Агов! Друзі, ви тут? Час тусити та веселитися, адже 9 червня – це день друзів. Тож є привід зустрітись та провести драйвово час. Літо відчинило обійми та кличе нас до себе у гості. Посидіти в колі найкращих товаришів біля вогнища, поспівати під гітару та згадати кумедні історії, що колись трапилися з вами. Чи може щось бути краще? Ці емоції, що отримуєш від спілкування з друзями, – вони такі яскраві!

Отже не гайте часу і заходьте у месенджер чи краще дзвоніть приятелям. А ввечері можете перечитати одну з бомбічних книжок про дружбу. Ми згадали декілька найкращих. Можливо, тобі теж вони подобаються.

«Три товариші», Еріх Марія Ремарк

Коли йде мова про друзів, це перша книжка, що спадає на думку. Душевна історія про трьох товаришів, для яких дружба є єдиною опорою і притулком від хаосу світу. Однак їх стосунки чекають серйозні випробування. Книга чіпляє з першої сторінки і залишає слід назавжди в серці.

Подивимось! Перша і найкраща екранізація фільму Three Comrades відбулась в 1938 році. Дві номінації на «Оскар» в 1939 році. Сценаристом, до речі, став сам Френсіс Скотт Фіцджеральд.

«Три мушкетери», Олександр Дюма

«Один за всіх, а всі за одного!» – ну як може такий девіз втратити свою актуальність? Веселий, легкий роман про дружбу мушкетерів Атоса, Партоса, Араміса і Д’Артаньяна. Цікаві пригоди і складні випробування, які долає ця четвірка, викликають захоплення. І хоча вони жили в іншу епоху, поняття про дружбу залишилося незмінне.

Подивимось! Фантастична екранізація книги в 1979 році режисером Георгієм Юнгвальд-Хількевичем. Пригодницький мюзикл з блискучими акторами і сьогодні переглядаєш із задоволенням.

«Троє в човні, не рахуючи собаки», Джером К. Джером

Під час подорожі по Темзі три друга потрапляють у веселі та безглузді пригоди, які автор змальовує з тонким англійським гумором. Легке і безтурботне читання для літнього вечора.

Подивимось! Незабутню однойменну комедію було знято в 1979 році. Критики кажуть, що вона навіть більш яскрава, ніж книжка. В ній багато музики, пісень, зіркових акторів та гумору.

Серія книжок про Гаррі Поттера, Джоан Ролінґ

Гаррі, Рон і Герміона – учні казкового Хогвартса. Протягом всіх семи книжок саме дружба допомагає їм вижити та гідно долати всі труднощі, що зустрічаються на їх магічному шляху. Ми не сумніваємося, що це чудова серія для будь-якого віку.

Подивимось! Не завжди про екранізацію книги можна сказати, що вона така ж вдала як і роман. Але ніхто такого навіть не подумає про 8 мегауспішних фільмів, присвячених Гаррі Поттеру.

«Пригоди Тома Сойєра», Марк Твен

Добра дитяча книга про дружбу двох хлопців, які потрапляють в неймовірні пригоди і весело проводять час. Впевнені, що в тебе є улюблені місця в цій популярній повісті.

Подивимось! Фільм «Пригоди Тома Сойєра і Гекльберрі Фінна», знятий в 1981 році, дуже близько передає зміст книжки. До речі, зйомки проходили переважно на півдні України в Херсонській та Одеській областях.

«Біле ікло», Джек Лондон

Драматична повість Джека Лондона про силу волі, мужність, відданість і справжню дружбу між вовком та людиною.

Подивимось! Книгу екранізували не один раз. Найсвіжіший варіант зняли в 1991 році. в США. Цікаво, що роль головного героя, ручного вовка на ім'я Біле Ікло, виконав напіввовк-напівхаскі Джед, який до цього зіграв у фільмах «Щось» (1982) і «Подорож Нетті Ганн» (1985).

Ну що, готові до читання? Не забувайте, що перегортати сторінки завжди веселіше з холодненькою Колою в руці.