Coca-Cola вже 132 роки! Можна було багато чого встигнути за одне тільки XX століття. Тож, вирушаймо у подорож, довжиною в 100 років. 

1910-ті

У 1911 році, через 25 років після винаходу напою, річний рекламний бюджет Coca-Cola вперше досяг одного мільйона доларів. Компанія вела в США надуспішний бізнес, а ось експансія на зарубіжні ринки тільки починалася. Так, у 1912-му Coca-Cola відкрила на Філіппінах завод по розливу напоїв - перший в Азії. Через 7 років компанію придбала група інвесторів на чолі з банкіром Ернестом Вудраффом, а акції Coca-Cola почали торгуватися на Нью-Йоркській біржі.

У тому ж 1919-му були побудовані два заводи у Франції: європейська історія компанії почалася в Парижі і Бордо. Однак найважливішою подією того десятиліття стало народження в 1915 році фірмової пляшки Coca-Cola. Її створив молодий дизайнер Ерл Дін.

1920-ті

Інновації — стихія, в якій Coca-Cola себе почуває як риба в воді. Наприклад, в 1923 році компанія придумала і презентувала упаковку на шість пляшок для роздрібного продажу. Та швидко стала стандартною формою для продажу напоїв у всьому світі і отримала назву six pack. У тому ж році новим президентом компанії був призначений син Ернеста Вудраффа — Роберт. Він займав пост більше 60 років.

У другій половині 1920-х компанія посилила міжнародну експансію і створила для цього спеціальний відділ — The Coca-Cola Foreign Department. Нові заводи відкрилися в Бельгії, Китаї, Колумбії, Німеччині, Італії, Мексиці, Нідерландах, Іспанії, на Гаїті і навіть Бермудських островах.

А ще в 1928 році почалося — і продовжується до цього дня — співробітництво Coca-Cola і Міжнародного олімпійського комітету. Компанія — найстаріший і найбільш відданий партнер Олімпійського руху.

1930-ті

Початок цього десятиліття ознаменоване найбільш, напевно, добрим в світі новорічно-різдвяним переворотом: американський художник Хеддон Сандблом намалював портрет Санта-Клауса для реклами Coca-Cola. Саме цей образ Санти з тих пір вважається еталонним.

У 1933-му на Всесвітній виставці в Чикаго компанія представила свою чергову інновацію — перший автомат для розливу напоїв Dole Master. А в 1934 Coca-Cola стала першою великою американською компанією, в раді директорів якої з'явилася жінка — Леті Пейт Еванс. Вона залишалася на своїй посаді майже 20 років. 

1940-ві

Ти здивуєшся, але одноразові паперові стаканчики придумала Coca-Cola і почала продавати в них напої в 1941-му. У тому ж році Друга світова війна почалася не тільки для СРСР, але і для США. Coca-Cola не залишилася осторонь: з 1943 року були організовані поставки напою на фронт. Причому президент компанії Роберт Вудрафф зажадав, щоб пляшка Coca-Cola для військовослужбовців по всьому світу коштувала всього 5 центів, незалежно від того, скільки насправді довелося витратити на виробництво і доставку напою в найвіддаленіші і небезпечні куточки планети.

У роки війни 64 мобільних заводу по розливу Coca-Cola були відправлені до країн Азії, Європи і Північної Африки. До закінчення бойових дій в 1945 році на них виготовили понад 5 мільярдів пляшок Coca-Cola.

1950-ті

15 травня 1950 року Coca-Cola стала першим продуктом, який з'явився на обкладинці журналу Time, одного з найпопулярніших видань Америки. Спочатку головний редактор припускав розмістити там портрет президента Coca-Cola, але той проявив одночасно скромність і далекоглядність, заявивши, що сам напій — єдине, що важливо для компанії.

А в 1955 році в італійському Неаполі була представлена ​​Fanta — перший новий продукт в історії Coca-Cola. Рецепт апельсинової газованої був винайдений в Німеччині ще в 1940 році, але війна і складний післявоєнний період відтягнули міжнародну прем'єру на довгі 15 років

1960-ті

У 1960-му з'явилася Coca-Cola в алюмінієвих банках. У тому ж році компанія придбала виробника соків The Minute Maid Corporation. А ще поповнила своє портфоліо трьома новими напоями — лимонно-лаймовим Sprite (1961), дієтичним TaB (1963) і цитрусової Fresca (1966). До кінця десятиліття представництва компанії відкрилися в Угорщині, Сомалі і Югославії.

1970-ті

На етикетці Coca-Cola з'явився The Dynamic Ribbon Device — легендарна біла хвиля. У 1976 році компанія стала першим спонсором FIFA, а в 1979-му підписала контракт про міжнародне спонсорування Спеціальної Олімпіади для людей з розумовими вадами.

До кінця десятиліття Coca-Cola почали розливати в дволітрові пластикові пляшки.

1980-ті

У 1981-му Coca-Cola відкрила перший завод в Китаї. У наступному році компанія несподівано придбала зовсім непрофільний для себе актив — кінокомпанію Columbia Pictures. Через 5 років кіностудію знову продали, але за роки під керуванням Coca-Cola вона встигла випустити такі популярні фільми, як «Мисливці за привидами», «Тутсі» і «Ганді». Останній отримав 8 премій «Оскар», включаючи найпрестижніші: «Кращий фільм», «Краща чоловіча роль», «Кращий режисер» і «Кращий сценарій». У 1985 році формула Coca-Cola була змінена вперше за 99 років.

Поява нового напою New Coke викликало хвилю обурення по всій країні. Лише через 77 днів на ринок повернулася традиційна Coca-Cola Classic. У тому ж 1985-му Coca-Cola стала першим газованим напоєм, котрий побув у космосі. Для цієї місії були розроблені спеціальні «космічні» автомати з розливу і банки.

1990-ті

На початку десятиліття при штаб-квартирі компанії в Атланті відкрився музей «Світ Coca-Cola» (The World of Coca-Cola). У 1993 році напій повернувся на ринок Індії, який довелося покинути в 1977-му через вимоги місцевої влади розкрити секретну формулу.

У 1994 році відкрився перший завод у Львові, а в 1994-му Coca-Cola почали розливати і у В'єтнамі. А ще в 1993-му з'явився один з найулюбленіших публікою символів Coca-Cola — білий ведмідь.