Для будь-якого професіонала практика безцінна, та не все і не завжди вдається перевірити на власному досвіді. До того ж, вона будує основну конструкцію, та без міцного фундаменту – стояти їй не довго, варто звертати увагу і на теорію. Ми підготували перелік книжок про брендинг, маркетинг і стратегічне планування, яким неодмінно варто приділити увагу. Тим паче, більшість думок супроводжуються дійсними кейсами, що дає змогу розглянути реальний досвід.
Джим Коллінз «Від гарного до великого», 2001 (Good to Great)
Беззаперечний лідер серед маркетингової літератури. Тут ґрунтовно і детально розповідається про алгоритм перетворення компанії з посередньої, але впевнено успішної, на справжню «зіркову». У книзі багато цікавих кейсів і теоретичних моделей. Яскрава її відмінність у тому, що отриманні знання легко застосувати не тільки у бізнесі, а і у багатьох інших сферах, у розвитку своєї особистості, у будь-якій діяльності.
Олександр Остервальдер, Ів Піньє. Побудова бізнес-моделей: настільна книга стратега і новатора. 2001 (Business Model Generation: A Handbook for Visionaries, Game Changers, and Challengers)
Книга являє собою простий, зрозумілий і наочний (особливо завдяки ілюстраціям) опис того, як повинен мислити і діяти підприємець, який збирається змінити світ за допомогою свого бізнесу. Завдання звучить як дуже амбіційне, але саме завдяки амбіціям і з'являються бренди, про які потім пишуть у підручниках. А для тих, хто має сумніви в книзі наведено безліч кейсів з реальної підприємницької практики.
Чан Кім та Рене Моборн. Стратегія блакитного океану, 2005 (Blue Ocean Strategy)
Книга примітна тим, що в ній розкриваються історії компаній, які досягли успіху за рахунок інновацій на вже сформованих ринках. Вже відома ідея «диференціюйся або помри» отримала блискучий розвиток в ідеї «диференціюйся за допомогою впровадження інновацій та нових продуктів».
Йєспер Кунде. Унікальність тепер...або ніколи. Книга про корпоративну релігію. 2002 (Unique Now... or Never)
Ще одна робота, в якій витримано ідеальний баланс між теорією і практикою. У роботі безліч кейсів, актуальних на даний час і доволі детально розглядаються різні концепції брендингу.
Марк Маргарет, Пірсон Керол - Герой та бунтар. Створення бренду за допомогою архетипів. 2001 (The Hero and the Outlaw: Building Extraordinary Brands Through the Power of Archetypes)
Кращий посібник з управління споживчою поведінкою для тих, хто розуміє, що процес покупки в наш час - це не тільки обмін грошей на товар, а й акт самовираження. А для тих, хто поки думає інакше – це можливість перевірити свої погляди на міцність. 
Джоері ван ден Берг, Матіас Берер. "Круті" завжди залишаються "крутими". Брендінг для покоління Y. 2011 (How Cool Brands Stay Hot: Branding to Generation Y)
Покоління Y приходить до домінування на споживчих ринках і має відмінні від попереднього (покоління Х) цінності. Мережеве суспільство, соціальні мережі, глобальні та локальні спільноти - ось що формує цінності та звички нового покоління. Поколінню Y присвячено кілька цікавих робіт, але почати варто саме з цієї книги. А необхідно це для кращого розуміння того, хто завтра буде складати ядро ​​споживчих аудиторій більшості товарів і послуг.
Бертіл Торекуль. Сага про IKEA. 1998 (Leading By Design: The Ikea Story)
Книга написана на основі бесід із засновником ІКЕА Інгваром Кампрадом і присвячена історії розвитку цієї унікальної компанії. На жаль, сучасні теорії брендингу в деяких своїх аспектах все більше уподібнюються середньовічним поглядам - красивим і логічним теоріям, які абсолютно неможливо застосувати на практиці. «Сага про ІКЕА» допомагає вилікуватися від цієї недуги, нагадуючи нам про те, що маркетинг - це не тільки брендинг, а інструментарій управління  поведінкою споживачів не зводиться тільки до комунікаційного впливу. І зверніть особливу увагу на «заповіді торгівця меблями» і на «принцип десяти хот-догів». Найпростіші ідеї, як правило - найкращі.