Компанія Coca-Cola завжди залишається в авангарді інновацій. Це допомагає їй робити все можливе, аби пропонувати своїм поціновувачам найкращий і найсучасніший досвід споживання улюбленого напою.

А починалось все з маленьких аптек, де напій Coca-Cola продавався на розлив. Час йшов, Coca-Cola постійно вдосконалювала своє мистецтво тамування спраги – від чайників з сиропом наприкінці 1800-х років до автоматів з газованим напоєм.

На цих фото вся історія Coca-Cola, починаючи з того моменту як Джон Пембертон розробив секретну формулу більш ніж 130 років тому.

Шлях до легендарної пляшки Coca-Cola

З моменту появи секретного рецепту Coca-Cola в 1886 році, напій 8 років поспіль продавався виключно на розлив. Продавці власноруч змішували два інгредієнти – сироп і содову – безпосередньо в склянках.

В 1896 році чайники з сиропом були частиною преміальної програми для дилерів, які купували більше ніж 50 галонів сиропу Coca-Cola на рік. Президент Аса Кендлер розробив цю акцію, щоб стимулювати компанії працювати з брендом Coca-Cola. Чайники були зроблені з порцеляни – пористого матеріалу, який з часом поглинав забарвлення сиропу, і ємність після багаторазового використання перетворювалась з білої на коричневу.

1896 рік, чайник з сиропом

Перший завод з виробництва бутильованої Coca-Cola відкрився через 5 років в місті Чаттануга (штат Теннессі). Його побудували Бенджамін Томас і Джозеф Уайтхед. Напій виходив з конвеєра в «пляшках Хатчінсона», названих на честь винахідника. Завдяки цбому виробники домоглися майже виключних прав на пляшку і продаж Coca-Cola практично на всій території США.

Згодом був підписаний контракт з другим ботлером з Чаттануга, Джоном Т. Луптоном, і почалося формування сучасної системи розливу Coca-Cola.

Так змінювалась культова пляшка Coca-Cola впродовж років

А вже у листопаді 1915 року була запатентована знакова пляшка Coca-Cola. Її розробником став Олександр Самуельсон з компанії CJ Root Glass

Ще більше Coca-Cola в одній упаковці

1923 рік, картонна упаковка на 6 пляшок

Споживачам все більше подобалось пити Coca-Cola на ходу. Це було досить зручно завдяки дизайну пляшки та збільшенню розмірів домашніх холодильників. В 1923 році з’явилась потреба у розробці упаковки для транспортування великої кількості пляшок. Побачивши попит, компанія Coca-Cola та її ботлери представили картонні бокси для транспортування відразу шести пляшок. Ця проста картонна коробка, з ручкою для зручності переноски, стала одним з найпотужніших інструментів мерчандайзингу та була запатентована в 1924 році. Ботлери пропонували ці багаторазові картонні упаковки в місцях роздрібної торгівлі. Інноваційна картонна переноска дуже повільно входила в обіг споживачів і дистриб’юторів, доки Coca-Cola не розробила велику рекламну компанію для просування своєї концепції. І упаковка на 6 пляшок стала дуже популярною. Наприкінці 1930-х років, конкуренти, а пізніше і пивна промисловість, теж почали впроваджувати такі картонні переноски.

Фірмовий холодильник

1930-ті роки, той самий холодильник Glascock Cooler

Потреба в холодильниках для торгівлі була з самого початку формування системи розливу компанії Coca-Cola. Президент Coca-Cola Роберт Вудрафф побачив, що питання стоїть гостро і створив технічний відділ для контролю якості та винаходів. Він наказав групі розробити ефективний, місткий холодильник спеціально для напою, що можна буде продавати або здавати в оренду роздрібним торговцям. Так з’явився Glascock Cooler. І менше ніж через 25 років після винаходу компанія розмістила на ринку більше 1 мільйона таких холодильників.

Coca-Cola на розлив з Dole MASTER

Автомат Coca-Cola 1933 року випуску

Перший автомат по розливу охолодженої Coca-Cola був представлений на виставці Century of Progress в Чикаго. Це був дебют пристрою Dole MASTER, в якому сироп та газована вода змішувались безпосередньо в автоматі, а в стакан подавався вже готовий напій. До цього моменту все це дійство відбувалось вручну. Відвідувачі виставки були вражені, коли побачили як представник компанії, що стояв біля автомату, розливав Coca-Cola просто за допомогою натискання ручки. Це був справжній прорив, який сприймався майже як політ на Місяць.

Автомат Mills 47 на службі у людей

1938 рік, диспенсер Mills 47

У 1937 році компанія Coca-Cola дійшла висновку, що автомати, котрі можуть приймати монети, пройшли всі випробування та їх можна впроваджувати на національному рівні. Після офіційного узгодження почалась нова ера розвитку мережі торговельних автоматів з розливу напоїв. Автомат Mills 47 був представлений у якості першого торгового автомату з розливу Coca-Cola. Ботлери та дистриб’ютори активно сприяли його успішному розповсюдженню та потурбувались про те, щоб автомати були встановлені на робочих місцях. Це зіграло вирішальну роль, особливо після вступу країни у Другу світову війну.

Високий та харизматичний Vendo 44

1956 рік, автомат Vendo 44

Автомат Vendo 44 став одним з найвищих торгових автоматів. У 1956-59 роках було встановлено більше 8000 таких торгових автоматів. Ці пристрої користувались великим попитом серед дистриб’юторів завдяки своєму компактному розміру, і привертали увагу споживачів характерними білим та червоним кольорами Coca-Cola. Автомати також були прикрашені малюнками з рекламної кампанії. Одним з героїв, що красувався поруч з зображенням пляшки Coca-Cola, був відомий на той час персонаж Sprite Boy.

Універсальний компаньйон Westinghouse WB 60-K6

1960 рік, автомат Westinghouse WB 60-K6

На початку 1960-х років компанія Coca-Cola змінила своє позиціонування на ринку безалкогольних напоїв. Вперше Coca-Cola стала торговою маркою, що пропонувала ботлерам не один, а декілька безалкогольних газованих напоїв. Незабаром з'явилася Fanta, потім Sprite і Tab. Торгові автомати були розроблені таким чином, щоб пропонувати споживачам один напій лише в скляній пляшці, але нові продукти вимагали змін.

І у 1960 році компанія Westinghouse Electric Corporation представила інноваційний торговельний автомат, який міг дати покупцеві кілька продуктів в металевих банках та скляних пляшках за різними цінами. Ця багатофункціональність зробила торгові автомати вдалими інвестиціями, адже їх можна було швидко перелаштовувати на нові напої.

Освоєння космосу

1996 рік, диспенсер для космічного шаттла Endeavour

У 1996 році Coca-Cola здійснила четвертий політ в космос на борту шаттла Endeavour зі своїм інноваційним диспенсером. Пристрій працював так само, як і на Землі. Після введення коду на сенсорному екрані, кожний астронавт під тиском наповнював пляшку, а потім відключав пляшку від диспенсера.

Всього для шести астронавтів було доступно 90 порцій. Вбудований в автомат процесор стежив за споживанням рідини кожним космонавтом. Розробляючи нове обладнання для космічного простору, компанія сподівалася поліпшити умови для астронавтів, заохочуючи їх пити більше рідини у космосі та працювати над технологіями, які можуть вплинути на майбутні космічні місії.

Coca-Cola на свій смак

2008 рік, прототип диспенсеру Freestyle

У 2008 році компанія Coca-Cola представила новий інноваційний автомат-диспенсер Freestyle. Його головна особливість – задоволення будь-якої забаганки покупців. Freestyle дозволяє зробити вибір із більше ніж 100 смаків, контролюючи вміст калорій та кофеїну. Ключову роль у розробці цього автомату приймав Дін Камен – людина, яка винайшла Segway та портативні пристрої для діалізу, а також коляски, які піднімаються по сходинках. Дизайн пристрою запропонувала компанія Pininfarini, що відповідає за дизайн для Ferrari і Maserati. Завдяки цьому автомату компанія Coca-Cola може відслідковувати, яким смакам віддають перевагу споживачі і скільки вони купують, що дозволяє краще задовольняти потреби клієнта.