Із початку XX століття до 1960-х років майже всю рекламу Coca-Cola створювали передові художники. Тренд зберігався до тих пір, поки фотографія не почала витісняти з журналів мальовані картинки. Розповідаємо детальніше про цих творців, які жили в «золотий вік» друкованої реклами і зробили вагомий внесок у створення іміджу Coca-Cola

Хемільтон Кінг (1871–1941)

Спочатку всі рекламні матеріали художники малювали анонімно. Хемільтон Кінг став першим ілюстратором Coca-Cola, який підписував свої твори. У 1910-1913 роках з-під його пензля вийшло кілька календарів, а ще роботи Кінга красувалися на фірмових підставках під стакани.

Багато картин художника можна побачити в нью-йоркському Метрополітен-музеї, одному з найбільших художніх музеїв світу.

Починаючи з 1965 року кращому ілюстратору США вручається щорічна премія імені Хемільтона Кінга.

Хеддон Сандблом (1899–1976)

Мабуть, найвідоміший з усіх художників, які коли-небудь співпрацювали з Coca-Cola. Адже саме він створив образ Санта-Клауса, тим самим надовго зв'язавши в свідомості мільярдів людей Coca-Cola, Різдво і Новий рік.

Сандблом почав працювати з Coca-Cola в середині 1920-х, ще будучи художніком-початківцем. Одночасно він навчався в Художньому інституті Чикаго, а пізніше — в Академії мистецтв.

Об'єднавшись, Сандблом і Coca-Cola зробили чимало для того, щоб оспівати ідеали простого щоденного щастя, здорового способу життя та позитивного ставлення до дійсності. Особливо цікавим є той факт, що художник малював оптимістичну рекламу за часів Великої депресії, в, здавалося б, найьильш невідповідний для цього момент.

Проте ці картини були дуже популярні, піднімали настрій і дарували надію на краще завтра.

Сьогодні в архіві компанії Coca-Cola в Атланті зберігається понад 40 полотен Сандблома.

Норман Роквелл (1894–1978)

Уродженець Нью-Йорка і найтитулованіший з плеяди митців Coca-Cola. Навчався в Нью-Йоркській школі мистецтв, Школі Студентської ліги мистецтв, Національній академіґ дизайну.

У 1928-1935 роках Роквелл створив для Coca-Cola шість полотен, образи з яких використовувалися для календарів, постерів, плакатів і журнальної реклами.

Найвідоміша робота Роквелла для Coca-Cola — картина 1935 року Out Fishin ( «На рибалці»). На ній хлопчик, схожий на Тома Сойєра, сидить з вудкою в руках на дереві в компанії собаки і пляшечки Coca-Cola. Календарі з цим зображенням розійшлися тиражем 2 млн примірників.

Ньювелл Уайет (1882–1945)

Одного з найвідоміших американських ілюстраторів Coca-Cola запросила, щоб створити ювілейний календар 1936 року, коли компанії виповнилося 50 років. До моменту виходу календаря Уайет вже був широко відомий як автор 3 000 ілюстрацій до 100 книг, серед яких «Острів скарбів» Роберта Стівенсона, «Останній з могікан» Фенімора Купера і «Робінзон Крузо» Даніеля Дефо.

Картинка вище — та сама «календарна» ілюстрація. За задумом художника, образи бородатого моряка і маленької дівчинки повинні пробуджувати у глядача спогади про минуле, які так добре поєднуються з Coca-Cola.

Фредрік Мідзен (1888–1964)

Мешканець Чикаго і студент художньої академії цього міста прославився зображеннями «звичайних хлопців з народу».

У 1925-му Мідзен намалював перший білборд Coca-Cola. Робота виявилася вдалою, і в наступні роки художник створював для компанії малюнки, що публікувалися в безлічі журналів і газет, зокрема Colliers і Saturday Evening Post. Пізніше він організував у рідному місті художню академію свого імені, де зайнявся викладацькою роботою.

Гіл Елвгрен (1914–1980)

Та сама людина, яка придумала пінап — картинки з дівчатами для приколювання на стіну (від англ. To pin up — приколювати).

Елвгрен народився в Міннесоті та був одним зі студентів Сандблома в Американської академії мистецтв. Сандблом і привернув учня до співпраці з Coca-Cola. Елвгрен навіть кілька разів завершував розпочаті вчителем полотна — настільки їх стилі і хід думок схожі.

У 1999 році Дрейк Елвгрен (син Гіла) випустив присвячений своєму батькові 200-сторінковий альбом «Елвгрен: його життя і мистецтво». Крім біографічних даних і фотографій, там є репродукції творів художника, в тому числі для Coca-Cola.

Фредерік Стенлі (1892–1967)

Художник-самоучка з Вермонта прославився малюнками на тему Першої світової війни, в якій він брав участь, будучи звичайним солдатом. Coca-Cola була однією з 28 компаній, з якими співпрацював Стенлі.