Експерти назвали Coca-Cola яскравим прикладом іноземних інвесторів, які впливають на економіку України. Про це йдеться у спецпроекті LIGA.net “Топ-10 привабливих галузей економіки України для інвестицій”.

Журналісти LIGA розбиралася, які галузі української економіки недооцінені, а значить, найбільш привабливі для зовнішніх інвесторів. Наприклад, високі технології замість важкопрому, фінтех замість традиційного банкінгу, сучасні R&D центри замість консервативних радянських НДІ. Це лише невеликий перелік, бо в Україні насправді величезний потенціал для інвестицій.

Почитати про всі галузі детальніше можна в лонгріді на LIGA.net, а ми наводимо деякі цитати, що стосуються Coca-Cola.

“Виробництво їжі та напоїв - найбільш конкурентна, але також й найнеобхідніша галузь для інвестицій. Nestle, Mondelez, Danone, Carlsberg, Coca-Cola - ось лише мала частка продовольчих гігантів зі світовими іменами, які повірили в Україну”, - йдеться у статті. “Не секрет, що не всі вони реалізовували проекти з нуля. Більшість компаній купували діючі підприємства і займалися їх модернізацією, але це не применшує їх впливу на економіку країни. Їх присутність говорить про те, що іноземні компанії можуть успішно працювати в Україні”.

"З яскравих прикладів впливу на економіку України можна виділити діяльність компанії Coca-Cola: на початок 2016 року прямі іноземні інвестиції (ПІІ) компанії в Україні досягли $ 490 млн, що становить 1% від загального обсягу ПІІ в нашу країну", - говорить Дмитро Ануфрієв , партнер і керівник департаменту корпоративних фінансів компанії Делойт в Україні. Сумарну додану вартість, що згенерувала компанією, GfK Ukraine оцінює в 0,25% річного ВВП.

Тетяна Ситник, керівник відділу стратегічних досліджень компанії GfK Ukraine, також коментує діяльність компанії: “Coca-Cola сильно інтегрована в місцеву українську економіку: закуповує в українських постачальників, працює з великою кількістю підприємств роздрібної торгівлі. Завдяки цьому діяльність компанії має значний мультиплікативний ефект для економіки в цілому”.

І нагадуємо, що ознайомитися з детальним дослідженням впливу Системи Компаній “Кока-Кола” можна тут.