обіцяємо!

6. Впустіть аромати

«Цей підсилювач щастя доступний без грошей та не потребує від вас додаткових витрат енергії», - каже Рубін. Вона звертає увагу, що звичка помічати приємні аромати навколо себе – це один з найпростіших шляхів збадьорити свій дух. Чи буде це енергетичний заряд, який ви відчуєте після вдихання цитрусового запаху грейпфрута, чи тепло, яке огортає вас після вдихання аромату від щойно приготованого горнятка кави. Знайдіть хвилинку, щоб справді насолодитися цими ароматами. Звичка робити це подарує вам більш приємне самопочуття. Крім того, класичні аромати на зразок лаванди чи запаху свіжоскошеної трави гарантовано дозволять вам почуватися спокійніше.

7. Встановіть щотижневу «Годину Сили»

У кожного з нас є власний перелік справ, яких він уникає. Чим довше ми відкладаємо ці справи, тим страшнішими вони стають у нашій уяві. Рішення, яке пропонує Рубін: «Раз на тиждень я приділяю годину, щоб взятися за справи, які я насправді не хочу робити. Наприклад налаштувати принтер чи віддати валізу в ремонт. Я кажу собі, що на годину моїх сил точно стане і що б це не було – я зможу з ним впоратись. Крім того, полегшення, яке я відчуваю, позбавившись від чергового дратуючого завдання – величезне».