Робити добрі справи легко і приємно, особливо напередодні новорічних свят. Адже в такі дні завжди згадуєш, що є люди, яким набагато важче в житті ніж тобі. І хочеться, щоб в ці дня вони відчули смак свята і хоч трошечки пораділи.

Однак всім часто не вистачає часу зробити заплановане: завезти речі до дитячого дому, купити необхідні продукти та інше.

Тому ми зробили огляд благодійних проектів і фондів, з якими допомагати дійсно легко і безпечно.

Murahy.com

Суть проекту дуже цікава і проста. У кожного з нас є речі, якими ми не користуємося: щось набридло або вийшло з моди, для чогось знайшлася заміна. Сьогодні кожна така річ комусь може знадобитися, а комусь − врятувати життя.

Допомагати - легко

Просто знайди вдома речі (електроніка, одяг, книги, іграшки, аксесуари та ін.), які тобі вже не потрібні, але все ще не втратили своєї актуальності. Сфотографуй і завантаж в каталог товарів-пожертвувань. Коли у товару з'явиться покупець, ти відправиш його людині “Новою поштою”, а покупець сплачує за товар. Всі кошти з продажу йдуть на потреби тих, кого ти визначиш.

Ось так: ти продаєш речі, якими не користуєшся, хтось знаходить щось необхідне, а хтось отримує допомогу.

Fashion AID

Ідея бренду ‒ допомагати модно. Тут  зібрано найбільшу колекцію унікальних авторських принтів на тему безпечного сексу, які можуть бути нанесені на футболки, еко-сумки та прикольні аксесуари. Купуючи речі з колекції Fashion AID, ти підтримуєш ВІЛ-позитивних дітей. На зібрані кошти Фонд “АНТИСНІД” купує медикаменти, дитяче харчування і предмети гігієни для ВІЛ-позитивних дітей та спеціалізованих медичних установ, в яких вони виховуються або перебувають на лікуванні.

Допомагати - легко

Фото: Fashion AID

Одним із партнерів фонду виступила Coca-Colа. Так завдяки партнерству з нашею компанією на сайті Fashion AID з'явилась колекція #CokeBottleStory, яка була зібрана з кращих робіт конкурсу, присвяченому 100-річчю культової пляшки Coca-Cola.

До речі, є ще один важливий проект Фонду “АНТИСНІД”, який допомагає виконувати бажання хворих на ВІЛ-позитивних дітей. Багатьом з них потрібні насправді звичайні речі ‒ одяг чи взуття.  

Таблеточки

Фонд – репутація якого не викликає жодних сумнів. Він опікується дітьми з оноклогічними захворюваннями і підтримує їх як матеріально, так і психологічно.

Долучитись до їх благородної справи дуже легко, тому що у фонді завжди вишукують якісь нові та креативні ідеї.

Якщо ти не в змозі оплатити операцію хворій дитині або купити потрібні ліки, можеш купити зранку каву на заправці ОККО і 1 гривня від вартості кожного напою буде перерахована до фонду “Таблеточки”.

Допомагати - легко

Фото: tabletochki

Або замов до свят подарунки на сайті tabletochki.prom.ua. Всі кошти від продажу товарів ідуть на медикаменти для хворих. А ще подарунки можна наспівати! Це спільний проекту фонду і “Будинку Іграшок”. Завдяки твоїй активній участі цьогоріч буде відремонтовано чотири iгрові кімнати у чотирьох онко-центрах країни. І, звісно, кожну з них наповнять подарунками. Їх кількість залежить від твоїх постів. А ще на сайті є багато інших цікавих проектів.

Карітас Київ

Напередодні свят, благодійний фонд “Карітас Київ” спільно з сайтом замовлення таксі Uber, запровадили масштабну благодійну акцію UberGIVING. Ціль ‒ поділіться речами з тими, хто їх потребує.

Збери одяг, текстиль, предмети гігієни, дитячі іграшки, тощо і з 10 по 11 грудня виклич таксі за допомогою сервісу Uber. Для цього обери опцію UberGIVING в додатку і замов авто. До тебе приїде водій та забере пожертвування. Платити гроші за це не потрібно. Потім зібрані речі поїдуть у благодійний фонд “Карітас Київ”. Звідти їх відвезуть до малозабезпечених сімей, переселенців та в будинки для літніх людей.

Фундація Дарини Жолдак

Розвиток української мови, культури та мистецтва – головна мета проекту. Щорічно тут збирають книги для дітей, які їх потребують, і кожен може долучитися до цієї благородної справи. Для цього слід замовити спеціальну коробку, поставити її в офісі, магазині чи під’їзді, або ж наповнити книжками власноруч. Потрібні нові та старі книжки для дітей віком від 3 до 16 років. Мова, розмір та видавництво не мають значення.

Допомагати - легко

Фото: zholdak.org

Якщо ж у тебе немає книжки, але ти хочеш взяти участь у проекті, можна оплатити рахунок від одного з видавництв-партнерів акції за допомогою платіжної картки.

Українська Біржа Благодійності

Тут зібрали одразу декілька благодійних проектів на одному порталі. Коли ти заходиш на сайт, то завжди можеш знайти і підтримати благодійний проект за власним вибором. А за кожну витрачену гривню ти отримаєш повний звіт.

Унікальність “Української Біржі Благодійності” полягає в тому, що допомагати можна з будь-якої точки світу та в зручний для тебе час. Окрім грошової допомоги, ти можеш розмістити посилання на сайт в соцмережах ‒ так про нього дізнаються твої друзі.

Жизнелюб

Підопічні фонду ‒ люди похилого віку, а мета ‒ зробити життя похилих людей яскравішим, наповнити його новими подіями і враженнями. Адже для пенсіонерів, чия повсякденність пов'язана з безліччю соціальних проблем, так важливо насолоджуватися простими речами: танцювальними вечорами, переглядом улюблених кінофільмів, екскурсіями, спортивними заняттями.

Однак фонд не тільки піклується про їх культурний відпочинок, а й допомагає матеріально. Раз на місяць працівники фонду виїжджають в один з віддалених будинків пристарілих і привозять все необхідне.

Посприяти добрій справі можна, перерахувавши кошти на картку банку чи відвідавши одну з барахолок “Кураж Базар”, яка виступає партнером проекту. Так, наприклад, на першій барахолці було зібрано гроші на втілення проекту “Літній кінотеатр” на території Гідропарку.

Happy Paw

Фонд, що опікується братами нашими меншими та врятував вже тисячі життів безпритульних тварин. Але вони все ще потребують нашої допомоги.

Допомагати - легко

Фото: Happy Paw

У активі фонду багато гарних соціальних проектів. Вони допомагають шукати домашніх улюбленців, лікувати безхатніх собак і знаходити нові сім'ї тваринкам із притулків. Ще один важливий напрямок роботи – просвітницький. Представники фонду проводять в школах “Уроки доброти”, щоб виховувати у дітей гуманне ставлення до тварин.

Допомогти фонду може будь-хто, забравши собі в сім’ю чотирьохлапого друга чи перерахувати кошти платіжною картою. Є ще один варіант – взяти під опіку будь-яку тваринку й кожного місяця перераховувати кошти на її утримання.