9 вересня весь світ відзначає Міжнародний день краси. Вперше його почали святкувати у 1995 році. Традиція зберіглася і досі. Адже людина завжди тягнеться до прекрасного. Хоча в кожному столітті були свої еталони краси. Тож пропонуємо тобі поринути у минуле.

1. У стародавній Греції панував культ тренованого тіла і гармонічних пропорцій. У греків еталоном краси була скульптура Афродіти: ріст ‒ 164 см, окружність грудей ‒ 86 см, талії ‒ 69 см, стегон ‒ 93 см. Як бачимо, в моді на той час був досить скромний бюст і пропорційні форми. Вродливими вважались класичні правильні риси обличчя з прямим грецьким носом, невисоким чолом, і великими очима.

У стародавній Греції

Джерело: istockphoto.com

2. В епоху Ренесансу в моді були пухкенькі. Широкі плечі, важкі стегна, огрядні тіла – саме такими принадами повинні були володіти красиві жінки. Також модним трендом на той час було біляве волосся. Для цього його фарбували у більш світлі відтінки. Окрім цього, красивим вважався блідий колір обличчя, довга лебедина шия і високе чоло, для чого жінки навіть вистригали зайве волосся, щоб відповідати еталонам.

В епоху Ренесансу

Джерело: wikipedia.org

3. У Вікторіанську епоху ‒ в тренді тонкі талії. З точки зору еталонів красивого тіла – повна протилежність епосі Відродження. Жінки намагались будь-якими зусиллями зменшити свою талію до 12 дюймів. Одяг був настільки вузький, що неможливо було навіть вдихнути, а через корсети деякі ламали навіть ребра. На додаток, жінки хотіли, щоб їх сідниці виглядали більше, ніж будь-коли раніше, аби підкреслювати талію. Саме тоді стали популярними нижні юбки з рюшами і турнюри.

У Вікторіанську епоху

Джерело: istockphoto.com

4. Епоха ХІХ століття. В моді витонченість і хворобливість. Красивою вважається бліда безкровна шкіра, ніби жінка страждає від анемії. Природній і здоровий колір обличчя, виглядає грубим і примітивним, а рум’янець і загар стає ознакою низького походження.

Жіноча врода

Джерело: greatwomen.com.ua

5. Епоха 30-х р.р ХХ століття. Завдяки Голлівудським кінодівам ідеалом жіночої краси стає блакитноока блондинка з яскраво вираженими вилицями. Відкрите високе чоло, тонко вищипані і високо підняті брови, губи з чітким контуром. Образ а-ля Марлен Дітріх зі спортивною статурою, вузькими стегнами і невеличким бюстом. Волосся обов’язково укладене хвилями.

Жіноча врода

Джерело: istockphoto.com

6. Середина ХХ століття. Ідеал краси цього періоду – це образ Мерлін Монро. Білявка з розкішними жіночими формами у вигляді пісочного годинника: тонка талія, пишні округлі стегна і висока грудь. З білосніжною посмішкою і досить яскравим макіяжем. Жіночість понад усе.

Середина ХХ століття

Джерело: wikipedia.org

7. Кінець ХХ століття. Ідеал краси ‒ тендітна висока плоскогруда блондинка з великими очима і бровами-ниточками. Еталон – перша супермодель Твіггі, що в 16 років при зрості 1 м 65 см важила 45 кг!

Жіноча врода

Джерело: bestin.ua

8. Наші часи. Сьогодні в моді стрункі спортивного складу жінки, що піклуються про своє здоров’я і слідкують за зовнішнім видом. Особливою популярністю користується великий бюст і апетитні сідниці а-ля Дженіфер Лопес. Обов’язковим елементом сучасної краси є об’ємні губи і величезні вії. Така собі жінка-лялька.

Хоча на сьогоднішній день мода настільки швидкоплинна, що те, що було модне вчора, завтра вже не в тренді. Така примхлива вона ‒ богиня краси.

Ділися своїми думками та враженнями у коментарях, знизу!