Вперше Енді Воргол створив культовий дизайн пляшки Coca-Cola у 1960-му році, коли намалював її заввишки у людський розмір. Тоді Воргол ще не був відомим художником, і ця робота вважається  одним із найбільш ранніх його арт-об’єктів.

Протягом десяти років він працював рекламним дизайнером на Медісон-авеню, створюючи вітрини магазинів та ілюстрації до статей в жіночих журналах моди, таких як Harper `s Bazaar.

Але Воргол бажав потрапити в світ «справжніх художників». Він мріяв, що його роботи будуть представлені в галереях Нью-Йорка. Звісно, коли він вирішив перейти від ілюстрацій до живопису, то скористався предметами з якими був добре знайомий: споживчими товарами, такими як Coca-Cola, яку він часто пив, і суп Campbell ` s, який він їв кожен день на обід.

Через десять років після того, як Воргол вперше використав пляшку Coca-Cola в якості музи, він включив її в свою книгу роздумів «Філософія Енді Воргола (від А до В і навпаки)».

«Що мене захоплює в цій країні  ̶  це те, що саме в Америці  багаті споживачі купують в основному те ж, що й бідні ... Всі напої Coca-Cola однакові й всі смачні. Це знає Ліз Тейлор, це знає Президент, це знає жебрак, і ти це знаєш». (Енді Воргол, «Філософія Енді Воргола (від А до В і навпаки)»).

Протягом багатьох років Воргол створював оригінальні ілюстрації для обкладинки журналу TIME, починаючи зі своєї роботи «Сьогоднішні підлітки» в 1965 році, до ілюстрації з Майклом Джексоном в 1984 році і Лі Якокка в квітні 1985 року. З огляду на успіх у цій справі, його запросили створювати обкладинки з зображенням Coca-Cola у червні 1985 року, після оголошення про запуск нового напою New Coke.

З архівів Воргола можна побачити, що він обговорював спірну заяву про випуск New Coke зі своїм біографом Пет Хакетт: «Середа, 24 квітня 1985 року. Вражаюча новина по телевізору з приводу того, що Coca-Cola змінює свою формулу. Навіщо вони це роблять? Це не має сенсу. Вони могли просто вийти з новим продуктом і залишити Колу у спокої. Це божевілля». (Енді Воргол  і Пет Хакетт. «Щоденники Енді Воргола»)

В архівах Музею Воргола в Піттсбурзі зберігається і запрошення, яке отримав художник, щоб спробувати смак New Coke в модному клубі Limelight 20 серпня 1985 року. Він також отримав коробку від Coca-Cola Company в Нью-Йорку, що містила пляшки з новим напоєм.

Отримавши замовлення від журналу TIME створити обкладинку з зображенням New Coke, Воргол вирішив використати сам напій і буквально пролив New Coke на папір, щоб створити фігуру у формі краплі - «ефект розлитої Кока-кола». Він зробив це дуже акуратно і ретельно перемалював слід, зробивши декілька ескізів в техніці графіті. Врешті-решт він вирішив у своїй роботі підкреслити визначну якість напою і пов'язати New Coke з її здатністю втамовувати спрагу і освіжати.

Після того, як Воргол створив «ефект розлитої  Coca-Cola», він зробив фотографії пляшки і розлитого напою та перетворив ці фото в трафарет для створення остаточного дизайну обкладинки. Воргол додав чорнила до своїх фірмових кольорів, застосовуючи класичну червону, білу і синю палітру американських кольорів для пляшки New Coke і ефект омбре від коричневого до червоного та помаранчевого для «ефекту розлитої Кока-Кола». Використовуючи гумовий валик, він переніс фарбу на папір і за допомогою клею створив контур, який обмежував її розтікання. Воргол продовжив цей процес, створюючи градієнт кольорів від жовтого до темного червоного, щоб підкреслити особливість нового напою New Coke.

Однак TIME не розмістив на обкладинці зображення New Coke, створене Ворголом. Адже Coca-Cola оголосила про те, що повертає оригінальну класичну формулу напою 10 липня 1985 року. А в «спеціальному випуску» TIME було надруковано зображення пляшки New Coke з  літерою «Х» по центру, що означало завершення короткого життя бренду.