Сьогодні слово «спойлер» викликає у нас не менше паніки, ніж невимкнена праска або вода. А у випадку з деякими фільмами це набуває особливо великої загрози —  розсекретити розв’язку всієї стрічки, яка так хитро сплітає в собі усі сюжетні лінії, ну як можна! У свій час фільм «Початок» здобув запаморочливий успіх серед глядачів, а напружена похмура атмосфера «Острову проклятих» тримала увагу до останніх кадрів. Пропонуємо до вашої уваги кілька менш відомих кінострічок, які здивують вас неочікуваним фіналом.
1. Краща пропозиція / La migliore offerta (2013). Режисер: Джузеппе Торнаторе
Головний герой, Вергілій Олдман, довгий час займається антикваріатом і втілює в життя віртуозні афери, вправно маніпулюючи і вводячи в оману як продавців, так і покупців. Загадкова жінка звертається до нього з проханням продати її сімейне майно. Попри всі здогадки, фінал фільму неодмінно здивує і залишить по собі доволі не однозначні відчуття.
2. Серце Ангела / Angel Heart (1987). Режисер: Алан Паркер
Атмосферна екранізація роману Вільяма Гйорстберґа «Грішний янгол». Справа не тільки в тому, що по сюжету стрічка дуже заплутана - велику роль грає таємничість  і непередбачуваність стилістики.Режисер Алан Паркер помістив історію в типову ситуацію «чорного фільму» 40-х років, підкресливши притаманну цьому жанру загадковість, надавши влади невблаганній долі, яка грає людьми як маріонетками, прикрасивши все це містичністю і навіть дещо інфернальними, диявольськими рисами.
3. Життя Девіда Гейла /  The Life of David Gale (2002). Режисер: Алан Паркер
Чудова стрічка з Кевіном Спейсі у головній ролі про те, наскільки сильно люди можуть вірити у свої ідеї і бути відданими їм цілком і повністю. За три дні до виконання смертельного вироку головний герой погоджується дати інтерв'ю журналістці Бітсі Блум. Згодом вона розуміє, що її участь у справі не обмежиться простою публікацією матеріалу - життя людини знаходиться тепер в її руках. Поставивши на кін свою власну безпеку, вона починає розслідувати ті жахливі події, які привели героя до смертної кари.
4. Незвані / The Uninvited (2009). Режисер: Кім Чжи Ун
Анна не може змиритися зі смертю матері і у всьому бачить знаки та підказки щодо її загибелі. Одного разу до неї навіть приходить привид мами, який повідомляє про злі наміри нової подруги батька Анни. Разом із сестрою вона намагається розплутати всю цю дивну історію і дізнатися правду.
5. Здоровань  / The Tall Man (2012). Режисер: Паскаль Ложье
Події фільму розгортаються в американському місті Колд Рок. Впродовж багатьох років тут зникають безвісти діти. Місцеві легенди свідчать, що їх забирає до себе таємничий високий чоловік. Одного дня зникає молодший брат головної героїні і вона опиняється вплутаною у ланцюг загадкових подій.
6. Екзамен / Exam (2009). Режисер: Стьюарт Хазелдін
Британський мінімалістичний трилер, події якого відбуваються у всього лише одній кімнаті. Кільком людям пропонують гарну і високооплачувану роботу, для завершення співбесіди необхідно пройти лише невеликий тест. Все здається доволі простою справою і бажаючі отримати гарну посаду з жагою беруться до справи. От тільки насправді все виявляється не так вже й легко. Без містики і жорстокості, кіно зберігає напругу до останнього.
7. Пастка Ферма / La habitación de Fermat (2007). Режисер: Луіс Пьедраіта, Родріго Сопенія
Невідомий кидає виклик чотирьом кмітливим математикам – вирішити всього одну головоломку, не виходячи при цьому з кімнати. Абсолютно різні незнайомі люди, їх не пов'язує нічого крім науки, але тільки вона може зараз допомогти їм вижити. Найголовніша загадка вечора, яку вони не зупиняючись прокручують в своїх головах - чому саме і за яким принципом їх зібрали разом.
8. Перелом / Fracture (2007). Режисер: Грегорі Гобліт
Неперевершені Ентоні Хопкінс і Райан Гослінг опиняються по різні сторони закону. Останній є помічником прокурора і за свою блискавичну кар’єру ще не програв жодної справи. Випадок Хопкінса здається йому очевидним і він не має жодних сумнівів щодо того, що ця справа швидко і легко поповнить його колекцію перемог. Суть стрічки більш ніж вичерпно відображає її девіз: «Я застрелив свою дружину ... Спробуй доведи це!»