Сьогодні, 31 серпня, Сoca-Cola оголосила про свої плани щодо покупки кавової компанії Costa Limited за 5.1 мільярда доларів. Компанія Costa Limited, заснована у 1971 році у Лондоні, є одним із найбільших брендів кави у світі. Costa є компанією-лідером у Великобританії, тоді як у Китаї вона стабільно зростає у порівнянні з іншими ринками.

Завдяки цьому стратегічному придбанню Coca-Cola вийде на сильну та прибуткову кавову платформу, де вже є необхідні ноу-хау та досвід для ведення діяльності у трендовій сфері, що наразі швидко розвивається. З такою платформою, що охоплює частину Європи, Азіатсько-Тихоокеанський регіон, країни Середнього Сходу та Африку, Coca-Cola розширить свою частку у кавовому бізнесі. В активах Costa Limited є права на відомий бренд, близько 4,000 роздрібних точок продажу, де працюють бариста з високою кваліфікацію, виробництво кавових апаратів, а також розроблений формат кави для дому та послуга Costa по мистецькому обсмажуванню кави. Дуже суттєву присутність у цьому бізнесі Costa досягла також завдяки Costa Express – великій кількості точок продажу з кавою on-the-go від професійних бариста. Такі точки розташовані на автозаправних станціях, у кінотеатрах та туристичних хабах. Costa має дуже великий досвід роботи з управління мережею постачання, включаючи поставку необхідної продукції для кав’ярні, кавових апаратів та дистрибуцію. Costa, в свою чергу, має потенціал для подальшого зростання через покупців у системі Coca-Cola.

«Costa надасть Coca-Cola нові засоби та досвід у кавовому бізнесі, а наша система може створити можливості для глобального зростання бренду Costa», - сказав Джеймс Квінсі, президент та CEO Coca-Cola. «Гарячі напої є одним з декількох сегментів зі всього світу напоїв, де в Coca-Cola немає глобального бренду. Costa, з її сильною кавовою платформою, відкриє нам двері на цей ринок», – зауважив Квінсі.

«Команда Costa та я надзвичайно раді приєднатися до The Coca-Cola Company», – сказав Домінік Пол, керуючий директор Costa, – «Costa – це фантастичний бізнес з відданими працівниками, закоханими у свою справу, великими досягненнями та надзвичайним глобальним потенціалом. Приєднання до системи Coca-Cola допоможе нашому бізнесу зростати й надалі. Я хочу висловити подяку нашим клієнтам і кожному в команді Costa, хто допомагав компанії зрости та зайняти таку високу позицію. Я з нетерпінням чекаю на початок наступного цікавого етапу для концепції Costa «Надихаємо світ закохуватись у прекрасну каву».

Деталі транзакції

Ціна транзакції становить 3,9 мільярда фунтів стерлінгів, що дорівнює 5.1 мільярда доларів. Після закриття угоди The Coca-Cola Company отримає всі випущені та неоплачені акції Costa Limited, яка є дочірнім підприємством Whitbread. Це дочірнє підприємство включає в себе всі поточні діючі бізнеси Costa.

Whitbread має отримати дозвіл акціонерів на проведення транзакції, дата якої запланована на середину жовтня. Ця угода підпадає під обов’язкові умови закриття, які включають у себе отримання антимонопольних дозволів з боку Європейського Союзу та Китаю. Закриття угоди заплановано на першу половину 2019 року.

Ексклюзивним фінансовим радником The Coca-Cola Company стала компанія Rothschild, юридичним радником – Clifford Chance, а податковим радником – Skadden, Arps, Slate, Meagher & Flom.