Ти помічав, як настрій впливає на вибір відтінків кольору чи то в одязі, чи дизайні інтер’єру? Річ у тому, що кольори не лише розфарбовують наше життя, але й впливають на настрій і самопочуття.

Революцію у вивченні кольору зробив в 1940-х роках швейцарський психолог Макс Люшар. Він проаналізував всі факти про вплив кольорів на психіку і фізичний стан людини. Люшар підтвердив, що колір впливає на нервову систему, підсвідомість і, навіть, обмін речовин. І якщо людина добре розрізняє гамму кольорів, то в неї все в нормі і зі здоров’ям.

Взагалі, наука лікування кольором чи арт-терапія, перевірена досвідом. До неї долучаються, щоб позбавитись депресії, зменшити стрес, стати більш щасливим та інше. І якщо ти відчуваєш якусь прогалину у своєму житті і хочеш, щоб воно заграло новими барвами, почни потроху додавати нові кольори. Спочатку у вигляді червоної хустки чи зеленої чашки, а потім можливо, зміниться повністю твій гардероб і інтер’єр. Все залежить від внутрішнього стану. Завжди дослухайся до себе, який колір тобі потрібен. Адже тобі з ним жити.

Свіжість зелені

Зелений колір поєднує в собі енергію жовтого та спокій синього. І чим більше жовтого, тим він тепліше. Зелений – це колір спокою. Він допомагає долати бар’єри, будувати відносини, розширювати межі власних можливостей. Рятує від зайвого нервування. Також вібрації зеленого допомагають нам, якщо здається, що ми опинилися у клітці власних правил і обмежень.

Спокій зеленого

Розкіш пурпурового

Його пов’язують з багатством, яскравим життям, а також з духовними наставниками. Імунна система та напружені нерви виграють завдяки пурпурному кольору, адже він підсилює природні процеси відновлення організму. Хоча надмірне використання таких насичених кольорів може привести до депресії.

Благородність блакитного

Це колір поетів та філософів. Допомагає при надмірній збудженості та схвильованості. Блакитний заспокоює пульс та дихання, прибирає страхи. Однак, надмірна зацікавленість блакитним може привести до втоми та пасивності.

Хоробрий червоний

Червоний надає сміливості і збуджує комунікабельність. Але його надмірність може викликати агресію і дратівливість. На фізичному рівні червоний відповідає за апетит. І якщо ти не бажаєш переїдати, то не використовуй скатертину чи посуд насиченого червоно-помаранчевого відтінку. До того ж, це колір рішучих дій. Він лікує від сором’язливості і підвищує працездатність.

Рішучість червоного

Радісний помаранчевий

Це колір, пов’язаний з інтуїцією. Окрім того він полегшує розвиток творчих здібностей, знімає бар’єри і додає сміливості змінюватись, не лякаючись наслідків. Яскравий сонячний колір також активізує кровообіг, допомагає позбавитись страхів і проблем у спілкуванні, що особливо важливо для замкнених людей. Налаштовує на оптимістичний лад.

Радість помаранчевого

Класичний чорний і білий

Що стосується чорного і білого кольорів, то їх не варто використовувати постійно. Захоплення чорним кольором можуть собі дозволити тільки абсолютно здорові люди. Хоча є випадки, коли чорне або біле будуть дуже доречні. Так, чорний колір допоможе в ситуаціях, коли необхідно зберігати холоднокровність, а білий – якщо є прагнення щось радикально змінити у своєму житті. А ось класичне поєднання чорного з білим абсолютно нейтральне, і до нього можна сміливо звертатися в будь-який час.